Profese porodní asistentky

913
18.11.18 19:41

Profese porodni asistentky

Ahoj, prosim t'y, ktere jako porodni asistentky pracuji o jakekoliv informa ce k profesi a studiu :-). Dekuji za prispevky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

51
18.11.18 20:01

Co přesně by jsi chtěla vědět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6758
18.11.18 20:09

Ahoj, co bys chtěla vědět? Já studovala v Českých Budějovicích- škola nic moc, celkem buzerace, když to napíši upřímně :D ale vzhledem k osnovám co ve škole musíš splnit, to asi bude všude stejné- třeba hodin praxe v nemocnici je fakt hodně, moc volného času jsme neměli. jinak práce PA je v mnohých ohledech podobná s prací všeobecné sestry, jen se liší tím co může PA navíc dělat např. vést fyziologický porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
18.11.18 21:15

Práce PA je dost různorodá, záleží na jakém oddělení pracuješ, jestli jsi v ambulanci nebo soukromé sféře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
19.11.18 15:30

@anavi13 Ahojda, byla bych moc rada za nejake blizsi info ke studiu, cokoliv. Prosim klidne SZ. Je tezke vypichnout nejakou otazku, to by bylo na roman :) , tedy, co Te napadne :) . Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
19.11.18 15:34

@matta3 Ahoj, diky za reakci. Pak tedy cokoliv, co Te napadne k Tve praci, jak ji uvest. Prijde mi, pokud je studium obdobne jako u vs. Sestry, ze Odborne znalosti nenajdou napr v ambulanci uplatneni ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6758
19.11.18 15:42

@Barborika nevím je těžké ti to takto napsat, mě ta škola nepřišla těžká, ale musíš se prostě učit. A zabere fakt hodně času a čeká tě hodně zkoušek oproti jiným oborům. Ale vs. sestra to má podstatě stejně. Jestli si myslíš, že se vyhneš hygieně a takovým těm škaredým věcem ve zdrav. tak si na omylu. To vím, že bylo pro holky často překvápko. K té ambulanci, já pracuji jako PA v gynekologické ambulanci a je to přínosem. Vlastně by mě bez toho ani nezaměstnali - vedeš poradnu pro těhotné, točíš CTG atd. , ale určitě je v té ambulanci víc věcí z klasické gynekologie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
19.11.18 16:06

@anavi13 Diky. Jak je ta prace honorovana ? Plati i v ambulanci tabulky ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
19.11.18 17:08

@Barborika v ambulanci ti plat určuje soukromnik takže tam se na tabulky moc nehraje ale o kolik je to méně než u lůžka to netuším. Samozřejmě nejvíce odbornosti uplatnis v akutní péči ale zas jedeš pátek svátek víkend. Vše má své pro a proti. Škola už je dlouho za mnou ale nebylo to nic drastickeho. Praxe a porody být museli ale učení zas tak hrozné nebylo. Jinak práce je to krásná ten pocit jak z ničeho je najednou zdravé dítě to nikde jinde není. Ale časově náročná děti už si zvykli že je matka buď před noční nebo po nebo na denní. Plat jé v nemocnici tabulkový a určitě jsou i lépe placené profese. A mimochodem kromě úžasné práce tě v budoucnu čeká i uklid a vytirani tomu se nevyhnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6758
19.11.18 17:47

@Barborika to ti fakt určuje zaměstnavatel v té ambulanci, ale řekla bych, že mám podle tabulek. Jako za vysokou školu ten plat moc vysoký není ( jestli chceš vydělávat velké peníze tak si vyber úplně něco jiného než zdravotní). Jinak v ambulanci si nepředstavuj úplnou pohodu, kafe si kolikrát ani nestihnu udělat. Teď mám za sebe zástup , pač jdu na mateřskou a holčina dělala na šestinedělí a sama mi říkala , že v nemocnici měla větší pohodu. Ale zase ta nemocnice má svoje- víkendy, svátky. Každopádně je to krásná práce. Mě porodní sál a celkově práce v nemocnici moc bavila. ( Před PA jsem studovala zdravotnického asistenta) jen když jsem vyšla ze školy tak zrovna v naší nemocnici neměli místo a úplnou náhodou jsem se dostala do ambulance, kam já vlastně vůbec nechtěla. Mínus práce v ambulanci v menším městě je určitá ztráta anonymity. Zná mě prostě celé město :lol: potom je určitě se třeba připravit, že se setkáš i s těmi smutnými zážitky - neplodnosti, potraty, nádorové onemocnění. V ambulanci je to hodně časté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
19.11.18 19:33

Ono opravdu záleží kde pracuješ. Práce na porodnici, na sestinedeli, gynde, novorozencich nebo ambulanci nebo sama na sebe je něco úplně jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama