Propadlý občanský průkaz - dopis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mishaad
Nováček 9 příspěvků 02.03.17 16:13
Propadly op - dopis

Ahoj dnes jsem se vratila z nemocnice. Na poste mam doporuceny dopis, bude tam do pondeli. Sla jsem si pro nej a zjistila, ze mam tyden propadlou obcanku. Pani mi rekla, ze mi ho muze dat na pas, ktery bohuzel nemam a mam si jit okamzite vyridit obcanku novou.
Vim, ze na ten docasny papir z uradu o ztrate, neplatnosti atd.. dopis nevydaji. Existuje nejaka docasna obcanka kterou by mi vystavili na miste? Bohuzel nevim o jaky dopis se jedna.. Rodine ho nedali a ani mi nerekli ze neco takoveho na poště mam. Děkuji za vase rady :)
Popripade jak by se tohle dalo resit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pavlos-Grey
Závislačka 3565 příspěvků 02.03.17 16:18
@Mishaad píše:
Ahoj dnes jsem se vratila z nemocnice. Na poste mam doporuceny dopis, bude tam do pondeli. Sla jsem si pro nej a zjistila, ze mam tyden propadlou obcanku. Pani mi rekla, ze mi ho muze dat na pas, ktery bohuzel nemam a mam si jit okamzite vyridit obcanku novou.
Vim, ze na ten docasny papir z uradu o ztrate, neplatnosti atd.. dopis nevydaji. Existuje nejaka docasna obcanka kterou by mi vystavili na miste? Bohuzel nevim o jaky dopis se jedna.. Rodine ho nedali a ani mi nerekli ze neco takoveho na poště mam. Děkuji za vase rady :)
Popripade jak by se tohle dalo resit?

Nevím to jistě, ale občanku mám dojem vyřizují ihned.

vokishka
Extra třída :D 12749 příspěvků 02.03.17 16:21

@Pavlos-Grey to určitě ne. Čeká se. Budou to tak 3 týdny.

Lucinka1986
Kecalka 348 příspěvků 02.03.17 16:22

Některé doporučené dopisy po uplynutí data k vyzvednutí hodí potom přímo do schránky. Je to vždy na tom papiru z pošty o uložení zásilky. Ale to by ti nejspíš na poště řekli.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32463 příspěvků 02.03.17 16:23

Nech si dopis znovu donést domů, tam ho může převzít kdokoliv, pokud není do vlastních rukou.

Pavlos-Grey
Závislačka 3565 příspěvků 02.03.17 16:26
@vokishka píše:
@Pavlos-Grey to určitě ne. Čeká se. Budou to tak 3 týdny.

Já mám dojem, že to jde ihned, ale asi to bude s příplatkem. Nebo si to možná pletu s pasem, je to tak pět let co jsem to řešil. :nevim:

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 02.03.17 16:28

Můžeš zkusit požádat na poště o prodloužení lhůty pro vyzvednutí zásilky

Kajak18
Kecalka 242 příspěvků 02.03.17 16:32

Vydává se i na počkání náhradní občanský průkaz, má platnost myslím jeden měsíc, vypadá jako op co se vydavali tak cca tipují před patnácti lety. Zároveň s ním si zažadaš o normální občanku.

Mishaad
Nováček 9 příspěvků 02.03.17 16:52

Dekuji za rady vsem.je to dopis primo do vlastních rukou a u nasich postacek to proste nejde domluvit :D
Vzadu mam odskrknute, ze se vrati zpet adresatovi…
Takze když zítra zajdu na úřad vydaji mi ten dočasný hned?

Tunrida
Hvězda diskuse 47785 příspěvků 02.03.17 16:57

Jestli je to doporučeně, tak si ho nech doručit, to paradoxně občanku nechtějí :lol: Nebo počkej, až ti ho bez občanky hodí do schránky.

Mishaad
Nováček 9 příspěvků 02.03.17 17:02

Bohuzel se vraci zpet adresatovi :/
A jeatli je to neco duleziteho je to spatny :D
U nas kontroluji obcanky i kdyz vam s tím vlezou do baraku

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 02.03.17 17:12
@Mishaad píše:
Sla jsem si pro nej a zjistila, ze mam tyden propadlou obcanku. Pani mi rekla, ze mi ho muze dat na pas, ktery bohuzel nemam a mam si jit okamzite vyridit obcanku novou.

A na to, že je OP propadlý si upozornila sama nebo na to přišla paní? Nevěřila bych, že ony to kontrolují nebo že to systém hlídá (mám za to, že OP opisují jen pro případ, že se musí dohledat, kdo to převzal).

Jinak aspoň si uvědomíš, že mít doma pas, i když ho nepotřebuješ k cestování, se hodí. Pak ti někdo ukradne třeba doklady/paněžen­ku/kabelku a budeš na tom stejně.

Jinak řešení tu byly - prodloužit si ukládací dobu na poště, nechat si doručit domů (pokud může převzít i někdo jiný).

Mishaad
Nováček 9 příspěvků 02.03.17 17:53

S tim pasem mate pravdu, ja nastesti nikdy nic neztratila. Bohuzek ani ridicak nemam.
Domu to bohužel nemá cenu, je to do vlastních rukou a postacka to vydá jen mne - a i ona kontroluje obcanku dukladne.. Je to stara pani a pekne protivna, nenechá se nijak ukecat - chtela jsem takhle převzít dopis otci ktery obcanku ztratil a mel jen doklad o ztrate a v zadnem pripade to neslo i kdyz mi vlezla pomalu az do obyvaku.
Takže si mam zajit zitra na urad aby mi vydali na počkani ten docasny? Kolik to stoji?
Uz takhle se bojím, ze budu platit pokutu za propadlou obcanku :zed:

elen-ka
Extra třída :D 12277 příspěvků 23 inzerátů 02.03.17 17:55

Pokud je dopis do vlastních rukou, tak po mě poštačka vyžadovala občanku i když jsem to přebírala doma. U „jen“ doporučených to nebylo potřeba.

Mishaad
Nováček 9 příspěvků 02.03.17 17:58

Asi jsem to blbe napsala.. Je to do vlastních rukou

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >