Vaše zkušenosti s Centrem asistované reprodukce Pronatal na Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenkator
Kelišová 7152 příspěvků 1 inzerát 16.01.18 13:12
Pronatal Praha 4

Hezký den, prosím, jaké máte zkušenosti s centrem asistovane reprodukce Pronatal na Praze 4?Případně s jakým doktorem jste tam spokojené? Mě nejvice zaujal mudr. Středa..Dceru máme z CAR CUBE, ale to máme teď bohužel daleko. Děkuji moc za každou zkušenost! :)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 13:59

Ze Sanatoria Pronatal máme tříletou dceru a druhé mimi na cestě. Nechodila jsem ke konkrétnímu lékaři, zákroky či kontroly mi často vycházely na víkend, to je tam vždy jen 1 lékař. Mají otevřeno 7 dní v týdnu. Lékaři se tam střídají podle služeb, s žádným jsem neměla problém. Nejsdílnější je nejmladší Mudr Melicharová, primář Mudr Vobořil říká vše na rovinu (to mi vyhovuje), mudr Středa seriózní, mudr Mardešičová taky v pohodě. Nejméně sympaticky na mě působila mudr Paseková, otrávená, neusmála se. Takže asi tak. Před transferem vždy pohovor s embryoložkou, to jsem jinde nezažila. Laboratoř na špičkové úrovni.

abcd32
Kecalka 369 příspěvků 16.01.18 14:10

S Pronatalem na Praze 4 mám velmi špatné zkušenosti.. lituji, že jsem tam nechala tolik peněz, obrali mě akorát o čas a veškeré úspory.. Chodila jsem k panu Vobořilovi, byla jsem u něj na 4 IVF cyklech a stále se mi nedařilo. Bylo mi podezřelé, že mi neudělal ani žádné testy.. hormonální profil, imunitu atd.. nakonec mi řekl, že si mám zaplatit dárkyni, že chyba je ve mě a mých vajíčkách. Byla jsem naprosto zdrcená… bylo mi 31. Nakonec jsem si ještě řekla, že to zkusím jinde a přihlásila jsem se do Prague Fertility centra s tím, že tam mají garanci 2 embryí při dárcovském programu. (předtím jsem ze všech IVF měla pouze 1× blastocystu, která se neuchytila). V Prague Fertility mě doktor přesvědčil, ať to ještě zkusím, že jsem mladá.. byla jsem už z Vobořila tak v depresi, že jsem už s pozitivním výsledkem nepočítala, ale tak jsem si řekla, že to pro své svědomí naposledy ještě se svými vajíčky vyzkouším. Udělali mi testy a zjistili, že mám bakterii ureoplazmy, která ničí obal vajíčka a kazí tak vývoj embryí.. mých 5 předchozích IVF cyklů bylo naprosto k ničemu!!! Z 5ti vajíček jsem měla 3 krásné embrya, 2 jsem nechala vložit a čekám dvojčata!!

lenkator
Kelišová 7152 příspěvků 1 inzerát 16.01.18 14:25
@Anonymní píše:
Ze Sanatoria Pronatal máme tříletou dceru a druhé mimi na cestě. Nechodila jsem ke konkrétnímu lékaři, zákroky či kontroly mi často vycházely na víkend, to je tam vždy jen 1 lékař. Mají otevřeno 7 dní v týdnu. Lékaři se tam střídají podle služeb, s žádným jsem neměla problém. Nejsdílnější je nejmladší Mudr Melicharová, primář Mudr Vobořil říká vše na rovinu (to mi vyhovuje), mudr Středa seriózní, mudr Mardešičová taky v pohodě. Nejméně sympaticky na mě působila mudr Paseková, otrávená, neusmála se. Takže asi tak. Před transferem vždy pohovor s embryoložkou, to jsem jinde nezažila. Laboratoř na špičkové úrovni.

Moc gratuluji! Takže tam se nejde objednat pokaždé k stejnému dr?

lenkator
Kelišová 7152 příspěvků 1 inzerát 16.01.18 14:26
@abcd32 píše:
S Pronatalem na Praze 4 mám velmi špatné zkušenosti.. lituji, že jsem tam nechala tolik peněz, obrali mě akorát o čas a veškeré úspory.. Chodila jsem k panu Vobořilovi, byla jsem u něj na 4 IVF cyklech a stále se mi nedařilo. Bylo mi podezřelé, že mi neudělal ani žádné testy.. hormonální profil, imunitu atd.. nakonec mi řekl, že si mám zaplatit dárkyni, že chyba je ve mě a mých vajíčkách. Byla jsem naprosto zdrcená… bylo mi 31. Nakonec jsem si ještě řekla, že to zkusím jinde a přihlásila jsem se do Prague Fertility centra s tím, že tam mají garanci 2 embryí při dárcovském programu. (předtím jsem ze všech IVF měla pouze 1× blastocystu, která se neuchytila). V Prague Fertility mě doktor přesvědčil, ať to ještě zkusím, že jsem mladá.. byla jsem už z Vobořila tak v depresi, že jsem už s pozitivním výsledkem nepočítala, ale tak jsem si řekla, že to pro své svědomí naposledy ještě se svými vajíčky vyzkouším. Udělali mi testy a zjistili, že mám bakterii ureoplazmy, která ničí obal vajíčka a kazí tak vývoj embryí.. mých 5 předchozích IVF cyklů bylo naprosto k ničemu!!! Z 5ti vajíček jsem měla 3 krásné embrya, 2 jsem nechala vložit a čekám dvojčata!!

Tak to me mrzí…a gratulace k dvojcatkum :)!Tak teď jsem silně na vážkách..

kristyn.g
Závislačka 2900 příspěvků 16.01.18 14:33

Ahoj já chodím k Mudr Pasekove do soukromé ordinace a chválím si že mě vždy uklidní když mám své záchvaty hysterie :-D v patek jdu na. zákrok který mi bude dělat Mudr Melicharova, jsem zvědavá

abcd32
Kecalka 369 příspěvků 16.01.18 15:24

@lenkator však si tam zajdi na 1 konzultaci a uvidíš.. ten Vobořil je přimář.. měl by být teda jeden z nejlepších, ale bohužel.. no však si tam k němu zajdi a uvidíš :D pak tady napiš svůj pohled, ale vsadila bych se, že z něj dobrý pocit mít nebudeš :D

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 16.01.18 17:55

Má zkušenost červenec 2014 až duben 2015.

Mudr. Melicharová. Můj problém chtěla řešit a nevzdávala to. Hledala možnosti. Návštěvy u ní byly skutečné konzultace. Posléze se radila s kolegy. Vždy mi dala telefonicky vědět výsledek. Neměla jsem u ní pocit, že jsem jen „další v řadě“.

Mudr. Paseková. Vždy mi ochotně odpověděla. Vše řekla na rovinu, tak abych tomu porozuměla jako laik. A po její odpovědi jsem vždy věděla na čem jsem a jaké jsou šance. Někomu se může toto jednání zdát tvrdé, ale já to oceňuji. Nemám ráda, když mi někdo maže med kolem pusy a dává plané naděje.

Po úspěšném IVF jsem chodila k Mudr. Zelenkové. Byla moc příjemná, ale vzhledem k tomu, že já neměla po otěhotnění žádné potíže, tak nevím, jaká by byla při řešení problémů.

U Mudr. Středy jsem byla 2×. Mně jeho přístup nevyhovoval. Podle mého názoru není to ten typ, který razí heslo „problémy jsou od toho, aby se řešily“.

Přeju hodně štěstí při výběru dobrého CAR a hlavně lékařů.

lenkator
Kelišová 7152 příspěvků 1 inzerát 16.01.18 18:33
@tininas píše:
Má zkušenost červenec 2014 až duben 2015.

Mudr. Melicharová. Můj problém chtěla řešit a nevzdávala to. Hledala možnosti. Návštěvy u ní byly skutečné konzultace. Posléze se radila s kolegy. Vždy mi dala telefonicky vědět výsledek. Neměla jsem u ní pocit, že jsem jen „další v řadě“.

Mudr. Paseková. Vždy mi ochotně odpověděla. Vše řekla na rovinu, tak abych tomu porozuměla jako laik. A po její odpovědi jsem vždy věděla na čem jsem a jaké jsou šance. Někomu se může toto jednání zdát tvrdé, ale já to oceňuji. Nemám ráda, když mi někdo maže med kolem pusy a dává plané naděje.

Po úspěšném IVF jsem chodila k Mudr. Zelenkové. Byla moc příjemná, ale vzhledem k tomu, že já neměla po otěhotnění žádné potíže, tak nevím, jaká by byla při řešení problémů.

U Mudr. Středy jsem byla 2×. Mně jeho přístup nevyhovoval. Podle mého názoru není to ten typ, který razí heslo „problémy jsou od toho, aby se řešily“.

Přeju hodně štěstí při výběru dobrého CAR a hlavně lékařů.

S tvymi „problémy“ si tedy mudr Středa nevěděl rady? Nebo se mu nechtělo moc řešit? Děkuji moc za napsání zkušenosti

Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 16.01.18 20:31

Napíšu Ti to konkrétně.

Na vaječníku se mi pořád dělala cysta. Mudr. Středa mi tvrdil, že s menstruací odejde. Standardně asi ano, ale u mně to nefungovalo.

Já tam 3 měsíce chodila s tím, že se na mě podíval, řekl, že je cysta pořád tam a ať přijdu až po další menstruaci, že možná už bude pryč. A začne se stimulací. A tak to šlo dokola měsíc co měsíc. Pořád čekal a nenavrhl žádné řešení. To bylo docela depresivní.

Pak jsem se dostala k Mudr. Melicharové. A ta byla pro radikální řešení. Udělat punkci cysty, nasadit Synarel (tím se mi zastavila MS a tedy se nevytvořila ani cysta), jít do stimulace a následně IVF.

No a do dvou měsíců od její první konzultace jsem byla těhotná. :)

Takže já jsem s Mudr. Středou spokojená nebyla. Nelíbil se mi jeho pasivní přístup.

Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 16.01.18 20:32
@tininas píše:
Napíšu Ti to konkrétně.

Na vaječníku se mi pořád dělala cysta. MUDr. Středa mi tvrdil, že s menstruací odejde. Standardně asi ano, ale u mně to nefungovalo.

Já tam 3 měsíce chodila s tím, že se na mě podíval, řekl, že je cysta pořád tam a ať přijdu až po další menstruaci, že možná už bude pryč. A začne se stimulací. A tak to šlo dokola měsíc co měsíc. Pořád čekal a nenavrhl žádné řešení. To bylo docela depresivní.

Pak jsem se dostala k MUDr. Melicharové. A ta byla pro radikální řešení. Udělat punkci cysty, nasadit Synarel (tím se mi zastavila MS a tedy se nevytvořila ani cysta), jít do stimulace a následně IVF.

No a do dvou měsíců od její první konzultace jsem byla těhotná. :)

Takže já jsem s MUDr. Středou spokojená nebyla. Nelíbil se mi jeho pasivní přístup.
abcd32
Kecalka 369 příspěvků 16.01.18 23:04

@lenkator přijdou mi tam hodně zastaralí… neznají novinky a namají ani metodu MACS pro výběr spermie. Na to mi Vobořil řekl, že je to k ničemu… v Prague Fertility mi řekli, že to je velice podstatné a když má někdo nízké AMH tak to nemůže být s těmi spermiemi pokus/omyl.. měla jsem jen 5 vajíček a díky PISCI a MACS i lepší embrya.

Dále jsem se Vobořila ptala na vitamíny DHEA, které zlepšují kvalitu vajíček. Vobořil na to, že to je nesmysl.. V Prague Fertility se o tom doktor sám zmínil a já jsem si je v USA sehnala… no a zadařilo se asi kombinacemi všech faktorů (změna CAR, DHEA, MACS a PISCI).
Ty doktorky tam mílé jsou, ale co z toho neotěhotníš… mě stačilo, když jsem tam volala abych se objednala na punkci a řekli mi, že mají čas až 13tý den… říkala jsem té sestře, že je to pozdě a folikuly mi prasknou, že vím, kdy tu ovulaci mám a že už stimuluji.. nakonec jsem podlehla, nechtěla jsem se s ní dohadovat, přišla jsem na punkci, 3 ze 4 folikul prasklé a za punkci 1 vajíčka jsem nakonec se vším vysolila 20 tis.

lenkator
Kelišová 7152 příspěvků 1 inzerát 17.01.18 07:57

Tak mám jasno…půjdem zase do CUBE…sice to bude náročnější na cestování s dcerou, ale za to mi to stojí..Děkuji moc všem!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >