Prodej auta - dotazy k převodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Smile7
Povídálka 32 příspěvků 04.01.18 20:24
Prodej auta - dotazy k převodu

Ahoj všem, potřebuji poradit, nejlépe od někoho kdo v nedávné době prodával auto. Mám kupce na auto (ze stejného města), se kterým o víkendu podepíšeme kupní smlouvu (tedy na 99% :-) ). V pondělí chci jít na úřad, ale nejsem si úplně jistá, co vše je teď potřeba udělat. Hledala jsem na netu, ale nějak z toho nejsem moudrá, všude píší něco jiného.
Potřebovala bych tedy nejlépe nějaký postup pro blbce jak pokračovat po podpisu kupní smlouvy dál, abych něco nevynechala :-)
Někde jsem vyčetla, že nejdřív je potřeba udělat evidenční kontrolu na STK (evidenční kontrola má být psána na nového majitele?) - můžu tam jet já a říct ať to napíšou na jméno kupujícího?
Poté bych jela na úřad - nevím zda se dělá ještě polopřevod? - tím myslím, že já bych jeden den jela auto odhlásit a kupující by jel třeba další den si auto sám přihlásit až by si udělal povinné ručení… nebo to takhle už nejde a přepisují to rovnou na kupujícího? Z toho mi vyplývá další otázka - musíme jít na úřad spolu nebo stačí když půjdu jen já? A pokud bych chtěla jít jen já sama, co potřebuji za dokumenty - musím mít např. ověřenou plnou moc od kupujícího, že to můžu vyřídit nebo mi stačí kupní smlouva?
Děkuji předem za odpovědi, doufám, že mi poradíte :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cappuccetto
Povídálka 36 příspěvků 04.01.18 20:31

Ano, evidenční kontrola musí být na nového majitele a k přepisu ji budete potřebovat. A klidně ji můžete udělat sama, ale nahlásit jméno nového majitele.
Na úřad můžete jít spolu (nejjednodušší pokud jste ze stejného města) nebo mít úředně ověřenou plnou moc. K přepisu je ještě potřeba mít auto pojištěné, takže aby si nový majitel zajistil pojistku.

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 04.01.18 20:33

@Cappuccetto děkuji za odpověď :-) a nevíte zda je možné abych já to jen odhlásila a kupující si to šel poté třeba druhý den přihlásit???

Cappuccetto
Povídálka 36 příspěvků 04.01.18 20:34

Ne, takhle to už nefunguje. Odhlášení a následné přihlášení probíha v jeden moment.

Nelllies
Stálice 62 příspěvků 04.01.18 20:37

Být Vámi, tak to přepisu rovnou s ním. Kde budete mít jistotu, že prevod dokončí? Mám i takový dojem, že poloprevod skončil a už se rovnou prepisuje na nového majitele. Buď vy s plnou mocí, on s plnou mocí a nebo oba najednou-to je lepší, protože on rovnou dostane doklady. Když dáte plnou moc vy jemu, tak nemusí převést vůbec.

elpiska
Závislačka 2603 příspěvků 04.01.18 20:38

Prodávala jsem auto vloni, kupující mi dal neověřenou plnou moc a peníze a já auto na něho přepsala sama. A myslím si, že pro prodávajícího je fajn mít převod pod kontrolou. I proto, že následně je třeba odhlásit pojištění, a u toho po mně chtěli velký techničák.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 04.01.18 20:41

Jestli se pojištění odhlásí třeba za 5 dní- to není až tak velká fin. ztráta. Pro původního majitele je problém, pokud ten nový přestane spolupracovat a na převod se vybodne. Nový majitel určitě potřebuje platnou zelenou kartu k převodu.

Cappuccetto
Povídálka 36 příspěvků 04.01.18 20:42

Plná moc musí být úředně ověřená. Ke zrušení pojistky většinou stačí smlouva o prodeji a zelená karta.

Nelllies
Stálice 62 příspěvků 04.01.18 20:44

@elpiska plná moc musí být ověřena. Řešila jsem to teď v listopadu. Bez toho neprepisou

Nelllies
Stálice 62 příspěvků 04.01.18 20:45

@Cappuccetto přesně tak. Stačí naskenovat kupní smlouvu na pojišťovnu a oni to ukončí. Ale ne ke dni prodeje, ale ke dni oznámení.

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 04.01.18 20:46

@elpiska tak to by bylo fajn, kdyby to šlo i bez ověřené plné moci, ale právě že jsem hodně četla, že musí být ověřená… a zeptám se, když jste to tedy přepisovala na něj sama, měl už kupující udělané povinné ručení? že by vám dal zelenou kartu k převodu nebo to po vás nechtěli?

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 04.01.18 20:48

Jojo o ukončení pojištění jsem se předběžně informovala před čtrnácti dny, když jsem kupovala nové auto a je to jak říkáte - ukončí to ke dni oznámení :-)

Cappuccetto
Povídálka 36 příspěvků 04.01.18 20:51

Jak jsme psaly s Nelllies, plná moc musí být OVĚŘENÁ! K přepisu se dokládá zelená karta, takže buď Vaše nebo kupujícího.

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 04.01.18 20:53

Holky, takže když si to shrnu, jestli to chápu správně

1. nejdříve evidenční kontrola udělaná na jméno kupujícího

poté buď 2a) můžu jít já s ověřenou plnou mocí na úřad to přepsat - a k tomu předložím teda mojí zelenou kartu??
nebo 2b) půjdeme tam spolu - stejně tak můžu předložit svojí zelenou kartu? nebo už musí mít kupující svoje povinné ručení?

1. po převodu si půjdu ukončit svoje povinné ručení
Cappuccetto
Povídálka 36 příspěvků 04.01.18 20:56

@Smile7 ano přesně tak, určitě musí být na auto uzavřené povinné ručení a budou to chtít. Takže buď už bude mít kupující svoji pojistku nebo použijete ještě svoji platnou. Je lepší, aby měl kupující už svoji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Slávek Boura měl figurovat ve skupině pašeráků, hrozí mu 18 let!

Byl zvyklý na slávu, vždyť moderoval třeba tradiční novácký pořad Snídaně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >