Dobývat, či dát najevo nezájem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 14:51
Dobývat, či dát najevo nezájem?

Ahoj holky, s manželem jsem si po deseti letech dali pauzu, která trvá už tři měsíce. Na víkendy si bere děti, když něco potřebuji, ochotně přijede. Když tráví čas s dětmi někdy mne pozve ať jdu s nimi, ale za celou dobu mne nikam nepozval, aby jsme byli sami dva. To já jej občas pozvala na jídlo, na film atd… Přála bych si, aby se vrátil, chybí mi, a přestala jsem celou situaci zvládat, jakoby nic nemělo bez něj smysl. Snažím se navrátit do normálního života, ale nejde mi to. Někde jsem četla, že muži chtějí dobývat své ženy, ale v případě mého manžela si nejsem jistá. Kdybych se mu já neozvala, nikdy nepřijede sám od sebe, ani si mi neřekne o pomoc. Pořád mne miluje, jinou ženu nemá, bydlí u rodičů na gauči. Občas se zmíním, že bych chtěla, aby se vrátil, ale on nechce, protože jsme se hodně hádali a bojí se, jaký by to mělo dopad na děti. Celých deset let se o nás krásně staral, je v pořádku, když mu teď budu já nadbíhat, zvát ho a podobně? On mne nechytí ani za ruku, nedá mi pusu, jako by se uzavřel. Když ho já dobývat nebudu, on se o nic pokoušet nebude. Je takový prostě. Nepřestala jsem veřit, že se jednou zase vráti- jo jsem zoufala, ale on se vrátit nechce. Nějaká rada? Strašně mě to užírá a nejsem schopná se věnovat ani věcem, které jsem předtím měla ráda. Trpím depresemi, beru antidepresiva, a občas mě přepadne záchvat paniky tak silný, že mám strach, že umřu. 5ešila jsem to s psychiatrem, nicméně mi řekla, že by to mělo po čase vymizet. Díky za rady. takže dobývat, nebo projevit nezájem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hanka1
Neúnavná pisatelka 15768 příspěvků 31.07.19 14:56

Navrhnout navstevu manzelske poradny. Ty o zachranu vztahu stojis, manzel asi ne. Tak si to ujasnit a nechat si poradit od odbornika. Ale byt tebou, tak si nedelam marne nadeje, mozna jemu to vyhovuje takhle a do budoucna s tebou pocita uz jen jako s matkou svych deti…

Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 31.07.19 15:00

Jasně že projevovat zájem, pokud ho zpět chceš. Ale zase bych na něj úplně netlačila, aby se neuzavřel ještě víc. Řekla bych mu něco ve smyslu, že ty sis uvědomila, že chceš být s ním, že bez něj ti život nedává smysl a že budeš ráda, pokud on to bude chtít znovu zkusit, ale že na něj nechceš v žádném případě naléhat, jestli potřebuje ještě čas, že to respektuješ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:00

@Hanka1 on do poradny nechce. řeklmi, že si já sama mám někam zajít. Neřekla bych, že nestojí, myslím si, že je v tom strach z těch hádek a že budou pokračovat. Nekdy se mi svěří, že mu je strašně zle a celá ta situace ho ničí. Není šťastný, hodně ho to také zasáhlo. Nekdy když doveze děti, posedíme a když se začneme o celé situaci bavit, rozpláče se.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19160 příspěvků 31.07.19 15:01

Ja to vidim taky nejak smutne popravde :roll:.Ja bych zkusila tu poradnu, aby se nahlas reklo, jak to tvuj manzel vazne v planu ma, jinak se utrapis.Je mi to lito :hug:

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19160 příspěvků 31.07.19 15:02

Nechce, ale mel by. Evidentne to sam nezvlada

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:04

@wildcherry zkusim ho ještě jednou požádat. Kdyžtak si asi zajdu sama, třeba mi to pomůže

beruska9
Extra třída :D 11401 příspěvků 31.07.19 15:07
@Anonymní píše:
@Hanka1 on do poradny nechce. řeklmi, že si já sama mám někam zajít. Neřekla bych, že nestojí, myslím si, že je v tom strach z těch hádek a že budou pokračovat. Nekdy se mi svěří, že mu je strašně zle a celá ta situace ho ničí. Není šťastný, hodně ho to také zasáhlo. Nekdy když doveze děti, posedíme a když se začneme o celé situaci bavit, rozpláče se.

Chlapi :roll: Je z toho nestastny, boji se hadek, ale do poradny, kde by vam pomohli se z toho vymotat nepujde :roll: Asi bych se ho na ferovku zeptala, jestli ma zajem o zachranu vztahu a jake ma reseni a co je proto ochotny udelat, pokud jo. Na nejake dobyvaci tanecky bych se po 10 letech a s detmi vykaslala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:08

Nejsem expert, ale rekla bych, ze je zraneny a ma strach. Asi potrebuje vic casu, nez ty. Treba potrebuje zase ziskat v Tebe duveru, a to se nestava pres noc.

Asi bych na to sla pomalu, davala najevo zajem, netlacila, a byla hodne trpeliva. Ta poradna - pokud sam nechce, tak tlaceni nepomuze, ale muzes tam jit sama, srovnat si myslenky. Psychterapie je neco jineho, nez psychiatrie.

Drzim palce.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19160 příspěvků 31.07.19 15:08
@Anonymní píše:
@wildcherry zkusim ho ještě jednou požádat. Kdyžtak si asi zajdu sama, třeba mi to pomůže

Ty bez klidne urcite :hug:.Ale bylo by fajn, kdyby sel taky-opravdu. Divim se ze nechce.Rekl ti vlastne, kdyz spolu mluvite, co chce dal? Vzdyt jen preziva taky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:10
@Anonymní píše:
@wildcherry zkusim ho ještě jednou požádat. Kdyžtak si asi zajdu sama, třeba mi to pomůže

Tobe nejspis jo, my resime taky trochu krizi, ja chodim k psycholozce a osobne mi to pomaha, ale jestli to pomuze manzelstvi, to se jeste uvidi…aspon uz nejsem tak vystresovana, jak predtim, ale zase moc jsme toho mezi sebou nevyresili :nevim:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15768 příspěvků 31.07.19 15:13
@beruska9 píše:
Chlapi :roll: Je z toho nestastny, boji se hadek, ale do poradny, kde by vam pomohli se z toho vymotat nepujde :roll: Asi bych se ho na ferovku zeptala, jestli ma zajem o zachranu vztahu a jake ma reseni a co je proto ochotny udelat, pokud jo. Na nejake dobyvaci tanecky bych se po 10 letech a s detmi vykaslala.

asi tak… :potlesk: :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:13

@wildcherry řekl, řekl mi, že nic už pro něj nená smysl a nikdo že už o něj nestojí. že si jen plní pracovní povinnosti a nikdo o něj nemá zájem. neustále opakuje, že už nic nemá smysl, a že je vše u konce. na druhou stranu stále chodí běhat, na závody a dokáže dál dělat to, co má rád. já taková silná nejsem…

Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 31.07.19 15:23

Nedobyvala bych ho. K te situaci mezi vami nedoslo jen tak. Pokud spolu mate byt, tak by jsi to urcite nemusela takhle tlacit. Dej na svuj instinkt. Kdo vymyslel, ze si date pauzu? Pokud ty, tak jsi k tomu mela duvod. On ociviidne neni schopen se zmenit a ty se bojis, uzavrit jednu kapitolu, ale tak pak nikdy nebudes moci otevrit nejakou novou dalsi.

Hanulkaa
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 31.07.19 15:31

Jestli nechce, není šance na lepší vztah, to bys ani ty nechtěla vztah s někým, kdo o tebe už nestojí. Pokud ale chce a jen se bojí, že to bude opět zraňující pro všechny, nechat si poradit odborné je cesta. My si taky kdysi nechali poradit a změnil se náš vztah neuvěřitelně. Zase třeba chrání i děti před vztahem, co přináší hodně bolesti. Těžko říct, musí si to pojmenovat a rozhodnout se sám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama