Proč je nepoučitelný?

Anonymní
11.3.21 17:31

Proč je nepoučitelný?

Holky, pora´dte.

Manžel a te´d dočasně manželova máma.

Myčka. Je nutno dobře poskládat, aby se dobře umylo, nic neoraslko a neblokovalo to vrtule. případně co jde, dá se do myčky, žádné cachtání okolo.

Několikrát jsem to říkala, prosila, ani jeden není schopen dodržovat. Ano, jsem ráda, že dají do myčky, že tchýně omyje nádobí (něco zbytečně, no), pak to leží na mokré utěrce (máme odkapávač). Nádobí v myčce halabala, naopak (neumylo by se, jen by byly hrnky plné vody, talíře napříč myčkou, takže nic dalšího se tam nevejde (dole třeba 5 talířů a díky poskládání se tam nic dalšího nevejde)… atd. atd.

Fakt to nejde pochopit en systém?? Pora´dte. nebo co dělám blbě já.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14145
11.3.21 17:37

Za 9 let stale po manzelovi nadobi v mycce preskladavam :,( :,( :,(
Asi jsou typy lidi, kteri to nepochopi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
11.3.21 17:43

No protože nemají potřebu dělat to tak jak to chceš ty. To tak prostě je, každý vidíme věci jinak, důležitost přikládá něčemu jinému.

Speciáně chtít to po tchyni je zcela zbytečná snaha - tam to netlač.

A teda ještě je potřeba si odpovědět na klíčovou otázku - stojí ti způsob plnění myčky, nedokonale umyté nádobí, prasklá sklenička atp. za konflikty se tvými nejbližšími.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7432
11.3.21 17:47

Tak já na takové věci taky nemám buňky. Věřím, že až jednou budeme mít myčku, bude tam skládat manžel a já se mu do toho nebudu plést :lol: Prostě si doma vcellku dělíme věci, co jde komu lépe. Já chystám věci, manžel skládá do kufrů apod. Tak ať ti do myčky nic nedávají a zase dělají jiný věci, který zvládnou. Pokud nezvládnou dle tebe nic, jsou tři možnosti.
1. dělají to schválně, abys po nich nic nechtěla
2.nedělejí to schválně, jsou total leví na vše )pak čím se živí, že jo)
3. máš přehnané nároky a tvé standardy by nikdo nesplnil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
11.3.21 17:49
@Anonymní píše:
Holky, pora´dte.

Myčka. Je nutno dobře poskládat, aby se dobře umylo, nic neoraslko a neblokovalo to vrtule. případně co jde, dá se do myčky, žádné cachtání okolo.

Několikrát jsem to říkala, prosila, ani jeden není schopen dodržovat. Ano, jsem ráda, že dají do myčky, že tchýně omyje nádobí (něco zbytečně, no), pak to leží na mokré utěrce (máme odkapávač). Nádobí v myčce halabala, naopak (neumylo by se, jen by byly hrnky plné vody, talíře napříč myčkou, takže nic dalšího se tam nevejde (dole třeba 5 talířů a díky poskládání se tam nic dalšího nevejde)… atd. atd.

Fakt to nejde pochopit en systém?? Pora´dte. nebo co dělám blbě já.

Tohle řešení nemá. Když jsem bydlela doma, ale už jsem byla na VŠ, úplně stejně se na mě rozčilovala máma, že nenakládám myčku tak, jak chce ona. Moc dobře si to pamatuju. Efekt 0 :lol:

Teď já prudím manžela, když tam dává nádobí tak, že něco třeba blokuje to rameno. Efet 0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
11.3.21 17:51
@Anonymní píše:
Holky, pora´dte.

Fakt to nejde pochopit en systém?? Pora´dte. nebo co dělám blbě já.

Ale měla by ses trochu mírnit. Moje mamka je to samý. Pořád uštvaná, ale zároveň ve stresu, že když jí chce někdo pomoci, nedělá to přesně tak, jak ona chce, takže se rozčiluje a „raději si to udělá sama“. A dopadne to tak, že pak všechno dělá sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 17:53
@Ou píše:
No protože nemají potřebu dělat to tak jak to chceš ty. To tak prostě je, každý vidíme věci jinak, důležitost přikládá něčemu jinému.

Speciáně chtít to po tchyni je zcela zbytečná snaha - tam to netlač.

A teda ještě je potřeba si odpovědět na klíčovou otázku - stojí ti způsob plnění myčky, nedokonale umyté nádobí, prasklá sklenička atp. za konflikty se tvými nejbližšími.

Nestojí, ale pak jsem to já, kdo vybírá to sklo z myčky a už jsem se i nechtíc řízla. Jsem to já, kdo to přebírá a dává znovu mýt. Když by se neumytý talíř dostal manželovi na stůl a dostal ho on, tak by se vztekal. A blok ramena už jednou způsobil, že se myčka rozbila - něco se tam zkroutilo. Pak jsem bitá zase já, že jsme měsíc nez myčky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 17:54
@Bábrdl píše:
Tohle řešení nemá. Když jsem bydlela doma, ale už jsem byla na VŠ, úplně stejně se na mě rozčilovala máma, že nenakládám myčku tak, jak chce ona. Moc dobře si to pamatuju. Efekt 0 :lol:Teď já prudím manžela, když tam dává nádobí tak, že něco třeba blokuje to rameno. Efet 0.

Nechci nic navíc, v každém návodu k myčce jsou obrázky, jak se to tam skládá.

• Citovat
  • Nahlásit
30994
11.3.21 17:56
@Anonymní píše:
Nestojí, ale pak jsem to já, kdo vybírá to sklo z myčky a už jsem se i nechtíc řízla. Jsem to já, kdo to přebírá a dává znovu mýt. Když by se neumytý talíř dostal manželovi na stůl a dostal ho on, tak by se vztekal. A blok ramena už jednou způsobil, že se myčka rozbila - něco se tam zkroutilo. Pak jsem bitá zase já, že jsme měsíc nez myčky.

Tím to asi je - že to vyndaváš ty.
Kdo si sám prádlo pere a žehlí, ten si ho taky hezky skládá.
Kdo luxuje, ten nechce drobit na koberec a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
11.3.21 17:58
@Anonymní píše:
Nechci nic navíc, v každém návodu k myčce jsou obrázky, jak se to tam skládá.

Nevím, co to na to mám říct. Moje máma se na tohle téma rozčilovala se mnou, se ségrou i s tátou aefekt to nemělo žádný.

Já teď chlapovi taky říkám, ať tam nedává nože, že můžou myčku poškodit. Odkýve to a zas je tam dá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 18:00
@Bábrdl píše:
Tohle řešení nemá. Když jsem bydlela doma, ale už jsem byla na VŠ, úplně stejně se na mě rozčilovala máma, že nenakládám myčku tak, jak chce ona. Moc dobře si to pamatuju. Efekt 0 :lol:Teď já prudím manžela, když tam dává nádobí tak, že něco třeba blokuje to rameno. Efet 0.

Člověk to začně „chápat“, až když je za to „zodpovědný“. Prostě bude ít zkušenost, že když to dá blbě, blbě to dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16016
11.3.21 18:00
@Anonymní píše:
Nestojí, ale pak jsem to já, kdo vybírá to sklo z myčky a už jsem se i nechtíc řízla. Jsem to já, kdo to přebírá a dává znovu mýt. Když by se neumytý talíř dostal manželovi na stůl a dostal ho on, tak by se vztekal. A blok ramena už jednou způsobil, že se myčka rozbila - něco se tam zkroutilo. Pak jsem bitá zase já, že jsme měsíc nez myčky.

No nejjednodušší řešení je prostě převzít zodpovědnost nad mytím nádobí a manžela nechat dělat něco co mu jde lépe.

Chceš aby bylo dobře umyté nádobí a nebo aby tvoji blízcí dělali věci tak jak chceš ty?

Příspěvek upraven 11.03.21 v 18:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 18:01
@Bábrdl píše:
Tím to asi je - že to vyndaváš ty.
Kdo si sám prádlo pere a žehlí, ten si ho taky hezky skládá.
Kdo luxuje, ten nechce drobit na koberec a tak.

To je naprostá pravda.

• Citovat
  • Nahlásit
30994
11.3.21 18:01
@Anonymní píše: Člověk to začně „chápat“, až když je za to „zodpovědný“. Prostě bude ít zkušenost, že když to dá blbě, blbě to dopadne.

Jo, přesně. S tím se podle mě nedá nic dělat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
11.3.21 18:02
@Anonymní píše:
To je naprostá pravda.

Mým snem je mít hospodyni a dostat se zpět do toho stavu „je mi to jedno“. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat