Stesk po někom, kdo zradil

Anonymní
16.6.20 12:38

proč to tak bolí?

Proč tak bolí srdce a stýská se vám po člověku, který vás zradil? Tvrdil, jak vás miluje a přesto podváděl. Plánoval, budoval, sliboval i se podle toho choval. Zatáhl do toho děti, práci, stěhování… proč sakra nestačí říct si, jakej je to h..jzl, že nestojí za jedinou slzu. Proč se trápím pro takové človeka? Proč musím trpět já, která ve vztahu byla tolerantní, milující, oddaná… Proč si to nedokážuu racionálně oduvodnit, zahnat smutek a zapomenout… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.6.20 12:48

Asi protože ty jsi byla ta zamilovava, tolerantní, oddaná.

• Nahlásit
  • Citovat
318
16.6.20 12:50

Ve vztahu musí být vždy dva. Buď ráda, že je konec, musíš tomu dát čas, bolí to, tvé city jsou opravdové, člověk si toho druhého idealizuje, jaký byl skvělý apod., ale nemá dostatečný nadhled. Za nějakou dobu se na to budeš dívat jinak, třeba si řekneš, jak jsem mohla být tak hloupá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 12:58

@Pet32 díky. Já vím, že presne tohle si za cas reknu. Ale proc to dnes lidi vsechno tak snadno zahodí, vzdají, nebojují? Proč je pro ně jednodušší to vsechno budované zahodit? Dva partneři si musí sednout a shodnout se na tolika věcech, není dnes snadne najít ten „vhodný“ protějšek. A kdyz se teda konečně najde nekdo, s kým tech 95% shody je, tak to opustí kvůli 5%? :zed: Až tohle dokážu pochopit, pak se s tím snad vyrovnám…

• Nahlásit
  • Citovat
23237
16.6.20 13:12
@Anonymní píše:
Asi protože ty jsi byla ta zamilovava, tolerantní, oddaná.

přesně tak. Být na téhle straně barikády, když to má protistrana naopak, je vždycky nevýhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 13:19

@pe-terka takže z toho plyne do příště co? Nemilovat?

• Nahlásit
  • Citovat
23237
16.6.20 13:24
@Anonymní píše:
@pe-terka takže z toho plyne do příště co? Nemilovat?

Nikoli, ale poučit se ze starých chyb. A milovat toho, kdo nás též miluje, ale jedná bez falše a přetvářky. Už projevy lháře a slibotechny znáš, tak bud opatrnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 13:32

@pe-terka právě… milovala jsem toho, kdo miloval i me. Dával mi to kazdý den najevo, bez te falše a přetvářky. Lháře znám, mám něco za sebou, ale tady nebylo poznat absolutně nic. Vubec nic…

• Nahlásit
  • Citovat
23237
16.6.20 13:37
@Anonymní píše:
@pe-terka právě… milovala jsem toho, kdo miloval i me. Dával mi to kazdý den najevo, bez te falše a přetvářky. Lháře znám, mám něco za sebou, ale tady nebylo poznat absolutně nic. Vubec nic…

víš, z mého pohledu si ted protiřečíš…Pokud platí ten úvod, co jsi napsala…Ale chápu tvou bolest :hug:
Jen je to ted ještě čerstvé a prostě dotyčného nemůžeš posuzovat objektivně. To přijde až časem, až ten žal odezní. Pak si zpětně uvědomíš všechny ty varovné příznaky, které jsi jako zamilovaná neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 13:50

@pe-terka já vím, že to zní jako kliše, ale opravdu nebylo nic poznat. Ani jedinej signál toho, že by mě podvádel. Nechápu to… Nejsem naivní mladá holka, nemusím si sama pred sebou neco obhajovat. Přiznala bych si, jak jsem byla naivní a důvěřivá… Lhaní uz jsem zažila od manžela a otce mého syna, takže si troufám tvrdit, že poznám lhaní nebo alespoň náznaky, pochyby. Sakra tady nebylo ani jedno… Jak rána z čistýho nebe… ale to je jedno, na té bolesti to nijak nepomáhá.. kazdopádně dekuji za tvoje řádky ; :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
23237
16.6.20 14:09
@Anonymní píše:
@pe-terka já vím, že to zní jako kliše, ale opravdu nebylo nic poznat. Ani jedinej signál toho, že by mě podvádel. Nechápu to… Nejsem naivní mladá holka, nemusím si sama pred sebou neco obhajovat. Přiznala bych si, jak jsem byla naivní a důvěřivá… Lhaní uz jsem zažila od manžela a otce mého syna, takže si troufám tvrdit, že poznám lhaní nebo alespoň náznaky, pochyby. Sakra tady nebylo ani jedno… Jak rána z čistýho nebe… ale to je jedno, na té bolesti to nijak nepomáhá.. kazdopádně dekuji za tvoje řádky ; :hug:

posílám objetí a hodně sil :hug: :kytka: A příště více štěstí! Na každém konci je krásné to, že něco nového začíná…A bude to lepší, uvidíš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
16.6.20 14:13
@Anonymní píše:
Proč tak bolí srdce a stýská se vám po člověku, který vás zradil? Tvrdil, jak vás miluje a přesto podváděl. Plánoval, budoval, sliboval i se podle toho choval. Zatáhl do toho děti, práci, stěhování… proč sakra nestačí říct si, jakej je to h..jzl, že nestojí za jedinou slzu. Proč se trápím pro takové človeka? Proč musím trpět já, která ve vztahu byla tolerantní, milující, oddaná… Proč si to nedokážuu racionálně oduvodnit, zahnat smutek a zapomenout… :nevim:

Buď jsi se zamilovala do zmetka a trpíš za vlastní chybu, že jsi nemilovala skutečného člověka, ale jen iluze. Můžeš své chyby odstranit.

Nebo ses zamilovala do skvělého muže a hodně trpíš, protože jsi v první řadě hodně měla. Kdybys ho neměla, netrpíš. Jenže tímhle způsobem se dá dojít k tomu, že bys netrpěla, kdyby ses nenarodila. Život i láska není pro sraby.

Takže ptát se, proč právě ty, když… je skoro zbytečné a nijak ti to nepomůže podle mě. Můžeš trpět pro hajzla i světce, jako mrcha i světice. Trpíš, protože cítíš a žiješ. Je to dočasné.

Racionálně utrpení snížíš asi tak dobře, jako v sobě racionální úvahou vyvoláš vášnivou lásku. Něco jsi ztratila, navíc byl to šok a truchlit je přirozené. Když to chceš otupit, zkus se něčím zabavit (fyzická práce, cvičení, péče o ostatní…) nebo to aspoň občas přebij jinou emocí (udělej si radost).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 14:20

@pe-terka děkuji moc :hug:. Vím, že bude dobre. :hug: :srdce:
@Jahor :potlesk: díky, tohle číst mi pomáhá! Máš pravdu, láska není pro sraby. A on je… a moji lásku si nezaslouží. V jednom s tebou ale nesouhlasím, láska není racionální, ani nejde racionálně vyvolat… Znám rady, jak to otupit a moc dobře tu nejlepší, čas… jen kdyby šel trochu popohnat… díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
150
16.6.20 14:31
@Anonymní píše:
@pe-terka děkuji moc :hug:. Vím, že bude dobre. :hug: :srdce:
@Jahor :potlesk: díky, tohle číst mi pomáhá! Máš pravdu, láska není pro sraby. A on je… a moji lásku si nezaslouží. V jednom s tebou ale nesouhlasím, láska není racionální, ani nejde racionálně vyvolat… Znám rady, jak to otupit a moc dobře tu nejlepší, čas… jen kdyby šel trochu popohnat… díky moc

Ano, tak to bylo myšleno. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 14:39

@Jahor jasný, musela jsem si to přečíst dvakrát, ted mi to moc nemyslí :roll: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama