Jak rozdělit peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:01
Jak rozdělit peníze?

Omlouvám se za anonym. Potřebuji poradit. Jak byste rozdělili peníze. Jsem na mateřské mám 11500,– starám se o dvě malé děti. Náklady na bydlení a poplatky dělají 8000,– Chlap vydělává 40000,– + 10000,– bokem nájem má 12500,– nic jiného neplatí ani jídlo. Problém je v tom, že utratí všechny „své“ vydělané peníze sám. Donedávna mi dával 10000,– Už to neplatí. Peníze utratí ani nevím za co, protože má občas nějaké nové oblečení, ale jinak nic. Ušetřeno nemá taky nic. Prostě to rozháže nebo nevím…A otázka zní jak to vyřešit? Společný účet nebo peníze nepřichází v úvahu rozházel by i mou mateřskou… Napadlo mě sečíst oba přijmy, odečíst náklady na oboje bydlení a vydělit 4, a já bych měla 3/4 a on jakoby svou část. Zítra si máme promluvit o penězích tak abych měla nějaké návrhy, řešení. Pordatíte něco? Nechci tu řešit proč jsme každý jinde, nebo za co utrácí. Poradíte ja rozdělit peníze? Snad nebudu vypadat jako vyžírka, ale od miminka nemůžu jít do práce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 06.02.17 18:06
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym. Potřebuji poradit. Jak byste rozdělili peníze. Jsem na mateřské mám 11500,– starám se o dvě malé děti. Náklady na bydlení a poplatky dělají 8000,– Chlap vydělává 40000,– + 10000,– bokem nájem má 12500,– nic jiného neplatí ani jídlo. Problém je v tom, že utratí všechny „své“ vydělané peníze sám. Donedávna mi dával 10000,– Už to neplatí. Peníze utratí ani nevím za co, protože má občas nějaké nové oblečení, ale jinak nic. Ušetřeno nemá taky nic. Prostě to rozháže nebo nevím…A otázka zní jak to vyřešit? Společný účet nebo peníze nepřichází v úvahu rozházel by i mou mateřskou… Napadlo mě sečíst oba přijmy, odečíst náklady na oboje bydlení a vydělit 4, a já bych měla 3/4 a on jakoby svou část. Zítra si máme promluvit o penězích tak abych měla nějaké návrhy, řešení. Pordatíte něco? Nechci tu řešit proč jsme každý jinde, nebo za co utrácí. Poradíte ja rozdělit peníze? Snad nebudu vypadat jako vyžírka, ale od miminka nemůžu jít do práce.

Jste manzele?
Za co utraci?
Jestli je jinak ok, tak bych dala dohromady tvoje prijmy +jeho prijmy - naklady na domacnost apod - pravidelne sporeni (pokud jste nezacali jeste davat neco stranout tak zacnete aspon 10% ukladat) a to cele vydelila dvema a s tim si kazdy zijte.

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 06.02.17 18:07

Resp mozna ne dvema p, kdyz zajistujes decka, ale treba 3 (jedno dite vyda za pul dospeleho:-))

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5645 příspěvků 06.02.17 18:08

No kdyby muj chlap utratil mesicne skoro 40 000 za sebe a ani nerek za co, tak bych sakra patrala. Nema nekde nejake dluhy? Nehraje automaty? Divim se, ze ses jeste nezacla zajimat kam to dava, pro me jsou to obrovsky penize… za vyzirku te snad nikdo povazovat nemuze, kdyz chlap vydelava tolik a ty vsechno tahnes z matersky..

jahuhudka
Extra třída :D 10998 příspěvků 06.02.17 18:12

I kdyby ti dal daval 10 tisic je to smesne. Tedy pokud jsou deti i jeho. Spolecna domacnost rovna se stejna zivotni uroven. Nakopala bych mu rit a nechala si soudne napsat alimenty

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:13

Blbec, určitě gembler nebo chodí do bordelu, jinak to snad není možné…

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 06.02.17 18:13

V tomto případě bych raději uz předem žádala soudně alimenty, tak sedmičku na každé dite :think: :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:14

Anonymně, protože jde o rodinné finance.

Máme to doma takto. Spočítali jsme kolik % kdo přispívá do rodinného rozpočtu a veškeré společné výdaje (hypotéka, poplatky, jídlo, věci pro děti) rozpočítáváme podle tohoto koeficientu.

Např. Jedu na nákup, utratím 2000. Manžel vydělává 75% z našich příjmů. Tudíž mi přepošle 1500 na můj účet. Schováváme si účtenky a 1× týdně to spočítáme.

Dříve jsme měli společný účet ale muži se zdálo, že moc utrácím a hádali jsme se kvůli tomu. Tohle nám funguje, můžu si koupit co chci a manžel neremcá. :oops:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:15
@Anonymní píše:
Anonymně, protože jde o rodinné finance.

Máme to doma takto. Spočítali jsme kolik % kdo přispívá do rodinného rozpočtu a veškeré společné výdaje (hypotéka, poplatky, jídlo, věci pro děti) rozpočítáváme podle tohoto koeficientu.

Např. Jedu na nákup, utratím 2000. Manžel vydělává 75% z našich příjmů. Tudíž mi přepošle 1500 na můj účet. Schováváme si účtenky a 1× týdně to spočítáme.

Dříve jsme měli společný účet ale muži se zdálo, že moc utrácím a hádali jsme se kvůli tomu. Tohle nám funguje, můžu si koupit co chci a manžel neremcá. :oops:

tohle mi přijde taky uhozené ale pokud vám to vyhovuje tak to je dobře, ale já bych tento systém teda nesnesla, můj, tvůj účet, přeposílání peněz ještě procentuální

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 06.02.17 18:16

Nemá někde nějaký dluhy, nehraje automaty nebo nemá jinou ženu? Určitě to chce nějak řešit a měl by ti něco přispívat :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:19

@Tšekkin Kulpa Manželé nejsme. Já spořím 300,– měsíčně, ale když je něco zaplatit tak to vyberu. Takže nemám taknějak taky nic. U nás děti stojí víc než já. Dlouho jsem si nic na sebe nekoupila, žádnou kosmetiku…Děti rostou takže potřebují oblečení, hračky, pleny…Společně si stranou nic dávat nemůžeme. Navrhla jsem to, už X krát a stejně vše utratí. Proto se chci domluvit kolik peněz mi bude měsíčně dávat. Zakl

pikola
Neúnavná pisatelka 19314 příspěvků 06.02.17 18:26

A proc uz ti tech 10t nedava?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:27

Nevím jak to vyřešit, protože na konci měsíce nemá nic a čeká na výplatu. Když bych si nechala stanovit kolik má platit na děti dostala bych něco i já, když nemůžu do práce? Chtěla jsem po něm aby si schovával účtenky za co utrácí, ale nedal mi ani jednu. Nechci tu řešit za co utrácí. Ale kolik mi má měsíčně dávat. Zdálo se mu hodně i 10000,–

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:29
@Anonymní píše:
Nevím jak to vyřešit, protože na konci měsíce nemá nic a čeká na výplatu. Když bych si nechala stanovit kolik má platit na děti dostala bych něco i já, když nemůžu do práce? Chtěla jsem po něm aby si schovával účtenky za co utrácí, ale nedal mi ani jednu. Nechci tu řešit za co utrácí. Ale kolik mi má měsíčně dávat. Zdálo se mu hodně i 10000,–

první bys měla řešit to, za co utrácí, kdo ví co jednou padne na tvoje děti za dluhy apod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 18:30

@pikola Nechce se mu. Vydírá mě tím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >