Procházka s miminkem

Anonymní
27.10.20 07:07

Procházka s miminkem

Ahoj holky, máme doma týdenní miminko a chtěla bych s ním vyrazit na procházku v kočárku, dokud zatím není tak moc škaredě. Ale nevím, jestli můžu s týdenním miminkem? Donošena je, porodní váha 4367. A případně jak miminko obléct, kdybych ho chtěla dát zároveň i do fuaaku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2984
27.10.20 07:12

Proč bys nemohla? Pokud máš zimni fusak, tak bych mu dala jen mikinu a čepici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
27.10.20 07:13

Na kontroly k doktorovi stejne chodis, tak proc bys nemohla i ven? Kdyz nemrzne, tak jasne, ze muzes. Dej mu bodycko, leginy, chlupatkovy overal a soupni do zimního fusaku. Pokud mas přechodovy fusak, tak ho oblikni jako sebe. A je to. Udelej to jak to cejtis. Hlavne at neni prebalenej. Ja chodila s ani ne 3kg ditetem ven v prosinci, prece nebudu cekat az bude mit 5kg a budu moct za ctvrt roku ven :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
27.10.20 07:17

Jasne, ze muzes, ja sla uz 4. den po porodu v prosinci. Fusak, cepici a tenky fleecovy overal pres body a teplaky, ne kombinezu, to by bylo moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
27.10.20 07:25

Jen běžte, je to to nejlepší co můžeš pro mimino udělat :) S oblečením záleží jak u Vás je, ale já používala od narození dcery (listopad) zimní fusak. Stačí body, punčošky, slabá kombinézka/overal zkrátka dle počasí a čepice.

Novorozenci mohou ven tuším do -4stupňů. Já vzala dceru poprvé ven když měla 9dní (a to bylo nedonošená, ale s obstojnou váhou). Od té doby chodíme každý den. Jak miminko cca do 4-5m mi spala dopoledne venku na verandě, odpoledne procházka. A troufám si říct, že jí to velmi prospělo, co se imunity týče…čerstvý vzduch je čerstvý vzduch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 07:42

Děkuji moc holky, ještě bych měla ale jeden dotaz :lol: jsem prvorodicka, takže si upřímně moc nevím rady, co se oblékání týče.

Dostali jsme od tchyně tento fusak

https://www.babynabytek.cz/…-ice-hvezdy/?…

Vůbec nevím, jestli je zimní, a jak miminko obléct?

• Citovat
  • Nahlásit
8225
27.10.20 07:52

Já nedonošence mám, porodní váhu měla oproti tvému dítěti poloviční a na procházky jsem chodila hned.
Nechápu co řešíš :roll:
A ty dotazy na oblečení? To radši bez komentáře :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
27.10.20 08:00

Vždyť nemáš žádnyho hubenoura abyste nemohli jít ven… Prostě bez. Ustroj o jednu vsrtvu víc než sebe a hotovo.. Já chodila s 3kg dcerou zhruba do - 5, chodila bych i ve větším mrazu, ale to už je zima i na mě. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
27.10.20 08:03
@Anonymní píše:
Děkuji moc holky, ještě bych měla ale jeden dotaz :lol: jsem prvorodicka, takže si upřímně moc nevím rady, co se oblékání týče.

Vypadá, že bude teply. Dala bych miminku, tepláčky a čepici a pak ten fusak. Ještě není taková zima. V zimě bych pak dávala nějaký plyšový teplý overal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
27.10.20 08:21

Zakladatelko, tiez som hrozne bojovala s oblecenim. Tak moja rada je, nejak ho proste oblec, pocas prechadzky kontroluj (dolezity je zatylok) a na dalsiu prechadzku usposob. Ono sa to podda, s praxou ziskas doveru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10830
27.10.20 08:32
@Šmoulice píše:
Já nedonošence mám, porodní váhu měla oproti tvému dítěti poloviční a na procházky jsem chodila hned.
A ty dotazy na oblečení? To radši bez komentáře :roll:

Jeezis, tady se nekdo blbě vyspal :roll: Kopla sis do nezkušený holky s mrňavvým miminem. Pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29079
27.10.20 08:48
@Šmoulice píše:
A ty dotazy na oblečení? To radši bez komentáře :roll:

Máš krámy, nebo co? 8o Úplně normální dotaz mámy s prvním dítětem. A ještě se ptá zdvořile a přátelsky. A ty na ni takhle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3685
27.10.20 09:01

Miminko může ven, když má 2,5 kg a týden věku - splňujete. Obléct a šup na procházku, užijte si to :-)
Jak bylo psáno výše, miminko prostě nějak obleč, kontroluj a příště uber nebo přidej.
Do mrazů miminko taky může, jen by teplota neměla klesnout - teď nevím, jestli je ta hranice mínus pět nebo mínus sedm. Takže dokud bude do mínus pěti, v klidu s miminkem jezdi. Fusak vypadá hezky, ano, takový se bere jako zimní. Podzimní je opravdu tenoučký, spíš taková deka. Ale teď už bych čerstvé mimčo dávala do zimního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
27.10.20 15:09
@Anonymní píše:

Neboj, to se poda, pomalu na to prijdes, kontroluj zatylek. Pry studene ruce nic nereknou. Hlavne, odebrat vrstvu jde vzdycky. Ja vozila jeste deku navic, kdyby se mi cokoliv nezdalo, tak bych jeste mela prikryvku navic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama