Dědictví po manželovi

Anonymní
18.11.18 14:11

Dědictví po manželovi

Zdravím vespolek, na google jsem konkrétní odpověď nenašla, tak zkusím tady, třeba bude někdo vědět…
Dostala jsem se bohužel do obtížné situace, kdy mi zemřel manžel, s nímž mám několik dětí. Další dvě děti má z předešlých vztahů, jedno nezletilé, druhé dospělé.

Vloni mi manžel daroval nemovitost.
Letos jsme prodali provozovnu, kterou si pořídil ještě před vstupem do manželství. Danit se bude zřejmě jako ostatní přijem.

Má otázka zní, počítá se tento příjem do SJM, a mám jako vdova nárok na polovinu, či ne? Nikde jsem nenašla jednoznačnou odpověď

Dědictví bude děleno mezi mě a děti, našla jsem na internetu poměrně hodně příspěvků o možném zohlednění daru v případě více sourozenců, kdy dostane něco jen jeden z nich ale žádný o obdarovaném manželovi. Mohou mi započítat hodnotu daru do podílu? Pokud ano, je to automatická záležitost, či o to musí ostatní dědicové zažádat?

Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8483
18.11.18 14:17

Asi by bylo lepší se poradit s právníkem. Pak budeš vědět na 100% jak to je. Upřímnou soustrast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1233
18.11.18 14:44

pokud v SJM provozovna nebyla, tak ani příjem z prodeje do SJM nenáleží a bude se dělit dle dědických podílů. drž se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.18 15:48

Jen upozorňuji, že dle NOZ se už nedědí podle schématu „manželka půlku a zbytek děti“, ale podle schématu „všichni rovným dílem“. Zbytek nevím. Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70585
18.11.18 16:26

@-Vikiviki- Podle tohoto schematu se dedilo i pred noz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama