Proč zapsat otce dítěte do RL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 01:17
Proč zapsat otce dítěte do RL

Ahoj, řeším otázku s otcem dítěte, který nechce být uveden v RL, proč by vlastně měl být uveden.
Popravdě mu neumím odpovědět, snad hlavně kvůli malému…má právo na otce. S alimenty nepočítám - to mi řekl narovinu, že nemám nic očekávat. Co je lepší -být uveden či neuveden?
(Jinak jsem studentka Vš, pracuji jako OSVČ a ještě jsem nepodávala daňové přiznání - rok 2014 neskončil) - předpokládám, že na nic moc nárok nemám. :nevim: Ale ani tak nejde o peníze…jako o princip…celé situace.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 13.10.14 01:46

Co je to za chlapa proboha… :?

Záleží na vás, zda otce uvedete nebo ne a na okolnostech.

Natálka26
Kelišová 5685 příspěvků 13.10.14 01:50

@A.1993

Tak jednoznačně kvůli alimentům - to že ti řekl, ať s nimi nepočítáš tě moc zajímat nemusí, od toho tu máme soudy, pak taky kdyby se mu něco stalo tak sirotčí příspěvek (nevím jak přesně se to jmenuje), taky máš snad i ty nárok na výživný do dvou let věku dítěte (ale jaký tam jsou podmínky to nevím).

Proti mluví to, jetsli bys chtěla aby se vídali - evidentně nemá moc zájem, ale i tak jako otec bude mít právo na to stýkat se s dítětem a rozhodovat o něm stejně jako ty.

Poslední část nechápu, zajímá tě co můžeš dostat od státu nebo je ti to vlastne jedno když nejde o peníze?

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 02:06

Nejde mi o peníze od něj…štve mě, jaký je…o dítě mít na 90% zájem nebude a nenutím ho. Ale ano, jinak samozřejmě potřebuji než se vrátím do práce, peníze, takže asi od státu…on mi prostě nedá nic…nemám od něj nic čekat. Také nečekám…už od doby, kdy jsem se dozvěděla, že mimčo čekám. Jen jsem chtěla rozumné zacházení a kvuli malému zapsáni…aby měl na otce právo…a věděl, že jsem ho nedostala " za mytí nádobí" jak mi dnes babička řekla, myslím, že to je správné…

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 13.10.14 02:12

@A.1993 teď to ode mě neber zle, ale co je toto za chlapa, to se takhle projevil až po zjištění těhotenství, nebo co to jako toto? Dle toho, že píšeš, žes VŠ a ještě si vyděláváš, tak nebudeš hloupá, a umíš se o sebe postarat, tak mi to nějak nejde dohromady s tím dotyčným tedy. Ale samo mi na to asi nemusíš odpovídat, jelikož ses na tohle neptala, jen mi to nejde do hlavy tohleto.

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 02:14

Jak říkám, chtěl po mě potrat, že kdyby bylo po jeho a šla jsem na něj, nemám teď problémy.
Ale já ho k životu nepotřebuji. Nečekala jsem nic předtím, nečekám nadále…nechce se chovat jako otec, tak ať se nechová, když o prcka zájem mít opravdu nebude po určitou dobu, zaniká pak jeho právo (četla jsem)…ale v RL bude. Prostě si myslím, že tak to má být kompletní. O mě tu nejde. Dokážu se o sebe postarat a tesknit nebudu, ale zase není úplně fér to nechat plavat.
Není gauner ani ožrala…ani násilník, kdyby někdy chtěl (což pochybuji), malého mít může, kdyby byl zlý tak je to o něčem jiném. Má svůj život…
Za mimčo jsem vděčná a budu co nejvíc samostatná, ale někde potřebuji po nějakou dobu peníze (i když mám rezervy, není to na dlouho) - než malý půjde do jeslí abych se věnovala výdělku.

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 02:19

No nepočítal s tím a já také ne - má vlastní život. Ale spíš mne štve, že se nezachoval jako chlap. Já jsem hloupá, že jsem si s ním začala (ale někdy je to holt silnější) a chyba je půl na půl. Nejde tu o mě. Mě může třeba nenávidět…ale ať se postaví tomu čelem…daleko raději budu dávat synovi příklad muže, co má „koule“…a umí jednat. Já se jednat snažím. Jenže s ním to jaksi nejde. Ráda bych mu uvedla příklady po dobrém. Nechci myslet na variantu soudu. To je mi až moc proti srsti

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 13.10.14 02:21

@A.1993 no bude to těžký, ale zvládly to jiné, zvládneš to taky, musíš.

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 13.10.14 02:23

A co zdravotní záležitosti, genetické věci a tak? To je přeci důvod, dítě musí znát z koho pochází i z těchto důvodů - např. my byly na genetických testech a tam se řešili i prarodiče, jejich nemoce, a tak.

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 02:27

Mám kde bydlet, byt v OV…kdyby bylo nejhůř, zainvestované peníze tu mám a můžu byt prodat a koupit menší…nepředpo­kládám, že by bylo až tak zle, že bych nevyšla.

Předpokládám, že budu mít rodičovský příspěvek, ale nemohu jej zvolit…bude mi určen na 4 roky… :( :nevim:…a dál nárok na nic. Z toho se úplně dobře vyjít nedá, pokud jen za poplatky na byt mám 5.000 cca. A rezervy brát - to je na nejnutnější potřeby. Minimální náklady bych odhadla měsíčně na 15.000. Mám v tom i úvěr ze stavebka (rekon.bytu). Ale to bych si musela propočítat.
Nárok na porodné - Ano či ne?

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 13.10.14 02:29

Hle a o peníze jde, viď :)

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 02:30

O něm vím dost…v jeho rodině nějakou anamnézu také ( rakovina, loupenka…) i když to je také jeden z důvodů - co když bude někdy potřebovat malý transplantaci či krev…?… V rodině je největší shoda.

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 13.10.14 02:31

Jako že v tvé rodině? je ta shoda, nebo co tím myslíš?

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 02:32

Jo. Ale nestojí mi za to od něj :x. Vždyť on mi ještě dluží…co já se mám doprošovat…stejně skryje příjmy jako OSVČ… :|

ALEAS
Závislačka 2559 příspěvků 13.10.14 02:32

No ono jde o to, že na těch genetických testech berou otci krev, kde poznají, pravděpodobnost výskytu čehosi u potomků, je toho více

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >