Vaše zkušenosti s Centrem asistované reprodukce Pronatal na Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenkator
Kelišová 7151 příspěvků 16.01.18 13:12
Pronatal Praha 4

Hezký den, prosím, jaké máte zkušenosti s centrem asistovane reprodukce Pronatal na Praze 4?Případně s jakým doktorem jste tam spokojené? Mě nejvice zaujal mudr. Středa..Dceru máme z CAR CUBE, ale to máme teď bohužel daleko. Děkuji moc za každou zkušenost! :)

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 13:59

Ze Sanatoria Pronatal máme tříletou dceru a druhé mimi na cestě. Nechodila jsem ke konkrétnímu lékaři, zákroky či kontroly mi často vycházely na víkend, to je tam vždy jen 1 lékař. Mají otevřeno 7 dní v týdnu. Lékaři se tam střídají podle služeb, s žádným jsem neměla problém. Nejsdílnější je nejmladší Mudr Melicharová, primář Mudr Vobořil říká vše na rovinu (to mi vyhovuje), mudr Středa seriózní, mudr Mardešičová taky v pohodě. Nejméně sympaticky na mě působila mudr Paseková, otrávená, neusmála se. Takže asi tak. Před transferem vždy pohovor s embryoložkou, to jsem jinde nezažila. Laboratoř na špičkové úrovni.

abcd32
Kecalka 345 příspěvků 16.01.18 14:10

S Pronatalem na Praze 4 mám velmi špatné zkušenosti.. lituji, že jsem tam nechala tolik peněz, obrali mě akorát o čas a veškeré úspory.. Chodila jsem k panu Vobořilovi, byla jsem u něj na 4 IVF cyklech a stále se mi nedařilo. Bylo mi podezřelé, že mi neudělal ani žádné testy.. hormonální profil, imunitu atd.. nakonec mi řekl, že si mám zaplatit dárkyni, že chyba je ve mě a mých vajíčkách. Byla jsem naprosto zdrcená… bylo mi 31. Nakonec jsem si ještě řekla, že to zkusím jinde a přihlásila jsem se do Prague Fertility centra s tím, že tam mají garanci 2 embryí při dárcovském programu. (předtím jsem ze všech IVF měla pouze 1× blastocystu, která se neuchytila). V Prague Fertility mě doktor přesvědčil, ať to ještě zkusím, že jsem mladá.. byla jsem už z Vobořila tak v depresi, že jsem už s pozitivním výsledkem nepočítala, ale tak jsem si řekla, že to pro své svědomí naposledy ještě se svými vajíčky vyzkouším. Udělali mi testy a zjistili, že mám bakterii ureoplazmy, která ničí obal vajíčka a kazí tak vývoj embryí.. mých 5 předchozích IVF cyklů bylo naprosto k ničemu!!! Z 5ti vajíček jsem měla 3 krásné embrya, 2 jsem nechala vložit a čekám dvojčata!!

lenkator
Kelišová 7151 příspěvků 16.01.18 14:25
@Anonymní píše:
Ze Sanatoria Pronatal máme tříletou dceru a druhé mimi na cestě. Nechodila jsem ke konkrétnímu lékaři, zákroky či kontroly mi často vycházely na víkend, to je tam vždy jen 1 lékař. Mají otevřeno 7 dní v týdnu. Lékaři se tam střídají podle služeb, s žádným jsem neměla problém. Nejsdílnější je nejmladší Mudr Melicharová, primář Mudr Vobořil říká vše na rovinu (to mi vyhovuje), mudr Středa seriózní, mudr Mardešičová taky v pohodě. Nejméně sympaticky na mě působila mudr Paseková, otrávená, neusmála se. Takže asi tak. Před transferem vždy pohovor s embryoložkou, to jsem jinde nezažila. Laboratoř na špičkové úrovni.

Moc gratuluji! Takže tam se nejde objednat pokaždé k stejnému dr?

lenkator
Kelišová 7151 příspěvků 16.01.18 14:26
@abcd32 píše:
S Pronatalem na Praze 4 mám velmi špatné zkušenosti.. lituji, že jsem tam nechala tolik peněz, obrali mě akorát o čas a veškeré úspory.. Chodila jsem k panu Vobořilovi, byla jsem u něj na 4 IVF cyklech a stále se mi nedařilo. Bylo mi podezřelé, že mi neudělal ani žádné testy.. hormonální profil, imunitu atd.. nakonec mi řekl, že si mám zaplatit dárkyni, že chyba je ve mě a mých vajíčkách. Byla jsem naprosto zdrcená… bylo mi 31. Nakonec jsem si ještě řekla, že to zkusím jinde a přihlásila jsem se do Prague Fertility centra s tím, že tam mají garanci 2 embryí při dárcovském programu. (předtím jsem ze všech IVF měla pouze 1× blastocystu, která se neuchytila). V Prague Fertility mě doktor přesvědčil, ať to ještě zkusím, že jsem mladá.. byla jsem už z Vobořila tak v depresi, že jsem už s pozitivním výsledkem nepočítala, ale tak jsem si řekla, že to pro své svědomí naposledy ještě se svými vajíčky vyzkouším. Udělali mi testy a zjistili, že mám bakterii ureoplazmy, která ničí obal vajíčka a kazí tak vývoj embryí.. mých 5 předchozích IVF cyklů bylo naprosto k ničemu!!! Z 5ti vajíček jsem měla 3 krásné embrya, 2 jsem nechala vložit a čekám dvojčata!!

Tak to me mrzí…a gratulace k dvojcatkum :)!Tak teď jsem silně na vážkách..

kristyn.g
Závislačka 2735 příspěvků 16.01.18 14:33

Ahoj já chodím k Mudr Pasekove do soukromé ordinace a chválím si že mě vždy uklidní když mám své záchvaty hysterie :-D v patek jdu na. zákrok který mi bude dělat Mudr Melicharova, jsem zvědavá

abcd32
Kecalka 345 příspěvků 16.01.18 15:24

@lenkator však si tam zajdi na 1 konzultaci a uvidíš.. ten Vobořil je přimář.. měl by být teda jeden z nejlepších, ale bohužel.. no však si tam k němu zajdi a uvidíš :D pak tady napiš svůj pohled, ale vsadila bych se, že z něj dobrý pocit mít nebudeš :D

Uživatel je onlinetininas
Kecalka 424 příspěvků 16.01.18 17:55

Má zkušenost červenec 2014 až duben 2015.

Mudr. Melicharová. Můj problém chtěla řešit a nevzdávala to. Hledala možnosti. Návštěvy u ní byly skutečné konzultace. Posléze se radila s kolegy. Vždy mi dala telefonicky vědět výsledek. Neměla jsem u ní pocit, že jsem jen „další v řadě“.

Mudr. Paseková. Vždy mi ochotně odpověděla. Vše řekla na rovinu, tak abych tomu porozuměla jako laik. A po její odpovědi jsem vždy věděla na čem jsem a jaké jsou šance. Někomu se může toto jednání zdát tvrdé, ale já to oceňuji. Nemám ráda, když mi někdo maže med kolem pusy a dává plané naděje.

Po úspěšném IVF jsem chodila k Mudr. Zelenkové. Byla moc příjemná, ale vzhledem k tomu, že já neměla po otěhotnění žádné potíže, tak nevím, jaká by byla při řešení problémů.

U Mudr. Středy jsem byla 2×. Mně jeho přístup nevyhovoval. Podle mého názoru není to ten typ, který razí heslo „problémy jsou od toho, aby se řešily“.

Přeju hodně štěstí při výběru dobrého CAR a hlavně lékařů.

lenkator
Kelišová 7151 příspěvků 16.01.18 18:33
@tininas píše:
Má zkušenost červenec 2014 až duben 2015.

Mudr. Melicharová. Můj problém chtěla řešit a nevzdávala to. Hledala možnosti. Návštěvy u ní byly skutečné konzultace. Posléze se radila s kolegy. Vždy mi dala telefonicky vědět výsledek. Neměla jsem u ní pocit, že jsem jen „další v řadě“.

Mudr. Paseková. Vždy mi ochotně odpověděla. Vše řekla na rovinu, tak abych tomu porozuměla jako laik. A po její odpovědi jsem vždy věděla na čem jsem a jaké jsou šance. Někomu se může toto jednání zdát tvrdé, ale já to oceňuji. Nemám ráda, když mi někdo maže med kolem pusy a dává plané naděje.

Po úspěšném IVF jsem chodila k Mudr. Zelenkové. Byla moc příjemná, ale vzhledem k tomu, že já neměla po otěhotnění žádné potíže, tak nevím, jaká by byla při řešení problémů.

U Mudr. Středy jsem byla 2×. Mně jeho přístup nevyhovoval. Podle mého názoru není to ten typ, který razí heslo „problémy jsou od toho, aby se řešily“.

Přeju hodně štěstí při výběru dobrého CAR a hlavně lékařů.

S tvymi „problémy“ si tedy mudr Středa nevěděl rady? Nebo se mu nechtělo moc řešit? Děkuji moc za napsání zkušenosti

Kecalka 424 příspěvků 16.01.18 20:31

Napíšu Ti to konkrétně.

Na vaječníku se mi pořád dělala cysta. Mudr. Středa mi tvrdil, že s menstruací odejde. Standardně asi ano, ale u mně to nefungovalo.

Já tam 3 měsíce chodila s tím, že se na mě podíval, řekl, že je cysta pořád tam a ať přijdu až po další menstruaci, že možná už bude pryč. A začne se stimulací. A tak to šlo dokola měsíc co měsíc. Pořád čekal a nenavrhl žádné řešení. To bylo docela depresivní.

Pak jsem se dostala k Mudr. Melicharové. A ta byla pro radikální řešení. Udělat punkci cysty, nasadit Synarel (tím se mi zastavila MS a tedy se nevytvořila ani cysta), jít do stimulace a následně IVF.

No a do dvou měsíců od její první konzultace jsem byla těhotná. :)

Takže já jsem s Mudr. Středou spokojená nebyla. Nelíbil se mi jeho pasivní přístup.

Kecalka 424 příspěvků 16.01.18 20:32
@tininas píše:
Napíšu Ti to konkrétně.

Na vaječníku se mi pořád dělala cysta. MUDr. Středa mi tvrdil, že s menstruací odejde. Standardně asi ano, ale u mně to nefungovalo.

Já tam 3 měsíce chodila s tím, že se na mě podíval, řekl, že je cysta pořád tam a ať přijdu až po další menstruaci, že možná už bude pryč. A začne se stimulací. A tak to šlo dokola měsíc co měsíc. Pořád čekal a nenavrhl žádné řešení. To bylo docela depresivní.

Pak jsem se dostala k MUDr. Melicharové. A ta byla pro radikální řešení. Udělat punkci cysty, nasadit Synarel (tím se mi zastavila MS a tedy se nevytvořila ani cysta), jít do stimulace a následně IVF.

No a do dvou měsíců od její první konzultace jsem byla těhotná. :)

Takže já jsem s MUDr. Středou spokojená nebyla. Nelíbil se mi jeho pasivní přístup.

abcd32
Kecalka 345 příspěvků 16.01.18 23:04

@lenkator přijdou mi tam hodně zastaralí… neznají novinky a namají ani metodu MACS pro výběr spermie. Na to mi Vobořil řekl, že je to k ničemu… v Prague Fertility mi řekli, že to je velice podstatné a když má někdo nízké AMH tak to nemůže být s těmi spermiemi pokus/omyl.. měla jsem jen 5 vajíček a díky PISCI a MACS i lepší embrya.

Dále jsem se Vobořila ptala na vitamíny DHEA, které zlepšují kvalitu vajíček. Vobořil na to, že to je nesmysl.. V Prague Fertility se o tom doktor sám zmínil a já jsem si je v USA sehnala… no a zadařilo se asi kombinacemi všech faktorů (změna CAR, DHEA, MACS a PISCI).
Ty doktorky tam mílé jsou, ale co z toho neotěhotníš… mě stačilo, když jsem tam volala abych se objednala na punkci a řekli mi, že mají čas až 13tý den… říkala jsem té sestře, že je to pozdě a folikuly mi prasknou, že vím, kdy tu ovulaci mám a že už stimuluji.. nakonec jsem podlehla, nechtěla jsem se s ní dohadovat, přišla jsem na punkci, 3 ze 4 folikul prasklé a za punkci 1 vajíčka jsem nakonec se vším vysolila 20 tis.

lenkator
Kelišová 7151 příspěvků 17.01.18 07:57

Tak mám jasno…půjdem zase do CUBE…sice to bude náročnější na cestování s dcerou, ale za to mi to stojí..Děkuji moc všem!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama