Prodloužení rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

couch
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 10:20
Prodlouzeni rodicovske

Ahoj vsem, poradite mi prosim jak postupovat a co vse potrebuji, kdyz chci prodlouzit rodicovskou ze 3let na 4?
Diky moc

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lejlinka88
Závislačka 2647 příspěvků 03.01.17 10:23

Hackuju se :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 03.01.17 10:23
@couch píše:
Ahoj vsem, poradite mi prosim jak postupovat a co vse potrebuji, kdyz chci prodlouzit rodicovskou ze 3let na 4?
Diky moc

RD si neprodliuzis, ta je maximálně do 3 let věku dítěte.

couch
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 10:24

@Svistice to je nejaka novinka? Vzdy se dalo vybrat az do 4let veku

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63325 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 10:25

@couch Rodičovskou dovolenou si prodloužit nemůžeš, taje maximálně do 3 let věku dítka, prodloužit si můžeš pouze pobírání rodičovského příspěvku a na to stačí vyplnit formulář pro změnu výše rodičáku.

LN
Neúnavná pisatelka 15451 příspěvků 03.01.17 10:26

@couch rodičovskou myslíte rodičovský příspěvek či rodičovskou dovolenou?
O úpravu rodičovského příspěvku si můžete zažádat na sociálce, jde jen o přepočítání příspěvku na zbývající období.
Pokud jde o rodičovskou dovolenou, tak není povinností zaměstnavatele Vám vyhovět. Tedy můžete u něj zažádat o neplacené volno do 4 let věku dítěte.

couch
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 10:33

@LN diky, jde mi o to byt 4.rok doma, rodicovskou jsem si dala na 3roky a synovi budou 3roky ted v dubnu, zamestnavatel mi urcite problemy delat nebude, slo mi jen o to, zda za me stat jeste bude platit zdr. a soc. pojisteni, i kdyz bych si tech 220tis vycerpala do tech 3let a jak postupovat. Diky moc

LN
Neúnavná pisatelka 15451 příspěvků 03.01.17 10:44

@couch ano, stát za Vás bude plátce. Stačí tedy zažádat u zaměstnavatele o to náhradní volno

couch
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 10:46

@LN dekuji ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63325 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 10:58
@LN píše:
@couch ano, stát za Vás bude plátce. Stačí tedy zažádat u zaměstnavatele o to náhradní volno

No, to není tak úplně jisté, pokud už bude mít vyčerpaný rodičák, tak za ni stát nic automaticky platit nebude, musela by se na ZP nahlásit jako osoba pečující o dítě a to by nesmělo chodit do školky na víc jak 4 hodiny denně.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 03.01.17 11:50

Taky si budu prodluzovat rodicovsky prisp do 4 let. pujdu na socialku aby mi zbytek castky rozpocitaly na dalsi mesice.
Podle me kdyz vycerpas castku do 3 let.tak musis jit pak na zdravotni pojistovu se prihlsit jako osoba pecujici o dite do 7 let ale budes bez penez.

couch
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 12:03

A je nejaka vyse minim. prispevku? Ze bych si to nechala rozpocitat jeste..

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 03.01.17 12:34

@couch 50 kč

couch
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 11:44

@matkabagristy diky

Luca82
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 07.02.17 00:01

Obnovuji tema - chtela bych si to jen ujasnit…
Pokud chci prodlouzit RD o pul roku do 3 a pul let veku ditete, za predpokladu, ze mi zamestnavatel schvali neplacene volno, mam 2 moznosti:

• bud mit vycerpany rodicak a nahlasit se jako osoba pecujici o dite, pak ale muze ditko navstevovat skolku jen na 4 hodiny denne
  • nebo si rozpocitat zbytek rodicovskeho prispevku a vysi snizit, aby to vyslo jeste o ten pulrok dele a potom muze ditko navstevovat skolku neomezene?

Vyse se upravuje na socialce nebo na uradu prace?
Predem dekuji za odpověď… :*

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >