Rozchod a cizí město

Anonymní
16.6.20 10:19

rozchod a cizí město

Dobrý den, prosím, může se někdo podělit o zkušenosti, pokud byl v podobné situaci?
Rozešla jsem s partnerem. Měli jsme se stěhovat do města, kde mám práci (ted dojíždím z jiného města cca 25min.) a syn je tam přihlášen do první třídy.
A já ted přemýšlím, jestli se rychle ještě nevrátit do rodného města, kde mám rodinu, která by pomohla s hlídáním. Ale znamenalo by to změnu práce - jistojistě méně placenou a ted i dost nejistou.
Je tu z vás někdo, kdo začínal v cizím městě, kde nikoho nezná, nemá rodinu ani možnost hlídání? A přesto byl spokojen, měl prostor i na nějaký osobní život - tím myslím koníčky.
Nebo byste se v takové situaci raději vrátili za rodinou i za cenu, že práce třeba hned tak nebude nebo bude huře placená?
Děkuji za váš názor.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.6.20 10:37

Ahoj, já tu situaci zažila. Ale nemám děti.. Přestěhovala jsem do cizího města za partnerem. Po nějaké době jsme se rozešli a já tam našla svůj pronájem. Nakonec jsem se ale zbalila a odešla do svého rodného města za rodinou, kde jsem nastoupila i do nove práce. U mě byl důvod hrozná samota. Město jsem pořádně neznala, byla jsem tam úplně sama bez přátel. Chodila jsem jen do práce a pak byla zbytek dne zavřená doma (výjimka nákupy a tak). Bylo mi hrozný smutno, na vše jsem byla sama. Oto to ty budeš mít složitější kvůli dítěti, hlídání, volného času pro sebe. Pokud máš možnost asi bych se vrátila. Já toho rozhodnutí nelituji. Jsem ráda, že jsem tam nezůstala. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
3497
16.6.20 10:49

Vrátila bych se do rodného města a do práce dojížděla za lépe placenou prací. 25min nic není. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 10:51

Ahoj, já se takto stěhovala do zahraničí, první rok těžký, teď se máme fajn, jsme tu 3. Rok a vse se postupně zlepšilo, už se nám odtud nechce, ale 1. Rok peklo, ale vydržela jsem..D Erika ma 5 let, už je to parťák, ale v době, kdy jsme sem šly, ji byly 2, měla jsem jen jesle, partner od nás po půl roce odešel, já na vše sama, rozhodla jsem se, že když už jsme do toho šly, vydržíme a máme se teď fajn..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.6.20 10:52

@berusa.m ted dojíždím 25 min, kdybych se prestehovala do rodneho mesta, dojíždění by nehrozilo, práci bych musela pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.6.20 10:54
@Anonymní píše:
Ahoj, já se takto stěhovala do zahraničí, první rok těžký, teď se máme fajn, jsme tu 3. Rok a vse se postupně zlepšilo, už se nám odtud nechce, ale 1. Rok peklo, ale vydržela jsem..D Erika ma 5 let, už je to parťák, ale v době, kdy jsme sem šly, ji byly 2, měla jsem jen jesle, partner od nás po půl roce odešel, já na vše sama, rozhodla jsem se, že když už jsme do toho šly, vydržíme a máme se teď fajn..

Dekuji za tvuj příběh. :mavam: A jak zvládáš to, že nemáš čas pro sebe? To že sji fakt na vše sama? Zádny oddych?

• Nahlásit
  • Citovat
11120
16.6.20 11:01
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím, může se někdo podělit o zkušenosti, pokud byl v podobné situaci?
Rozešla jsem s partnerem. Měli jsme se stěhovat do města, kde mám práci (ted dojíždím z jiného města cca 25min.) a syn je tam přihlášen do první třídy.
A já ted přemýšlím, jestli se rychle ještě nevrátit do rodného města, kde mám rodinu, která by pomohla s hlídáním. Ale znamenalo by to změnu práce - jistojistě méně placenou a ted i dost nejistou.
Je tu z vás někdo, kdo začínal v cizím městě, kde nikoho nezná, nemá rodinu ani možnost hlídání? A přesto byl spokojen, měl prostor i na nějaký osobní život - tím myslím koníčky.
Nebo byste se v takové situaci raději vrátili za rodinou i za cenu, že práce třeba hned tak nebude nebo bude huře placená?
Děkuji za váš názor.

A jak daleko by ses stehovala? Co na to otec ditete? Souhlasil by s jeho prestehovanim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 11:07
@cecetka píše:
A jak daleko by ses stehovala? Co na to otec ditete? Souhlasil by s jeho prestehovanim?

Otec dítěte je v klidu, ten by na tom případě stehovaní byl lepe, ale on nijak extra nefunguje. Ale toto máme vyřešené. Fungoval by v obou případech stejne…
Jde mi o to, jestli zustat sama s dítětem ve meste, kde nikoho nemám, ale mám tu dobrou práci nebo se vrátit za rodinou, která pomůže, ale s nejistotou práce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2771
16.6.20 11:45

Záleží na tom, jak moc jsi na svou rodinu fixovaná (já ne) a jak snadno se seznamuješ s novými lidmi /přáteli, navazuješ nové vztahy, zapadáš do nových kolektivů (práce, koníčky, cvičení apod…) (já snadno),
Proto pro mne úplně cizí (a vzdálené) město nebyl problém (i kdybych tehdy měla jedno dítě)..
pokud ale už nyní cítíš obavy, jsi nejistá, potřebovala bys někoho „v zádech“, tak holt ještě dítěti změnit školu a zůstat „doma“.. mně by třeba ztráta nové lepší práce hodně mrzela,
ale každý jsme jiní a to si musíš vše na misky vah dát TY, tu ti každý napíše, jak to prožíval ON, ale ne, jak bude tobě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 11:55

@Lucy75 Vím a plně si uvědumuju vsechno, co píšeš… ale nevím, jak se rozhodnout. Já bych to klidně zkusila v tom cizím městě, ale bojím se případné změny školy pro syna. To je to, co mě nejvíc zrazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
197
16.6.20 12:30

Osobně bych se vrátila domů. Pokud tedy cítíš ve svých rodičích zázemí a máte se rádi. Práci postupně najdeš, ale dobré rodinné vztahy jsou podle mě k nezaplacení. Navíc máš syna a i pro něj je důležité vyrůstat v širší rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11120
16.6.20 12:43

Zvolila bych misto, kde se citim lepe. Pokud nemas vylozene praci snu, tak si najdes casem jinou. Syn si v nove skole zvykne, i kdyz to zpocatku bude tezke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2771
16.6.20 13:07

Tak se zeptej syna.. jste na to rozhodnutí dva.. pokud se to v tobě pere a je to 50na50 tak by pro mne rozhodl názor dítěte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 15:33

@samantafox dobre rod. vztahy vztahy nemusi byt vubec ohrozeny, jelikoz plati, ze vzdalenost sblizuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.6.20 15:35

@Lucy75 peti ci 6lete dite opravdu neni rovnocennym partakem v tomto zasadnim rozhodovani :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama