Proč tchýně neřekne pravdu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.11.21 11:21

Proč tchýně neřekne pravdu?

Ahoj, chtěla jsem se podělit s něčím co mě poslední dobou dost mrzí a chtěla bych znát vaše názory.

Moje tchýně má dva syny. Mého manžela a jeho bratra. My s manželem mame 3 děti a švagr má 2 roky přítelkyni děti nemají a ani po nich momentálně netouží. Švagr má svojí firmu a je tam zaměstnaná jeho přítelkyně i tchýně, takže tchýně je s němi v kontaktu nonstop protože jsou v jedné kanceláří. Pracuji od 10 do 18 hod…
Většinou teda nikdy nemají volno všichni 3 najednou. Vždycky se střídají. 2 dny v týdnu má volno tchýně,2 dny švagr s přítelkyní. Jedou i přes víkendy takže zbývající 3 dny jsou v práci všichni 3.
Všichni dohromady mají volno jen přes svátky což je dneska, ale všímám si toho už delší dobu.
Já zas pracuji přes týden a volno mám jen víkendy, takže nám to s tchýni moc nevychází. Protože ona má většinou víkendy pracovní…

Dneska ráno mi teda tchýně napsala, ať se stavím s dětmi kolem 10 a ať zůstaneme i na oběd. (Manžel pracuje v zahraničí a doma je málokdy) její pozvání jsem přijala. Po půl hodině přijel i švagr s přítelkyní. A tchýně jim hned řekla, že jsem jela od mých rodičů, tak že jsem se stavila na kávu… :oops: což takhle vůbec nebylo. Minulý měsíc se to stalo taky. Tchýně mě pozvala na návštěvu a když přijel švagr řekla, že jedu od rodičů. Minulé jsem se jí teda na to ptala a její odpověď byla, že nemusí přece vědět všechno a hned změnila téma… Říkala jsem ji, že se pak cítím blbě, když mě ona pozve já přijedu a švagrovi pak řekne, že jedu od rodičů a že jsem se stavila na skok.
Opravdu se v tu chvíli cítím blbě a před švagrem si připadám, že tam zas otravuju… Tohle se stalo už asi po páté a mě to vážně mrzí, ale na druhou stranu nedokážu přijít na to, proč prostě neřekne, že mě pozvala??? Její odpověď, že nemusí vědět všechno mi asi úplně nestači. Vím, že je to úplná prkotina, ale v tu chvíli mi to příjemné opravdu není a cítím se, jak nezvaný host..

Dělá to i u vás někdo z rodiny? Případně proč toto dělá?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8017
17.11.21 11:24

Na mě to působí tak, že třeba tchýně nechce aby si mysleli že te má radsi? Nebo tě před nimi pomlouvá, tak aby nevypadala bl.be že te pak zve :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11943
17.11.21 11:27

Priste bych ji konfrontovala přímo před nimi a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7325
17.11.21 11:28
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se podělit s něčím co mě poslední dobou dost mrzí a chtěla bych znát vaše názory.

Moje tchýně má dva syny. Mého manžela a jeho bratra. My s manželem mame 3 děti a švagr má 2 roky přítelkyni děti nemají a ani po nich momentálně netouží. Švagr má svojí firmu a je tam zaměstnaná jeho přítelkyně i tchýně, takže tchýně je s němi v kontaktu nonstop protože jsou v jedné kanceláří. Pracuji od 10 do 18 hod…
Většinou teda nikdy nemají volno všichni 3 najednou. Vždycky se střídají. 2 dny v týdnu má volno tchýně,2 dny švagr s přítelkyní. Jedou i přes víkendy takže zbývající 3 dny jsou v práci všichni 3.
Všichni dohromady mají volno jen přes svátky což je dneska, ale všímám si toho už delší dobu.
Já zas pracuji přes týden a volno mám jen víkendy, takže nám to s tchýni moc nevychází. Protože ona má většinou víkendy pracovní…

Dneska ráno mi teda tchýně napsala, ať se stavím s dětmi kolem 10 a ať zůstaneme i na oběd. (Manžel pracuje v zahraničí a doma je málokdy) její pozvání jsem přijala. Po půl hodině přijel i švagr s přítelkyní. A tchýně jim hned řekla, že jsem jela od mých rodičů, tak že jsem se stavila na kávu… :oops: což takhle vůbec nebylo. Minulý měsíc se to stalo taky. Tchýně mě pozvala na návštěvu a když přijel švagr řekla, že jedu od rodičů. Minulé jsem se jí teda na to ptala a její odpověď byla, že nemusí přece vědět všechno a hned změnila téma… Říkala jsem ji, že se pak cítím blbě, když mě ona pozve já přijedu a švagrovi pak řekne, že jedu od rodičů a že jsem se stavila na skok.
Opravdu se v tu chvíli cítím blbě a před švagrem si připadám, že tam zas otravuju… Tohle se stalo už asi po páté a mě to vážně mrzí, ale na druhou stranu nedokážu přijít na to, proč prostě neřekne, že mě pozvala??? Její odpověď, že nemusí vědět všechno mi asi úplně nestači. Vím, že je to úplná prkotina, ale v tu chvíli mi to příjemné opravdu není a cítím se, jak nezvaný host..

Dělá to i u vás někdo z rodiny? Případně proč toto dělá?

Jo, rypej do toho, všude to řekni. Rozhadate se a pak ti bude lépe? 🙄Nepatrej, užívej si přízně tchyně. Ty a ani ona se nemusíte nikomu spovidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
17.11.21 11:28

Řekla bych, že ví že by se to z nějakého důvodu nezamlouvalo synovi a snaží se to okecat. Já v minulosti když jsem sama jela k tchánovcům tak manželova sestra následně manželovi volala proč jsem tam byla. Trochu jsme se nestačili divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
17.11.21 11:32

Myslim, ze svagr ji uz davno prokoukl, ty jeji lzi. A radsi si mysli svoje.

Ale vrta mi hlavou - svagr s pritelkou bydli v jedne domacnosti s jeho matkou, kdyz se tam deje, co popisujes?

• nebo se se svagrem nemusite? Proste nechapu, kdyz si pozvu k sobe domu nekoho, abych jeste mela potrebu se s tim sverovat komukoli.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.21 11:35

@Ahep Ne švagr bydlí asi o 10 km dál. Nebydlí spolu a ani žáden problém mezi sebou nemáme. Nějací super kamarádi zrovna nejsme, ale problém také žáden není.

• Citovat
  • Nahlásit
1522
17.11.21 11:36

Třeba tě švagr pomlouvá a tchýně si to u něj jako svého zaměstnavatele nechce rozhazet. Já bych si nějak decentně promluvila s tchyni a víc bych to asi neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
17.11.21 11:38
@Anonymní píše:
@Ahep Ne švagr bydlí asi o 10 km dál. Nebydlí spolu a ani žáden problém mezi sebou nemáme. Nějací super kamarádi zrovna nejsme, ale problém také žáden není.

Tak to je zvlastni, ze ma potrebu delat ze sebe pred nejblizsimi takovou tupku. Ale vysvetlit ti to odmitla, tak bych se v tom asi vic nevrtala. Pokud by we me vsak primo zeptal svagr, rekla bych pravdu a jeste se ho zeptala, jestli sve matce nezakazal me vlastne zvat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.21 11:42

@Ahep On se mě neptá přímo. Zazvoní, tchýně jde otevřít a hned ve dveřích řekne ať jdou dál, že tu jsem i já s dětmi, že jsme jeli od mých rodičů a stavili se na skok

• Citovat
  • Nahlásit
463
17.11.21 11:51

Rekla bych..ze si svagr nepreje abys k nik jezdila..proc to netusim..ale tchyne te tam chce..a neumi si to prosadit..tak rika takove blbosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.21 11:59

@Tykaja manžel si myslí, že to nevadí švagrovi ale jeho přítelkyni. Je o dost mladší než švagr. Má 22 a co jsem vypozorovala dost nemá v lásce naše děti, protože tchýně je klasicky ten babičkovský typ, pro děti by se rozdala. Dokončení od doby, co s ní švagr je tak ani dětem nepřeje k narozeninám. Předtím psal pravidelně na svátky i narozeniny. Ale to nám vážně nevadí, nepotřebujeme ať všichni naše děti milují a smutnit, že švagr nepopřál taky nebudeme…
Mě to ale přijde jako hloupost. Mám bratra i sestru, oba mají děti a opravdu mi nevadí že naše mamka se točí i kolem jejich děti. Všechny děti svých sourozenců mám ráda. Nemyslím si, že by 22 leté holce vadily 3 letá dvojačata a 5 ti letá holčina tak moc, aby tchýně musela lhát o tom, že nás pozvala. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
6928
17.11.21 12:00
@Anonymní píše:
@Ahep On se mě neptá přímo. Zazvoní, tchýně jde otevřít a hned ve dveřích řekne ať jdou dál, že tu jsem i já s dětmi, že jsme jeli od mých rodičů a stavili se na skok

Možná svagrovi vadis, nebo kdoví jaké to má příčiny, každopádně chápu, že ti ta hláška vadí, ale já bych to nechala být. Přímo bych se jí neptala, ale třeba při odchodu, bych hodně nahlás aby to slyšel švagr, rekla děkuju za pozvání na návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10331
17.11.21 12:24

Protoze svagrovku na obedy nezve a tebe jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
17.11.21 12:24

Já bych se pobavila s tchýní, proč to říká, jestli je nějaký problém o kterém bys měla vědět a tak.
Ale neventilovala bych to před švagrem, jeho přítelkyní a podobně. Ať jim tchýně říká co chce. Taky by to pak mohlo dopadnout, že už by vás tam nepozvala vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat