Proplacení 2 screening

2
23.10.20 09:56

Proplacení 2 screening

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na proplacení 2 screening. Dnes mi ho v Gynet Ostrava naplánovali a bylo mi řečeno že budu muset za něho platit. Tak jsem volala na pojišťovnu kde mi řekli že 2 screening proplácí. Tak se chci zeptat zda má někdo taky zkušenosti s touto ordinaci a proplacenim 2 screeningu? U prvního dítěte mi byl proplacen, ale to jsem bydlela v Brně a chodila tam i k doktorovi. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
23.10.20 10:13

No oni ti to proplati nejspíš až zpětně. Musíš pak poslat doklad na pojišťovnu. Aspoň VZP to tak má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20029
23.10.20 10:23

A nejspíš neproplatí celou částku, mají limity, koukni se na vzp, jestli jsi žádala o proplacení prvního tak druhý už nejspíš neproplatí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
23.10.20 10:33

Ale proplatí…VZP teď přispívá 3000,– takže já měla proplacený první i druhý. Pak zajdi s dokladem o zaplacení na VZP a do 30ti dnů ti to příjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
23.10.20 10:44

Zalezi na pojistovne. U VZP jsou ty 3000,–, takze vyjdou na oba screeningy. Ja mam treba OZP a to dava v tehu podstatne mene a na cele oba nevyjde… Jinak muzes placeny screening odmitnout a trvat na zakladnim, ktery je placeny pojistovnou. Pri nem by ti doktor udelal jen rychly ultrazvuk. Zmeri hlavicku a stehynko… Osobne doporuciji ten podrobny, i kdyby sis za nej mela priplatit. Na nem miminko opravdu dukladne prohlizi a je to i krasny zazitek :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
23.10.20 10:56

Záleží jakou máš pojišťovnu..jak již bylo zmíněno, VZP proplácí až do výšky 3ooo takže se tam krásně vejdou oba screeningy..jiné pojišťovny můžou mít jinou výši limitu..ale dají Ti to až zpětně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
23.10.20 12:18
@ka2ka píše:
A nejspíš neproplatí celou částku, mají limity, koukni se na vzp, jestli jsi žádala o proplacení prvního tak druhý už nejspíš neproplatí

To není pravda-jsem u VZP, nechala jsem si proplatit první a druhy screening, dohromady 3000 a pred par dny mi peníze dorazily na účet, tak prosím prvne zjišťovat, pak delat zavery:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
23.10.20 12:24

Děkuji za vaše odpovědi. Mě to zarazilo hlavně z toho důvody ze mám doma dcerku, která se narodila 2018. Takže jsem s ní byla v roce 2017 na tom screeningu a byl to důkladný na 3D ultrazvuku a krom fotky to platila pojišťovna.
Ještě jeden dotaz. A na Echu miminka jste byli? Já s prvním nebyla, nebo spíš si myslím že to bylo v rámci toho screeningu a teď mám jít zvlášť.
Ještě jednou děkuji za vaše odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20029
23.10.20 14:03
@NicknackEK píše:
To není pravda-jsem u VZP, nechala jsem si proplatit první a druhy screening, dohromady 3000 a pred par dny mi peníze dorazily na účet, tak prosím prvne zjišťovat, pak delat zavery:-)

nedělám závěry píšu zkušenost, zřejměně ted proplácí ty příspěvky bez rozličení, mě dávali 1000 na sceraning, 1000 na dentální a 1000 na další blboti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
23.10.20 14:57
@ka2ka píše:
nedělám závěry píšu zkušenost, zřejměně ted proplácí ty příspěvky bez rozličení, mě dávali 1000 na sceraning, 1000 na dentální a 1000 na další blboti :nevim:

Kdy? Nechávala jsem si proplatit oba a cajk..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20029
23.10.20 15:34

@Skaiqy víc jak dva roky, zřejmně to předělali po tom co se začal platit i druhý sceening :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
23.10.20 16:26
@ka2ka píše:
@Skaiqy víc jak dva roky, zřejmně to předělali po tom co se začal platit i druhý sceening :think:

2.screening kdyz nedela přímo tvůj gynekolog.tak.je placeny vždy:-) bud je hrazeny a dela ho tvůj gynekolog nebo ho gynekolog nedělá a s žádankou te posle do CPD kde taky neplatís nebo ti ho dela gynekolog a ještě jdeš navíc do CPD kde opět. hradis..jiná varianta neni a platí. to tak minimálně od roku 2010:-)
VZP ma každý rok jiné programy-letos hradí klidne oba, limit je 3000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
23.10.20 17:16
@NicknackEK píše:
2.screening kdyz nedela přímo tvůj gynekolog.tak.je placeny vždy:-) bud je hrazeny a dela ho tvůj gynekolog nebo ho gynekolog nedělá a s žádankou te posle do CPD kde taky neplatís nebo ti ho dela gynekolog a ještě jdeš navíc do CPD kde opět. hradis..jiná varianta neni a platí. to tak minimálně od roku 2010:-)
VZP ma každý rok jiné programy-letos hradí klidne oba, limit je 3000

Taktovto mozna bylo od roku 2010, ale pouze do konce roku 2019. Od ledna 2020 uz pojistovny automaticky 2. screening neproplaci, pokud je vse v poradku… Ale uz jsem slysela o maminkach, kterym to proste automaticky proplatily, prestoze byly bezproblemove. Ono se to proste da na tu pojistovnu „nejak uhrat“.

Mylim, ze i proto si ted pristlpevek od VZP muzete rozvrhnout jak chcete, jak tu bylo zmineno. S Echem neporadim, me srdicko prohlizeli jen v ramci screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
23.10.20 17:27
@ka2ka píše:
@Skaiqy víc jak dva roky, zřejmně to předělali po tom co se začal platit i druhý sceening :think:

Aha, tak to nejspíš asi jo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
23.10.20 17:35
@Kikyna90 píše:
Taktovto mozna bylo od roku 2010, ale pouze do konce roku 2019. Od ledna 2020 uz pojistovny automaticky 2. screening neproplaci, pokud je vse v poradku… Ale uz jsem slysela o maminkach, kterym to proste automaticky proplatily, prestoze byly bezproblemove. Ono se to proste da na tu pojistovnu „nejak uhrat“.Mylim, ze i proto si ted pristlpevek od VZP muzete rozvrhnout jak chcete, jak tu bylo zmineno. S Echem neporadim, me srdicko prohlizeli jen v ramci screeningu.

Není pravda co pisete:-). Automaticky mate ve VSECH pojišťovnách nárok na 3.velké utz v tehotenstvi-to běžně dela gynekolog nebo ten druhý velký UTZ nahradi žádankou do CPD. Od toho se nelze odchylit at uz mate jakoukoliv pojišťovnu. Jen jde o to, že gynekolog to uvádí jako 2.utz v tehotenstvi ve 24tt s diagnostikou vývojových vad;-). Je to tak dle právních předpisů. Takže máte opravdu 3 varianty- udela vám ho gynekolog nebo neudělá a da zadánku do CPD a tam neplatíte nebo vám ho udela, navíc si zaplatíte 2.screening v CPD. Já měla variantu treti s tim ze VZP letos g rámci bonusobycj programu proplati do výše 3000 klidne oba screeningy:-). A můžu říct že vedet jak to v prenatalu za 1500 odflaknou a daleko vic jsek se dozvěděla u mě gynekolozky na 2.celkem utz…tak bych tam ani nešla.
Pokud mi nevěříte, mrknete do vaší péče na pojišťovně, tam je to vše vykazane-i blbý odběr krve co pojišťovna proplaci..vzp to ma hezky online jako „moje vzp“ a vypisy;'l

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama