Agresivní soused

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 11:48
Agresivní soused

Ahoj,
potřebuju se spíš vypsat, protože jsem z toho nějaká vyklepaná :/
Bydlíme v paneláku a o patro niž žijí starší manželé s dvěma dětmi. Pán je hodně agresivní a sprostý, skrz umakartové jádro jde všechno dobře slyšet, takže v koupelně nebo v kuchyni každou chvíli slyšíme jejich hádky i to jak řvou po svých dětech. Bohužel se nám podařilo je už dvakrát nechtíc vytopit, jednou když mi malý vylil v koupelně plný kýbl vody a podruhé byla vytažená odtoková hadice od pračky, která je normálně ve vaně. Kdo má umakart, tak ví, že to stačí trochu a už to proteče. Chyba byla samozřejmě naše a rychle jsme to vytírali, aby bylo co nejméně škod. Sousedka vždycky přiletěla, ale byla v pohodě.
Problém je, že od té doby je její manžel agresivní i na nás. Dnes na mně oba přiletěli, že jim topíme byt, já ale měla doma sucho, jistě, pračka prala, ale nikde nic neteklo, dívala jsem se i pod vanu a tam sucho. Řekla jsem mu tedy, že já tu mám sucho, načež na mě začal řvát, furt jen kura kura a nadával mi do pi*i, vlezl mi do bytu a řval po mně takovým způsobem, že jsem se ho fakt chvíli bála. Nakonec vylezl z našeho bytu, ať se jdu podívat s ním na jeho byt, ale já řekla, že jsem na nemocenské a nemám vycházky (což je pravda) a rychle za nim zavřela a zamkla dveře, na chodbě řval dál jak pomatený.
Je možné, že je nějaký problém v trubkách, manželovi jsem hned volala, říkal, že se na to podívá, až přijde z práce. Já mám ale normálně šílený strach, soused taky tvrdí, že ho pořád vytápíme, od té doby, co jsme se nastěhovali (manžel má ten byt ale už nějakých 10 let, chodí sem k nám ale až tak v posledním roce), má furt vytopeno. Od sousedky, co bydlí nad náma, tedy dvě patra nad nimi vím, že jednou byli už i přímo za ni, že jim vytápí byt.
Dá se takovému sousedovi nějak bránit? Nebo prostě se mu snažit co nejvíc vyhýbat. Asi si dám panáka na uklidnění a budu doufat, že ho už dlouho nepotkám…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

marcellia
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 03.01.18 11:54

Tohle bych resila s druzstvem, a to hned. I to udajne vytopeni a i toho souseda. Ti nemuze jen tak bez pozvani vlezt do bytu, proste neexistuje. Nebo jdi hned za predsedou domu..zatepla…

Havran007
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 03.01.18 11:55

Nevšímat si ho, řešit to přes správce domu. Pokud by Vám dál sprostě nadával, tak bych na něj asi poslal manžela.

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 03.01.18 11:57

Moc nedá, mohla jsi zavolat policii v momentě, kdy vstoupil bez dovolení do tvého bytu.
Ale stejně by to odložili maximálně jako nějaký přestupek.
Je to šílené, protože na tohle existuje jediný lék a to je odstěhování se.
Jenže jednak ti nikdo nezaručí, že jinde nenarazíš na jiné problémové lidi a navíc to není tvoje chyba a stěhování sebou nese náklady. Mimo jiné i daň z nabití nemovitosti, což není malá částka a vy za magora v sousedství nemůžete.
Co se tedy dá udělat. Pojistila bych se na blbost, aby ti to pokrylo případné škody u sousedů a zrekonstruovala bych jádro.
Už to, že máte odtok do vany asi znamená, že to je asi dost zastaralé.
To už hrozí nějakým problémem a kdyby vám vážně něco prasklo a vytopili jste sousedy víc, tak ty náklady můžou být dost velké.

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 03.01.18 12:00
lucika.k

Buď to řešit z policii, ale asi nejlépe přes družstvo..

BohunkaP
Extra třída :D 14816 příspěvků 03.01.18 12:05

Sousedovi bych se snažila vyhýbat a případně, pokud by se to opakovalo, řešila bych přes správce domu.

A zrekonstruovala bych si koupelnu - nebo, pokud to momentálně situace neumožňuje, přinejmenším nechala odborníkem zkontrolovat její technický stav a zajistila elementární funkčnost.

Protože upřímně - jakkoli se soused zachoval jako neandrtálec a hulvát - kdybys mi už potřetí vytopila byt, taky bych na Tebe nebyla milá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 12:13

@Sany80s pojisteny byt mame, i prave to pojisteni na vytopeni, takze kdyby bylo treba neco opravit u sousedu, nemel by to byt problem. Ale oni po nas nikdy nic nechteli, treba penize za vymalovani, nic.
Ano, to jadro je zastarale, takze se nebudu hadat, ze je mozna neco poskozene. Ale ja se sla jeste jednou podivat do koupelny, kdyz tu na mne rval, rekla jsem mu, ze tu mam sucho a at neni sprosty a at se podivaji, jestli nemaji neco spatneho u sebe. Tim jsem akorat prilila olej do ohne a tehdy mi prave vlezl do bytu a zacal jeste vic rvat, ze jsem blba stara pi*a.
Takove veci se da resit normalne. Osobne si myslim, ze my jako sousede jsme v pohode, kdyz nas kluk necim triska, okamzite mu to zatrhneme, take jsme si do obyvaku poridili obrovsky koberec, aby tlumil tem o patro niz hluk (casto na nas klepali, kdyz byl syn malicky a mel obdobi, ze ho bavilo vsim klepat o podlahu), naopak kdyz deti sousedky nad nami behaji po byte, klepou a rvou, nikdy jsem ji nic nerekla, protoze sama vim, ze deti se obcas jen tak uklidnit nedaji, ledy byste je svazali, jen jednou hezky poprosila, at vecer nepousteji moc nahlas hudbu, kdyz syna uspavam, na vsem jsme se vzdycky domluvily v pohode. Problem vidim vylozene v tom agresivnim sousedovi, nechci vynaset nejake drby, ale podlo toho, co vim, je myslim nezamestnany a asi i popiji, takze se nudi a otravuje lidem zivoty.
Stehovat se nebudeme, mame to tady radi a tohle byl prvni takovy zazitek za tech x let, kdy jsem se fakt uz bala. Manzel mi rekl, at uz s nim nikdy nic neresim, ani neotviram, ze on je majitel bytu a pripadne spory ze si bude resit on sam.
Budu se snazit ho ignorovat.

Walburga
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 03.01.18 12:17

Ahoj, jednou jsme v paneláku vytopili sousedy, a od té doby jsme je vytápěli pořád i když bylo sucho. :lol: :mrgreen: Ten panelák byl celý jedno velký panoptikum. Utekli jsme a vyhráli :kytka: A jestli ti vlezl do bytu, tak tím porušil chlapeček zákon. Nám udělal bývalý soused to samé :roll: A jen proto, že se malý učil chodit a podle nich moc dupal. Lidem v takových barácích prostě časem jene. To není o tobě, nebo o vás. Většina lidí tam prostě zmagoří a vadí jim pak už každý pd. :nevim: Pokud ti ještě někdy překročí práh, tak okamžitě, ale okamžitě volej PČR. Nech i udělat záznam, protože to není daleko od toho, aby vás fyzicky napadl, nebo vás začal psychicky ničit.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16032 příspěvků 03.01.18 12:19

Takhle se nikdo chovat nesmí. Volala bych policii. Když ji párkrát zavoláš, budou tam záznamy a to ho určitě trochu zbrzdí. Klidně bych ji zavolala i kdyby jen vyřvával za dveřmi.

elle21
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 03.01.18 12:24

První si nechej zjistit, jestli vám někde neteče voda v trubkách a pak to řeš přes pojistku, no a soused ti nemá co lézt do bytu, když ho nepozveš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 12:25

@BohunkaP ja bych na takoveho cloveka taky nebyla mila, taky bych byla nastvana, ale jak jsem napsala, byt mame pojisteny, takove veci se daji resit. Jde o to, ze na mne vyletl stary, obrovsky chlap, byl agresivni, nadaval mi v mem byte a ja se proste fakt polekala.
A taky jsem psala, ze uz jednou vyleteli na sousedku o patro vys, ze jim topi byt, coz jaksi snad ani technicky mozne neni (navic oni uz maji zdene jadro).
Bojim se trochu i proto, ze mame trileteho syna, kdyz slysi, ze je nekdo u dveri, mysli si, ze prijela babicka a hned tam leti otvirat, vetsinou zamykame horni zamet, ale ten spodni uz umi otevrit. Nechci si predstavovat, ze by mu odemkl nas maly…
Ale tak nechci uz samou sebe stresovat…

Lenka_Hal
Závislačka 4207 příspěvků 03.01.18 12:28

Tak tohle je presne duvod, proc bych radeji nejaky stary Barak, nez zrenovovany byt v panelaku. 8o Sousedy SI nevyberes. A takoveho snad Ani nevymyslis. Nadavky tohoto typu a jeste navic vlezeni do bytu??? Volala bych policii, hned. Na tyhle typy plati Jen zastraseni, zadne slusne vyjednavani. Co udela priste, jednu ti vrazi? Asi Jo a pak to bude mnohem lepsi, kdyz uz nejaky ten zaznam bude :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 12:38

@Walburga kdyz jsme pred par lety za svobodna bydleli s manzelem v pronajatem byte, taky se stalo, ze jsem vytapeli souseda a u nas bylo sucho. Byl nejaky problem s trubkama pod kachlema, a to slo az nejakm k toalete, i kdyz byla nase koupelna komplet zrekonstruovana. Ale soused byl v pohode, prisli se podivat k nemu i k nam z druzstva, druzstvo taky vsechno opravilo a bylo po problemu.

Diky za rady, ale pro jistotu uz mu ani nebudu otvirat, pokud budu doma sama.

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 03.01.18 12:40

Mě by teda vadilo především jeho vulgární chování, kterého by byli svědkem moje děti. To je ohrožování mrávního vývoje dítěte. Klidně bych to nahrála na video na telefon a dala na pčr.

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 03.01.18 12:42
@Lenka_Hal píše:
Tak tohle je presne duvod, proc bych radeji nejaky stary Barak, nez zrenovovany byt v panelaku. 8o Sousedy SI nevyberes. A takoveho snad Ani nevymyslis. Nadavky tohoto typu a jeste navic vlezeni do bytu??? Volala bych policii, hned. Na tyhle typy plati Jen zastraseni, zadne slusne vyjednavani. Co udela priste, jednu ti vrazi? Asi Jo a pak to bude mnohem lepsi, kdyz uz nejaky ten zaznam bude :think:

Bohužel musím souhlasit. Můj manžel na mě nikdy neřekl křivé slovo a dozvědět se že se takhle někdo ke mě chová, dotyčný by to nerozchodil ;) se starým barákem souhlas!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama