Co více oceňujete/podporujete u své dcery?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:30
Co více oceňujete/podporujete u své dcery?

Co více oceňujete/pod­porujete u své dcery - studium nebo aby se uměla dobře postarat o domácnost? Přiznám se, že dceři raději kolikrát řeknu např., že ten referát už je dobrý, že to tak stačí, že ji raději naučím péct bábovku. Přijde mi to do života užitečnější.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 16731 příspěvků 18.11.18 13:34

Jak u které - každé děvče vidí svou budoucnost jinak a má jiné zájmy :think: Jako aby byla v domácnosti úplně levá, to určitě ne - většina děvčat domácím pracem v životě neunkne :think: Ale že by dvacítka musela povinně ukuchtit svíčkovou a domácí knedlíky, do toho ji nenutím :think:

ivašot.
Kelišová 6716 příspěvků 18.11.18 13:39

Dcera je ve čtvrťáku na osmiletém gymplu a jednoznačně podporuji školu.
Já v jejím věku taky v kuchyni nic neuměla a život a praxe mě neučily.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 18.11.18 13:39

No, bábovku se holka může naučit péct kdykoliv v průběhi svého aktivního pracovního života. Stejně šůrovat domácnost. Potřebná kvalifikace pro budoucí povolání se během pracovního procesu získává podstatně těžčeji.
Takže pokud je holka studijní typ, tak bych jí podporovala ve studiu. Jen bych se snažila, aby zas netrvala na přehnaném perfekcionismu. To do života není až tak dobrý.

Btw, pečením bábovek si fakt nevydělám tolik, kolik mám v práci. A dobrou práci mám díky x letům studijního úsilí. Takže užitečnější mi to fakt nepřijde.

Příspěvek upraven 18.11.18 v 13:40

flaus
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 18.11.18 13:39

mě máma „učila domácnosti“ a táta byla na školní výsledky..a ještě teď mám kopřivku, když si vzpomenu, jak nade mnou stála a chtěla vědět, kolik čeho zrovna do tý bábovky patří, nevím to dodnes, bábovku nejím já ani moje rodina, nepeču ji a domácnost funguje, co bude potřebovat, se stejně naučí, až bude bydlet sama, takže jestli si po sobě uklidí a doma vypomůže, tak bych ji do toho rozhodně netlačila…a jestli do toho raději studuje, tak je to jasný, všemožně to podporovat :)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15534 příspěvků 18.11.18 13:41

Samozřejmě to první! I když já mám děti zatím ve věku, kdy nejvíce oceňuji den bez vztekani. Ale vařit, péct a pecovat o domácnost se dítě naučí jednoduse, pokud o to bude samo stát.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:42

Podporovala jsem ji ve všem, co ji bavilo. Na prvním místě škola, jeden čas sport. Doma musí fungovat taky, zvládne běžný úklid a hlady taky neumře. Nejdůležitější je, aby dokončila střední školu, pak si může dělat, co chce. A co se týče vaření, já se to naučila sama a dcera, když jí honí mlsná, uvaří a upeče podle receptů z internetu. A nejlépe se stejně učí v běžném rodinném životě. Když děti vidí, že se doma vaří a poklízí, tak si to snad nesou jako vzor do života.

Rive
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 18.11.18 13:46

To by mě nenapadlo, hnát dceru od referátu, že se musí jít učit bábobvku. Vařit a péct mě nikdo neučil a stejně jsem se to sama naučila, až když jsem měla sama náladu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:47

Bábovka byla příklad - chápu, že ne každý jí bábovku :-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:50

Bohužel jsem v tom hnaní od referátu asi ovlivněna vlastní zkušeností - dobré studijní výsledky jsou mi tak nějak k ničemu - nedokážu se uplatnit a domácnost je pro mě utrpení. Kolikrát si vzpomenu na spolužačky, které sice sotva prolezly zš, ale už na druhém stupni klidně upekly a navařily pro celou rodinu a nemyslím tím míchaná vajíčka nebo špagety s kečupem.

Samozřejmě to nevylučuje i výjimky - tj.ženy, které dobře zvládají obojí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 18.11.18 13:51
@Anonymní píše:
Bábovka byla příklad - chápu, že ne každý jí bábovku :-).

A co tedy považuješ za užitečnější, než vzdělání? Vaření/pečení, úklid, šití, pletení…?

divine woman
Echt Kelišová 9091 příspěvků 18.11.18 13:54

Jak to že jsou ti dobré studijní výsledky k ničemu? 8o

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 18.11.18 13:54
@Anonymní píše:
Bohužel jsem v tom hnaní od referátu asi ovlivněna vlastní zkušeností - dobré studijní výsledky jsou mi tak nějak k ničemu - nedokážu se uplatnit a domácnost je pro mě utrpení. Kolikrát si vzpomenu na spolužačky, které sice sotva prolezly zš, ale už na druhém stupni klidně upekly a navařily pro celou rodinu a nemyslím tím míchaná vajíčka nebo špagety s kečupem.Samoz­řejmě to nevylučuje i výjimky - tj.ženy, které dobře zvládají obojí. Vzdělání není jen o známkách, ale i o tom být cílevědomý, dokončovat úkoly, být otevřený novým věcem, umět se prezentovat. :nevim:

Ale to že se nedokážeš pracovně uplatnit nemá co dočinění s tvým vzděláním.

Mě doma zapojovali již od dětství do pomocných prací v domácnosti a úklidu. Ve výsledku jsem se pořádně vařit naučila, až když jsem se odstěhovala a narodily se mi děti a úklid nesnáším a tak ho doma z 80% zastane manžel. :nevim:

A že někdo umí podstrojit celé rodině. Kolik lidí myslíš, že to doma ocení, že má žrádlo až pod nos jak z Michellinské restaurace a vyšůrovaný byt?

Příspěvek upraven 18.11.18 v 13:58

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:56

Tchýni je přes padesát a vařit vůbec neumí. Celkově není zrovna domácký typ a stejně je šťastně vdaná. Navíc má dobrou práci a užívá si života.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:58

Studium a zájmy. Mám velmi umělecky nadanou nejstarší dceru - hraje na hudební nástroje,chodí do ZUŠ na dramatický a taneční obor. Chodí do 4. třídy,už má odpolední vyučování. Sama ještě přišla s tím,že chce chodit na moderní tanec. TAkže je každý den po škole vytížená a ve volných chvílích se musí učit. Jsem ráda,když zvládá uklízet své věci,jakž tak udržovat v pořádku svůj pokoj,vyčistit svého křečka…Je fakt,že bych si to představovala trochu jinak,ale když máme společný volný víkend,tak spolu raději někam vyrazíme,než abychom šůrovali byt nebo abych ji učila péct bábovku..

Já si myslím,že takové ty praktické věci - vařit,péct,zor­ganizovat si to vše v souvislosti s úklidem,to ji naučí až sám život,nic jiného jí nezbyde.

Mladší dcery mi někdy tzv. pomáhají,ale já se přiznám,že mě nebaví,že s nimi vše trvá dvakrát tak déle a je třikrát tolik nepořádku,navíc dcery mám v pomáhacím věku dvě a hádají se o určitou činnost.Já raději vařím a peču sama,mám ráda volné odpoledne a víkendy a raději s nimi vyrážím ven nebo na výlet,než aby se mnou pekly a abych potom celé odpoledne uklízela mouku všude,do které šlape jedno dítě přes druhé a to nejmladší čerstvě roční.

Dovolím si anonymitu,jde o velmi osobní téma a zakladatelka je taky anonymní.
Jinak máme pět dětí,tři starší jsou školní se spoustou koníčků a zájmů,uklízení,va­ření a praktické věci prostě moc nestíhají. Já jsem měla v jejich věku doma povinností víc,uměla jsem sama uvařit kompletní oběd(10/12 let),ale nikdy jsem nezažila tu radost a pýchu sama na sebe,že umím něco víc než spolužáci,že bych mohla někde vystupovat,být v něčím úspěšná.

A nemyslím si,že bych dětem dělala blbce,dokonce při tomto zvládám i sama studovat. Je fajn,že mám volné dopoledne jen s batoletem,takže si můžu učení,práci,vaření i úklid rozplánovat tak,jak chci já. Nevím,proč by měl bordel čekat,až se děti vrátí ze školy,když já to mám uklizené za pět minut.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >