Problémy v manželství/partnerství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 23:07
Problémy v manželství/partnerství

Ahoj holky.. už jsem z toho zoufalá… poslední dobou máme strašné problémy v manželství, řekla bych že hlavně od narození mimi.. Pořád se jen hadame a chybí mi od manžela nějaké porozumění… Dnes večer jsem mu třeba konkrétně říkala že mě štve a mrzí, že jsme za svobodna moc necestovali, moc si prostě ten život ve dvou zneužili, že jsme tak nějak odflákli svatbu apod.. nemyslela jsem to nijak špatně a on na mě hned nasadil stylem že mu to vlastně dávám za vinu a tím se rozjela hádka, přitom jsem mu za vinu nic nedávala, mluvila jsem tak že mě to štve, ne že mě štve že on něco neudělal…měla jste některá taky takový problém? Případně jak jste to řešili? Už jsem z toho opravdu zoufalá :,(

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 31.07.19 23:11

Ano - pokud si začneš stěžovat, jak jste měla život na prd, tak on si to vezne osobně jako výčitku a začne se bránit.

To že ty slyšíš něco jiného než on se snaží říkat a to že on jinak vnímá to co říkáš ty je naprosto běžné a je potřeba si to opakovaně uvědomovat a snažit se primárně porozumět tomu druhému, respektovat jeho potřeby a být schopná konstruktivně komunikovat o svých ptořebách.

Výhodou je, že když začneš se změnami toho jak co říkáš ty sama, tak i on najednou bude reagovat jinak, než dosud.

Mrkni buď sem
https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

a nebo tohle je docela užitečný přístup.

https://uloz.to/!5tzpeBfVd/e-knihy-krestanske-kevin-leman-do-patku-bude-vas-manzel-jiny-zip

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9666 příspěvků 31.07.19 23:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. už jsem z toho zoufalá… poslední dobou máme strašné problémy v manželství, řekla bych že hlavně od narození mimi.. Pořád se jen hadame a chybí mi od manžela nějaké porozumění… Dnes večer jsem mu třeba konkrétně říkala že mě štve a mrzí, že jsme za svobodna moc necestovali, moc si prostě ten život ve dvou zneužili, že jsme tak nějak odflákli svatbu apod.. nemyslela jsem to nijak špatně a on na mě hned nasadil stylem že mu to vlastně dávám za vinu a tím se rozjela hádka, přitom jsem mu za vinu nic nedávala, mluvila jsem tak že mě to štve, ne že mě štve že on něco neudělal…měla jste některá taky takový problém? Případně jak jste to řešili? Už jsem z toho opravdu zoufalá :,(

a kdo za to teda podle tebe může, ty nebo on?

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 31.07.19 23:16
@pohledzdruhestrany píše:
a kdo za to teda podle tebe může, ty nebo on?

No asi oba, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 23:16

@pohledzdruhestrany
Máme na tom vinu oba dva a takto jsem to taky myslela

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 31.07.19 23:18
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany

Ale on to stáhl na sebe. Nic není ztraceno. Cestovat se dá i s dětmi. Jasně, je to jiné, ale jde to. Svatba není to nejdůležitější. Janeček se ženil v helikoptéře a za rok už se zamiloval do fúrie kněžky.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9666 příspěvků 31.07.19 23:19
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany

takže on to vnímal správně, že slyší kritiku, i když jen na 50 % :nevim:

pikola
Generální žvanilka 21662 příspěvků 31.07.19 23:30

Přijde mi trošku blbý teď vyčítat co jste neudělali nebo podle tebe udělali špatně, ale spíš bych se zaměřila na to co budete dělat dál v budoucnosti. Dítě změní život, ale už je tady tak se nedloubej v minulosti co jsi nestihla :nevim: čeká vás spousta jiných krásných věcí. A vyčítat svatbu? :roll:

Nimie
Nadpozemská drbna 28134 příspěvků 01.08.19 00:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. už jsem z toho zoufalá… poslední dobou máme strašné problémy v manželství, řekla bych že hlavně od narození mimi.. Pořád se jen hadame a chybí mi od manžela nějaké porozumění… Dnes večer jsem mu třeba konkrétně říkala že mě štve a mrzí, že jsme za svobodna moc necestovali, moc si prostě ten život ve dvou zneužili, že jsme tak nějak odflákli svatbu apod.. nemyslela jsem to nijak špatně a on na mě hned nasadil stylem že mu to vlastně dávám za vinu a tím se rozjela hádka, přitom jsem mu za vinu nic nedávala, mluvila jsem tak že mě to štve, ne že mě štve že on něco neudělal…měla jste některá taky takový problém? Případně jak jste to řešili? Už jsem z toho opravdu zoufalá :,(

Reagovala bych na místě chlapa stejně. Totálně zbytečná poznámka, tím spíš tak brzo po narození dítěte. :nevim:

janickaIII
Závislačka 4439 příspěvků 01.08.19 00:23

A jake jine problemy mate? Tohle jsi mohla rict jen v nevhodnou dobu a bylo zle. Pokud je jinak vsechno v pohode tak bych si o tom promluvila a vic neresila. Teda pokud tech problemu neni vic.

Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 01.08.19 09:24

A jaký má smysl manželovi tohle vyčítat? Pokud nemáš řešení. Oznámit mu, že svatba byla na prd, co s tím on teď jako má dělat? Držím se toho, že pokud chci muži něco vyčítat, tak ale rovnou přidám návrh k řešení: moc jsme loni necestovali, chtěla bych vidět xy, pojedme v srpnu. Zkus se nad tím zamyslet i z jeho strany, defacto jsi mu řekla, že život s ním byl sezení na zadku a odflaknuta svatba.

Váš příspěvek
Reklama