Proč musím hlídat jenom ja?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:26
Proč musím hlídat jenom ja?

Ahoj holky,

jak často máte pro sebe nějaké volno? a hlídá manžel? nebo někdo jiny?

Mam 2 děti skoro 2 a čerstvě 5. A poslední dobou cca 2 měsíce jsem uplně mimo, jsem pořád šíleně nervozní vytočí mě uplna maličkost.. nejraději bych v ten moment začla řvat a utekla :( :oops: (nevím jestli bych už neměla vyhledat odbrou pomoct)

No ale teď k věci, manžel říká, že on chodí do práce ja se starám o děti.. Ráno je doma, ja beru starší do školky (protože si přeje abych ji do školky vodila ja.. mladší jde s náma protože chce taky jít.. ) oblékání je šílené starší chce abych ji oblékala.. prostě pořád cirkus.. když se teď na tu situaci dívám zpětně zas tak strašné to není, ale v ten moment mě to vytočí do nepříčetnosti :( možná to je i tím, že mladší se v noci ještě hodně budí, a celkově je takový u knouranek..

No a teď k manželovi, ten si chodí kdy chce kam chce.. po práci fotbal, když má volný den, posilovna.. Ja když chci jenom zajít si vklidu nakoupit, tak mi říká, proč by měl trčet doma, že pujde semnou tak samozřejmě mladší zase nechce sedět v košíku, vyleza, ječí, a kdo se o ni zase stará ja.. :(

Nedávno jsem už byla vyřízená říkám manželovi, že to už nezvládám, že jsem psychicky na dně.. a on Veru však si to děláš uplně sama.. (takové jsem měla myšlenky, že už to něco pochopil) říká proč se nedomluvíš s mamkou, at holky pohlídá, nebo se segrou.. at máš chvilku volno… :roll: a když říkám však ony chodí do práce, a pak taky chtějí chvilku klid.. a proč nemůžeš hlídat ty na to se naježil a říká, že proč by měl hlídát pořád jenom on.. a že mi pomáhá až dost.. ano.. dneska ráno než jsem šly do školky vyklidit myčku a dal tam talíře.. ale holky jsem hlidala ja a on si to udělal vklidu.. to se mě stat nemůže.. manžel se dívá na telku (nebo cviči - chce se pry libit.. a mě kritizuje, že ho nepodporuju.. jenž holky na na to už fakt nemám sílu… ) no a ja si s nima střídavě hraju, a uklizim u toho.. a nervy mi tečou.. někdy se mi chce z toho až brečet :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

BellinkaX
Kelišová 6665 příspěvků 07.02.17 10:35

S manželem si pevně domluv jedno odpoledne v týdnu, kdy má děti na starost on a Ty jdeš pryč… kamkoliv. Něčím se začít musí. A on musí pochopit, že děti jsou jeho.

truelly
Závislačka 2771 příspěvků 07.02.17 10:35

V této situaci není čas na hrdinství.
Řekla bych o pomoc mamce i sestře, však by se na pár dní nic nestalo. V zápřahu už jsi dlouho - dvě mateřské za sebou a než skončit na antidepresivech, tak si nech pomoct tam, kde ti pomůžou.
Domluv si pravidelně aspoň jedno celé odpoledne týdně jen pro sebe a své potřeby - ne že budeš uklízet!
Třeba se chlap chytne za nos :cert:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 07.02.17 10:36

Já bych se ho neptala, já bych se prostě oblékla a šla a řekla, teď potřebují, abys pohlídal…nazdar…Přiš­la bych domů usměvavá, spokojená a jeho brblání bych přešla s úsměvem. Musis do něj tvrdě. Jsou to i jeho děti. Ja se to taky teprve učím, nedělá všechno sama a nechat něco i na Menzelovi, i kdy mi taky říká to není fér…Ale já vím, že je a že ještě zdalekaaa po něm nechci toho moc a už vůbec se nedá říct, že máme péči o dítě a domácnost fifty fifty…Spíš tak 90na 10%

mischelinka
Kelišová 6510 příspěvků 07.02.17 10:37

Ten nedostatek klidu při jakékoli činnosti je vysilující, to chápu a znám moc dobře. oznámila bych manželovi, že mám na večer plány, jdu s kamarádkou na kafe, v tolik a tolik a dál nediskutovala. A šla. A když bych se vrátila, tak bych mu řekla, že to tak bude 1× týdně pravidelně. Jako ono je nejdříve samozřejmě slušné se domluvit s manželem nejdřív, říct mu, jak se cítím apod., ale když nereaguje, tak bych to udělala takto. Bez hádek a emocí, jen konstatovala a případně oznámila, že on je otec, čili stejně zodpovědný jako já a děti ho potřebují stejně jako matku a šla. Musíš se naučit si stát sama za sebou a svými potřebami.

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 07.02.17 10:37

Takže prvně.. taky jsem se vztrkala, kdyz se starší (bude mu 5) hodinu oblikal. Kaslu na to, oblikam ho ja, jsme v klidu oba a za par minut je hotovej. Takže se nerozciluj, skodis sama sobě a prckovi taky. Je to běžný jev u dětí s tim oblikanim.
No a k chlapovi.. on je nemá co hlídat, jsou to jeho deti, stejne jako jeho, takže tak :)

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 07.02.17 10:38
@truelly píše:
V této situaci není čas na hrdinství. Řekla bych o pomoc mamce i sestře, však by se na pár dní nic nestalo. V zápřahu už jsi dlouho - dvě mateřské za sebou a než skončit na antidepresivech, tak si nech pomoct tam, kde ti pomůžou.
Domluv si pravidelně aspoň jedno celé odpoledne týdně jen pro sebe a své potřeby - ne že budeš uklízet!
Třeba se chlap chytne za nos :cert:

No to těžko dle mého, akorát bude rád, že má i on od dětí klid!

esterka.z.brna
Kecalka 360 příspěvků 07.02.17 10:38

Takové pocity, jakože už to nezvládám a nejradši bych někam utekla, mám poslední měsíce taky. A to mám jedno dítě. Ale taky mám pocit, že doma pořád jenom uklízím a lítám kolem dítěte. Chodím na zkrácený úvazek do práce, abych mohla vyzvedávat ze školky včas, takže neexistuje, abych se po práci někde zdržela. Manžel chodí z práce večer a samozřejmě nespěchá, takže se cestou staví kde chce. Hlídání máme jenom výjimečně, protože mi přijde, že se musím doprošovat, aby někdo hlídal a to nechci. Jako o víkendu když je manžel doma si můžu jít sama ven nebo jde manžel s dcerou ven, to problém není. Ale zase jenom my dva taky nemůžeme nikam jít, nebo výjimečně.
Takže už toho mám taky dost, navíc ta zima, kterou úplně nesnáším. A výsledek je takový, že mám problémy se spaním a věčně blbou náladu

Anna766
Hvězda diskuse 70659 příspěvků 07.02.17 10:38

@truelly to se za nos nechytne.Bude mu to vyhovovat.Bude to totiž tak, jak si přeje. Jeho děti mu bude hlídat někdo jiný a on bude v pohodě.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 07.02.17 10:39

Jestli máš možnost na čas jdi k mamce s dětma..1-2 týdny a pohroz muži rozvodem..Že už toho máš dost..Buď ho to trkne nebo stojí za…

Kelsey
Hvězda diskuse 44760 příspěvků 07.02.17 10:40

Egoista omezeny. Deti si udelat umi, ale pak je hodit zene na krk a delat, ze nejsou jeho.
Najdi si praci nebo brigadu nebo jdi na cviceni at mas moznost uniku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 10:44

Je mi tě moc líto..nedovedu si to představit..ale bohužel jste si to tak asi nastavili..Ale v mém okolí a podle fór to není nic neobvyklého, je to hrozné.. Bohužel :(. Muž vstává ráno s dcerkou-3 roky a dělají snídani. Veze ji do školy a já ještě ležím s 2měsíčním po probdělých nocích. Chodí před spaním dcerky domů a okamžitě si ji po snědení večeře přebírá. Koupe děti a večer starší uspává a vstává k ní, když se budí. Má psychicky náročnou práci, ale nedovolil by si vše hodit na mě (ostatně by doma bylo hodně dusno kdyby ano). Prostě si nese pozitivní vzory z vlastní rodiny, kdy atínek byl ve výchově a domácnosti taky velice angažován. Sám mi tvrdí, že chce mít vedle sebe v rámci možností odpočatou ženu, pozitivní ženu, kterou si před lety bral a ne strhanou mámu od dětí..odpočíváme nastřídačku- každý má večer v týdnu pro sebe a zbytek kopem za jeden tým. Neuznávám muže co vše z vlastní pohodlnosti hodí na ženu at se strhá. Až mi někdy přijde, že jim vyhovuje mít manželku ukovanou pod pantoflem doma :zed: co mu pak případně dát přečíst diskuzi?

Crystal87
Generální žvanilka 23899 příspěvků 07.02.17 10:58

Vystihla bych čas kdy bude doma rychle se bych se oblekla řekla ze jdu s kámoškou na pokec a ze děti bude hlidat a zmizela…až se postaví na hlavu a až bych přišla oznámila byCh mu ze jsou to i jeho děti takže jeden večer v týdnu bude hlidat a tecka nebo žádný fotbal atd. Tvrdé na něj

blumen
Hvězda diskuse 41908 příspěvků 07.02.17 11:12

Bych mu rekka, proc bych se mela domlouvat s nekym jinym, kdyz on je OTEC. Jsou to i jeho deti, at se stara. Nechala mu je tam a sla ven ;)

Agnes_X
Kecalka 113 příspěvků 07.02.17 11:13

To mi mluvíš z duše. Já mám 2 děti - 3 a 1,5 a starám se o ně já. Manžel chodí do práce. Od narození dětí nechodím ven, nechodím do kina ani nikam s holkama. Pořád jenom skáču kolem děti. Manžel přijde večer unavený domů a s dětmi pomůže ale pak chce mít už pokoj. Když někam jdeme jako rodina, tak děti obskakuju furt jenom já. Hlídání mám výjmečně, ale vždycky mi 1 dítě zbyde. Jsem z toho uplně psychicky zdeptaná. Když se hroutím, tak mi muž řekne nějakou jízlivou poznámku, že jsem stejně akorat doma a na co si stěžuju.
Bez lexaurinu nebo sklenky neusnu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >