Proč s mateřstvím se stáváme drsnější?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Peggy7
Nováček 7 příspěvků 21.11.18 12:53
Proč s mateřstvím se stáváme drsnější?

Dobrý den. Všimli jste si, jak mnoho žen (ne-li všechny) po porodu začnou být postupně hrubější na své okolí? Je to tím, že jsme unavené, že dřeme víc, než jiní, že jsme porodem něco dokázali a tak si vyskakujeme?
Sleduji kamarádky, které bývaly milé a laskavé, jak jejich komentáře na Facebooku hrubnou až nevídaně. Hlavně pokud má kdokoli jiný názor. Ne, že by byly sprosté, ale jsou prostě hodně drsné. Jiná kamarádka mi s úsměvem říká věci, které by ji dřív nenapadlo vypustit z pusy. Diskuze matek na sociálních sítích jsou to největší hardcore, co jsem viděla. To samé povídání v mateřských centrech. Usmíváme se, ale bodáme. Jako bychom měli tendence pořád shazovat lidi okolo, kdykoli s nimi nesouhlasíme. To s námi dělá mateřství? A nebo je to prostě změna v celé společnosti, že hrubne. Jen spouštím diskuzi a ráda bych slyšela názory.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 21.11.18 13:00

Já nevím, mně tohle nepřijde. Já si spíš přijdu daleko víc přecitlivělá, brečím v televizi u každý kraviny. Ani bych neřekla, že by takové byly po porodu kámošky.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 21.11.18 13:01

Dvakrát, kvůli nějaký interní chybě eminina.

rokris
Kelišová 6495 příspěvků 21.11.18 13:03
@Peggy7 píše:
Dobrý den. Všimli jste si, jak mnoho žen (ne-li všechny) po porodu začnou být postupně hrubější na své okolí? Je to tím, že jsme unavené, že dřeme víc, než jiní, že jsme porodem něco dokázali a tak si vyskakujeme?
Sleduji kamarádky, které bývaly milé a laskavé, jak jejich komentáře na Facebooku hrubnou až nevídaně. Hlavně pokud má kdokoli jiný názor. Ne, že by byly sprosté, ale jsou prostě hodně drsné. Jiná kamarádka mi s úsměvem říká věci, které by ji dřív nenapadlo vypustit z pusy. Diskuze matek na sociálních sítích jsou to největší hardcore, co jsem viděla. To samé povídání v mateřských centrech. Usmíváme se, ale bodáme. Jako bychom měli tendence pořád shazovat lidi okolo, kdykoli s nimi nesouhlasíme. To s námi dělá mateřství? A nebo je to prostě změna v celé společnosti, že hrubne. Jen spouštím diskuzi a ráda bych slyšela názory.

Ano, společnost hrubne. Lidi berou hrubost více" za svou," samozřejmě ne všichni. Ale začíná to být něco, co je normální. Mateřství za to nemůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 13:05

Proc to vlastně resis?vadi ti to?tak se s takovyma lidma nebav a nevsimej si jich.spis si kolem sebe takove mamky drzis a pak ti připadá že to je běžné.

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 21.11.18 13:06

To je teda pěkná blbost. Spíš ty matky už nemjí čas řešit zbytečnosti, jako ty bezdětné… Zakladatelko, ty máš děti?

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 21.11.18 13:10

Vůbec, já od doby co mám děti tak mě dojme každá hovadina, jsem soucitná a starala bych se…vraž mi cizí dítě a do týdne ho budu milovat :D

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43565 příspěvků 21.11.18 13:11

Společnost hrubne obecně, když sleduju mluvu bezdětných kolegyň (vizáží něžné víly a profesí fakt ne popelářky či pokladačky dlažby), tak já, jako matka, se nepřestávám divit, co je dneska normou. Naopak u sebe občas s úsměvem pozoruju, že mám problém říct ho.no a vzklouzne ze mě slovo bobek a podobně :lol: A obecně jakékoliv diskuze na sociálních sítích jsou hardcore.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 21.11.18 13:11

Nemám to v okolí tak, jak popisujes, mateřstvím nezhrubla žádná kamarádka ani kolegyně. Internet neresím, zde potkám lidí i ze sociální vrstvy, kterou v okolí nemám.

Markéta80
Hvězda diskuse 40486 příspěvků 21.11.18 13:13
@Tarjei píše:
Vůbec, já od doby co mám děti tak mě dojme každá hovadina, jsem soucitná a starala bych se…vraž mi cizí dítě a do týdne ho budu milovat :D
:mrgreen: nebo ho rychle vrátíš :mrgreen:
axlpol
Závislačka 2747 příspěvků 79 inzerátů 21.11.18 13:14

@Peggy7 mě poprvé vyškolila zdejší diskuze ,kde se na mě sneslo tolik urážek jako nikdy.I po třech letech to mám živě v paměti a byla jsem potom hnusná i na děti („proč se dopr…ele nechováte tak jak psaly,vždyt mi psaly jaká jsem "píp“ a že jejich postup je ten nejlepší"
Potom to začlo tím,že s mými hyperaktivními dvojčaty nikdo nechtěl nic mít,žádné hlídání,žádné návštěvy,ani chlap s nima nechtěl být.....ale chytré rady a poučky co dělím špatně mají všichni :roll: to si člověk musí nabrosit lokty.Ted ve školce to samé,jen kecy,kecy,ale nikdo neměl zájem zjištovat více.Taky venku,v obcho­dech.....vím,že jsem pro výchovu udělala/dělám maximum,takže když po mě někdo vyjede,musím se bránit.
Věřím,že maminky co mají vstřícnou rodinu,chlapa a jedno hodné dítě tohle neznají,ale jak je na to člověk sám a od narození dětí do něj pořád někdo „rýpe“ a poučuje,to se musí obrnit.Taky děti nerostou dle našich představ,nečekala jsem že budu mít hyper děti.A to přináší situace,které někteří neznají.Řvu po dětech,bráním se okolí,které jen poučuje,chlap řve,protože řvou a neposlouchají děti,žádná „oaza“klidu,jen stále napětí.Tak tím to asi bude,kdybych „nezhrubla“ ,zhroutila bych se.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 21.11.18 13:14

Vůbec mi to tak nepřipadá, ani u mě, v rodině nebo u kamarádek. Hrubé lidi si k sobě nepřipouštím. Číst diskuse matek na sociálních sítích, to chce jistou dávku masochismu :mrgreen:

Rive
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 21.11.18 13:16

Taky mi to neprijde, mozna jsem vic vynervena a nemam tolik trpelivosti s dospelyma, ale urcite na ne nejsem zla, jen uz nemam moc cas silu resit„malickosti“.
Spis jsem vic odhodlana branit svoje deti v situacích, kde bych se driv bala projevit.

Rive
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 21.11.18 13:19
@axlpol píše:
@Peggy7 mě poprvé vyškolila zdejší diskuze ,kde se na mě sneslo tolik urážek jako nikdy.I po třech letech to mám živě v paměti a byla jsem potom hnusná i na děti („proč se dopr…ele nechováte tak jak psaly,vždyt mi psaly jaká jsem "píp“ a že jejich postup je ten nejlepší"
Potom to začlo tím,že s mými hyperaktivními dvojčaty nikdo nechtěl nic mít,žádné hlídání,žádné návštěvy,ani chlap s nima nechtěl být.....ale chytré rady a poučky co dělím špatně mají všichni :roll: to si člověk musí nabrosit lokty.Ted ve školce to samé,jen kecy,kecy,ale nikdo neměl zájem zjištovat více.Taky venku,v obcho­dech.....vím,že jsem pro výchovu udělala/dělám maximum,takže když po mě někdo vyjede,musím se bránit.
Věřím,že maminky co mají vstřícnou rodinu,chlapa a jedno hodné dítě tohle neznají,ale jak je na to člověk sám a od narození dětí do něj pořád někdo „rýpe“ a poučuje,to se musí obrnit.Taky děti nerostou dle našich představ,nečekala jsem že budu mít hyper děti.A to přináší situace,které někteří neznají.Řvu po dětech,bráním se okolí,které jen poučuje,chlap řve,protože řvou a neposlouchají děti,žádná „oaza“klidu,jen stále napětí.Tak tím to asi bude,kdybych „nezhrubla“ ,zhroutila bych se.

Mám to taky tak, sice nemám dvojčata, ale děti blízko u sebe a obě dost temperamentní a nikdo, včetně manžela na ně nervy nemá.
Tak abych je nezabila, občas vybuchnu někde jinde…

Zuzanec
Kecalka 275 příspěvků 21.11.18 13:22
@Peggy7 píše:

Já jsem s mateřstvím naopak zjemnila, spíš mi připadá, že jsem milejší ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >