Když to nevyjde...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 18:08
Když to nevyjde...

Ahoj holky, prosím o anonym. Proč? Pochopíte dále. Nejprve se představím. Jsem muž a nedávno jsem dodělal práva. Dělal jsem/dělám ve volném čase pro jednu neziskovku, která poskytuje právní rady zdarma. Tohle téma zakládám, protože to třeba někomu jednou pomůže, když se zamyslí. K nám do centra chodí dost klientů s různými prolémy. Strašně moc mě překvapila jedna věc. Poslední dobou přišlo dost žen (matek), které se rozhodly, že opustí manžela/přítele, s kterým mají děti. Ok, to se někdy stane. V takovém případě jim vysvětlím, co je potřeba udělat a jak ten proces probíhá. No a teď ten kámen úrazu - dost z nich v poslední době vůbec netuší, co je čeká a nejsou na tu situaci připraveny. Mzda/výplata jim chodí na účet muže a dostávají peníze v hotovosti (většinou manželé vydělávají mnohem více než manželky, pokud vůbec pracují). Žádné úspory, bez ŘP atd.. Mají taky absolutně nerálné představy o tom kolik stojí byt a jaké budou alimenty. Jedna klientka, která dojížděla do Prahy za prací asi 20 km mi řekla, že nájem platit nebude, že to nemá smysl. Že si koupí byt někde v Praze za ty peníze, co vysoudí od manžela. A její představa o ceně bytu v Praze byla tak 3 miliony maximálně. Je mi jich na jednu stranu líto, že nakonec ve většině případů musí dál s mužem žít, i když nechtějí (slevovat ze svých představ životu bez manžela hlavně po materiální stránce). Zas na druhou stranu mám občas pocit, že si za to můžou sami. 13 let doma s dětmi a 5 let vím, že manžel má jinou. Nejmladšímu dítěti byli 2 roky či být doma bez dětí a nemakat vůbec.

Tohle téma je jen můj takový pozvdech a spíš apel na všechny, ať myslí na zadní vrátka. Stačí pár tisíc než se vyřeší výživné a tak. A snažit se být samostatná. Řídit a tak dále. Já byl asi v jiný sociální bublině, protože mi vždycky přišlo, že mladším holkám se tohle nemůže stát.

No a na závěr se teda ptám. Můžete se sebrat a jít? Během měsíce si najít nájem?

Jo, a nenechat si posílat mzdu/plat na účet, kam nemáte přístup!! :srdce:

Čau holky! :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 24512 příspěvků 31.07.19 18:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o anonym. Proč? Pochopíte dále. Nejprve se představím. Jsem muž a nedávno jsem dodělal práva. Dělal jsem/dělám ve volném čase pro jednu neziskovku, která poskytuje právní rady zdarma. Tohle téma zakládám, protože to třeba někomu jednou pomůže, když se zamyslí. K nám do centra chodí dost klientů s různými prolémy. Strašně moc mě překvapila jedna věc. Poslední dobou přišlo dost žen (matek), které se rozhodly, že opustí manžela/přítele, s kterým mají děti. Ok, to se někdy stane. V takovém případě jim vysvětlím, co je potřeba udělat a jak ten proces probíhá. No a teď ten kámen úrazu - dost z nich v poslední době vůbec netuší, co je čeká a nejsou na tu situaci připraveny. Mzda/výplata jim chodí na účet muže a dostávají peníze v hotovosti (většinou manželé vydělávají mnohem více než manželky, pokud vůbec pracují). Žádné úspory, bez ŘP atd.. Mají taky absolutně nerálné představy o tom kolik stojí byt a jaké budou alimenty. Jedna klientka, která dojížděla do Prahy za prací asi 20 km mi řekla, že nájem platit nebude, že to nemá smysl. Že si koupí byt někde v Praze za ty peníze, co vysoudí od manžela. A její představa o ceně bytu v Praze byla tak 3 miliony maximálně. Je mi jich na jednu stranu líto, že nakonec ve většině případů musí dál s mužem žít, i když nechtějí (slevovat ze svých představ životu bez manžela hlavně po materiální stránce). Zas na druhou stranu mám občas pocit, že si za to můžou sami. 13 let doma s dětmi a 5 let vím, že manžel má jinou. Nejmladšímu dítěti byli 2 roky či být doma bez dětí a nemakat vůbec.

Tohle téma je jen můj takový pozvdech a spíš apel na všechny, ať myslí na zadní vrátka. Stačí pár tisíc než se vyřeší výživné a tak. A snažit se být samostatná. Řídit a tak dále. Já byl asi v jiný sociální bublině, protože mi vždycky přišlo, že mladším holkám se tohle nemůže stát.

No a na závěr se teda ptám. Můžete se sebrat a jít? Během měsíce si najít nájem?

Jo, a nenechat si posílat mzdu/plat na účet, kam nemáte přístup!! :srdce:

Čau holky! :mavam:

Mno, mám svůj byt. Mám půlku našeho společného „investičního“ bytu na hypotéku. Mám chatu a mám 1/6 chalupy v největší díře, co na Vysočině je.

Účty máme oddělené.

V bytě jsou nájemníci, ale podle zákona bych jim mohla ukončit nájemní smlouvu, když ho potřebuju. Rodinu mám v Praze.

Na alimentech bych se nijak nezahojila, on by (doufám) chtěl SP. Dceru miluje.

Ale bolelo by mě to. Citově, finančně taky, logicky, když jsme dva, a prostorově. Byl byla by to velká ztráta metrů čtvrečeních

V zásadě jediné, o co bychom se mohli tahat, je dítě a ten byt na hypo. Jinak jeho dům a jiné nemovitosti jsou jeho, moje jsou moje.

Ale jo, můžu odejít třeba teď. :lol:

Kocourhrzal
Stálice 85 příspěvků 31.07.19 18:30

Pises o sobe??? :roll:

Kocourhrzal
Stálice 85 příspěvků 31.07.19 18:33

Myslím, že je hodně tento „problem“ zvelicujes :roll: A dále -vždyť muže odejít i muž co se necha zivit ženou!!!A věr mi, ze těchto typů je mraky :pocitac:

Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 31.07.19 18:37

Jako asi bych odejít mohla, tedy spíš si myslím, že by odešel on do Prahy do bytu a mě š holkama nechal v domě už jen kvůli škole a školce, aby holky nemusely měnit. Peníze vlastní nemám, ale odešla bych se všemi penězi co máme na účtech a máme dvě společný, vydelavajici firmy takže by mě buď musel vyplatit nebo mi posílat % ž výdělku. Tím, že nejsem úplně odřízla vím kolik by to bylo a nebojím se, že bychom umrely s holkama hlady. Ale nechci to zažít, svého muže miluji a jsem s ním šťastná. Rozhodně nejsem naivní putka domácí co si myslí, že vytriska miliony a nebude muset v životě nic dělat. Řidičák taky mám a rozhodně nejsem závislá na muzi.

stinga
Echt Kelišová 8568 příspěvků 31.07.19 18:37

Moji rodiče mají dům a já jsem jedináček :mrgreen:

Kocourhrzal
Stálice 85 příspěvků 31.07.19 18:38

A jinak k Tvé otázce? ANO, mužů odejít hned a financne stradat nebudu! Ovšem Já mám doma manžela a tři deti a rodina je vším. A taky mám ulito. Ovšem manžel ví kolik a kde a jsou to vlastně naše společne ulito :*,a manžel je rád jak umim hospodařit a ještě ušetřím a nic nám nechybí :dance:

Kocourhrzal
Stálice 85 příspěvků 31.07.19 18:40

A řidičák taky mam :lol:

Kocourhrzal
Stálice 85 příspěvků 31.07.19 18:40

A jsem pysna, že ho mám

Martha03
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 31.07.19 18:42

Jsou ženy, které uvažuji a ženy, které ne. Vzhledem k tomu, že fungujes v poradně zdarma, zřejmě se setkáváš s určitými typy, které zkresluji tvou představu o tom jak to probíhá. Není tedy třeba tady vytrepavat z rukávu rady. Jakožto studovany právník jež nebude muset vykonávat služby zdarma se pak určitě potkáš i s jinými případy.

Kocourhrzal
Stálice 85 příspěvků 31.07.19 18:43
@Martha03 píše:
Jsou ženy, které uvažuji a ženy, které ne. Vzhledem k tomu, že fungujes v poradně zdarma, zřejmě se setkáváš s určitými typy, které zkresluji tvou představu o tom jak to probíhá. Není tedy třeba tady vytrepavat z rukávu rady. Jakožto studovany právník jež nebude muset vykonávat služby zdarma se pak určitě potkáš i s jinými případy.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Prigionia
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 31.07.19 18:49

No, já se vyjádřím k něčemu jinému. Pokud si vystudoval práva, tak by si měl vrátit diplom, protože ti je určitě známo, že žádná neziskovka zadarmo nemůže poskytovat právní rady. Je to proti zákonu :pankac: :mavam: ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 18:57

Odejít bych mohla. Vlastního nemám nic, ani vlastní našetřené peníze, ale máme v rodině pár volnějších nemovitostí. Takže pod mostem ani o hladu bychom s dítětem nezůstali.

sakota
Kelišová 5979 příspěvků 31.07.19 19:01

Odejit bych mohla, neco malo mam na svem stavebku plus bych mela oporu ve sve i manzelove rodine. A to, ze mam narok na polovinu vseho, co „vlastni“ on, je fakt (SJM). Nicmene nic na svete (skoro) si nepreju vic, nez abych nikdy neodesla/ani on. Miluju ho a chci s nim byt, mame deti, jsme rodina. A tak to ma zustat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 00:26
@Prigionia píše:
No, já se vyjádřím k něčemu jinému. Pokud si vystudoval práva, tak by si měl vrátit diplom, protože ti je určitě známo, že žádná neziskovka zadarmo nemůže poskytovat právní rady. Je to proti zákonu :pankac: :mavam: ;)

Proc by nemohla, obcanska poradna to dela, klidne sepisi I navrh na rozvod, proto tam jsou..jinak po rozvodu mi zustal vvelky byt, s vyplacenim exe pomohla rodina, takze nestradam..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama