prodloužení MD

Marina80
9.3.10 23:38

prodloužení MD

Ahoj,
prosím Vás nevíte některá, pokud mám nastavenou mateřskou na dva roky - (má volba této varianty) a chtěla bych si ji prodloužit o půl roku nebo o rok jestli můžu ? Měla bych určitě zažádat u zaměstnavatele že ? Ten my to může a nemusí povolit, nebo jak to je, a budu brát nějakou státní podporu, kdyby mi to zaměstnavatel povolil ?
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
9.3.10 23:44

mas rodicovskou dovolenou, to je neco jineho nez materska.

RD je standardne 3r, po tu dobu ti zamestnavatel musi drzet misto.
Rodicovsky prispevek muzes cerpat v ruznych rychlostech, tj kdyz to mas nastavene na 2r, tak je to jen cerpani rodicaku, ale dovolenou mas klidne do 3let, jen ten posledni rok nic nedostavas, jen je za tebe hrazne zakladni pojisteni statem. Teprve u pomaleho cerpani zadas na ten posledni rok (od 3let do 4let) myslim o neplacene volno.

Takze zamestanavetli bys mela jen vcas oznamit, jak dlouho budes rodicovskou dovolenou cerpat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marina80
9.3.10 23:52

samozřejmě, myslela jsem prodloužení rodičovské. Díky za upozornění.

• Nahlásit
  • Citovat
Marina80
9.3.10 23:57

a po tu dobu prodloužení o 1 rok v mém případě do věku 3 let, budu brát nějakou státní podporu (nemocenskou nebo tak)?

• Nahlásit
  • Citovat
1458
10.3.10 03:02

čičinka už to psala. Do 3 let nebudeš už pobírat žádné peníze. Stát akorát za tebe bude hradit zdrav. pojištění. Mohla by jsi se přihlásit na pracák, kde by jsi pobírala podporu tuším Kč 3600,– po dobu 5 měsíců, tedy první měsíce by to bylo asi tolik a pak by se to snižovalo, ale musela by jsi dát v práci výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
10.3.10 08:59

Primo pri RD na nejakou podporu nemas narok, vlastne jsi si ty penize jako vycerpala a pak jen doizdis to volno.

Jinak bys musela RD ukoncit, v praci dat vypoved a nastoupit na UP, jak pise Karinka.

Mam taky 2r rodicak a pokud do te doby neporodim, tak budu bez penez. Jenze ja mam tu „vyhodu“, ze mi smlouva u zamestnavatele uz skoncila, takze se na ten pracak budu moct kdyztak prihlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70606
11.3.10 13:38

Marino jakou státní podporu, vždyť už sis ji vyčerpala, tak proč bys měla brát něco navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama