Nechává si lhát a manipulovat sebou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.11.21 08:52

Nechává si lhát a manipulovat sebou

Ahoj, trvám na anonymu a jdu se poradit. Mám skoro o generaci mladšího bráchu, je to fajn kluk, hodný, ale až takové naivní trdlo. Není hloupý, co se IQ týče, ale všemu věří a tak. Momentálně mám ale starost, protože máme v rodině jednu takovou povedenou tetu, která vycítila příležitost a začíná s bráchou slušně manipulovat. Nalhává mu absolutní pitomosti, třeba si vymyslí, že si zvrkla kotník, aby jí odvezl balíky na poštu, nebo jí brácha doma něco pomůže (posekat trávu, vymalovat sklep, nějaké opravy, už toho bylo nesčetně) a ona mu pořád jen slibuje, že mu za to dá aspoň nějaký peníze a nikdy nic, vymlouvá se opět nesmysly, že zrovna jí někdo ukradl tisícikorunu, zrovna si musela koupit vitamíny na něco, prostě blbosti. A co mě štve nejvíc, tak pomlouvá celou rodinu a dělá ze sebe odstrčeného chudáka. Jenže my už všichni víme, jaká ona je. Všude způsobovala jen hádky, problémy, dluhy. Brácha se jí teď zastává a naposled na mamku vybalil, že by u ní bydlel. Nechápu, že to prostě brácha nevidí, jak teta pořád lže a využívá ho. Bráchovi bude 18, takže dlouho už mu nic nezakážou ani rodiče. Jsem z toho na prášky, teta je sestra od našeho otce, ten se s ní ale vůbec nestýká už dlouho. Na rodinných oslavách už taky nebývá, dělala při každé příležitosti scénu. Teď si takhle háčkuje bráchu, já se na to nemůžu dívat. Kolikrát jsme mu už i dokázali, že mu teta lhala, ale nic. S rodičema momentálně nemá nejlepší vztah, jsou to podle něj zastaralý a nemoderní důchodci. Problémy nedělá, to zas ne. Jen tohle s tou tetou. Co s tím? Bojíme se, že jí začne půjčovat peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39304
15.11.21 08:57

A co ho nechat být? Je to hezké, že pomáhá. A když ji půjčí, no tak se jednou dvakrát spálí a příště si to rozmyslí. Stejně, není mu osmnáct, moc asi na půjčování nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
15.11.21 08:59

Bohužel na to musí bratr přijít sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
15.11.21 09:00

Já bych ho nechala je to jeho věc, časem pochopí jak se věci mají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23159
15.11.21 09:12
@Anonymní píše:
Ahoj, trvám na anonymu a jdu se poradit. Mám skoro o generaci mladšího bráchu, je to fajn kluk, hodný, ale až takové naivní trdlo. Není hloupý, co se IQ týče, ale všemu věří a tak. Momentálně mám ale starost, protože máme v rodině jednu takovou povedenou tetu, která vycítila příležitost a začíná s bráchou slušně manipulovat. Nalhává mu absolutní pitomosti, třeba si vymyslí, že si zvrkla kotník, aby jí odvezl balíky na poštu, nebo jí brácha doma něco pomůže (posekat trávu, vymalovat sklep, nějaké opravy, už toho bylo nesčetně) a ona mu pořád jen slibuje, že mu za to dá aspoň nějaký peníze a nikdy nic, vymlouvá se opět nesmysly, že zrovna jí někdo ukradl tisícikorunu, zrovna si musela koupit vitamíny na něco, prostě blbosti. A co mě štve nejvíc, tak pomlouvá celou rodinu a dělá ze sebe odstrčeného chudáka. Jenže my už všichni víme, jaká ona je. Všude způsobovala jen hádky, problémy, dluhy. Brácha se jí teď zastává a naposled na mamku vybalil, že by u ní bydlel. Nechápu, že to prostě brácha nevidí, jak teta pořád lže a využívá ho. Bráchovi bude 18, takže dlouho už mu nic nezakážou ani rodiče. Jsem z toho na prášky, teta je sestra od našeho otce, ten se s ní ale vůbec nestýká už dlouho. Na rodinných oslavách už taky nebývá, dělala při každé příležitosti scénu. Teď si takhle háčkuje bráchu, já se na to nemůžu dívat. Kolikrát jsme mu už i dokázali, že mu teta lhala, ale nic. S rodičema momentálně nemá nejlepší vztah, jsou to podle něj zastaralý a nemoderní důchodci. Problémy nedělá, to zas ne. Jen tohle s tou tetou. Co s tím? Bojíme se, že jí začne půjčovat peníze.

Nejsi ty troll? To ty balíky vozí na kole nebo MHD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 09:15
@topazio píše:
Nejsi ty troll? To ty balíky vozí na kole nebo MHD?

Normálně MHD samozřejmě, teta taky nemá auto, proto si na to volá bráchu. Akorát že ona nijak nemohoucí není a ke všemu mu líčí nesmyslný důvody proč to či ono nemůže udělat ona. Kdyby ho aspoň normálně požádala, ale ona pořád hraje různý scény a hry.

• Citovat
  • Nahlásit
39304
15.11.21 09:18

To, že taťku nemáš rád nebo ji nemá rád vás otec neznamená automaticky, že ji nesmí mít rád tvůj brácha. Nech ho žít. Kdyby fetoval třeba nebo kradl, chápu, že se ti to nelíbí. Ale on se jen chová jako slušný člověk. A to se ti nelíbí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
15.11.21 09:20
@Anonymní píše:
Normálně MHD samozřejmě, teta taky nemá auto, proto si na to volá bráchu. Akorát že ona nijak nemohoucí není a ke všemu mu líčí nesmyslný důvody proč to či ono nemůže udělat ona. Kdyby ho aspoň normálně požádala, ale ona pořád hraje různý scény a hry.

Neřeš to. Jemu to asi nevadí, jinak by to nedělal. Jen si ho poštveš proti sobě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat