Paragon na opalovací krémy

Anonymni
10.6.08 08:44

Prosba..paragon

mamky moc prosím nebyla by některá ochotná mi prosím zaslat paragon ohledně koupi opalovacích krémů? Koupila jsem krémy včera v lékárně asi za 1000 Kč a chtěla jsem proplatit u ZPMV, protože je tam taková nabídka. A já blbec ten doklad ztratila a v lékárně mi nemůžou dát prý opis.
Musí to být krémy nad 25 faktor. Samozřejmě to nebude zadara.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Mišuna
10.6.08 10:19

Bohužel nemám, kupovala jsem už v dubnu ale dost nechápu proč ti účtenku nedali. Každá lékárna má software, který umožňuje najít a vytisknout jakýkoliv daňový doklad minimálně za poslední měsíc, navíc je to ze včera v tom už nevidím žádný problém. Buď je to o přístupových právech v programu nebo ochotě konkr. pracovníka, ale šla bych se tam zeptat proč mi tu účtenku nemůžou znovu vytisknout. Ahoj

• Citovat
  • Upravit
246
11.6.08 10:11

jé a já ji vyhodila, blbec a to máme taky zpmv :D
a že jsem těch krémů už koupila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
2.3.15 10:04

Oživuji doskuzi, potřebovala bych poradit. Mám známou co čeká miminko a budu jí pro něj dávat výbavičku. Chce ale po mě, abych jí napsala paragon na jednotlivé věci, jako kdyby je ode mě koupila. Prý to potřebuje k soudu. S otcem miminka není a bude se soudit jak o otcovství tak i o alimenty a právě i o náklady za výbavičku. Má otázka zní: Můžu jí já jako soukromá osoba něco takového vystavit? A pokud ano, bude na to u soudu brán zřetel? A nebude to pro mě mít nějaké dopady? Jako že bych z těch věcí pak musela odvádět daň nebo něco takového. Ráda bych jí pomohla a vypsala jí to, i když jí ty věci vlastně dám, ale vůbec se v tomto neorientuji. Děkuji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
2.3.15 10:49

Měli by tam být všechny náležitosti, myslím, že i č. OP, jméno, adresa, podpis o převzetí peněz. Já bych tam napsala jako koupě výbačky pro narozené dítě v hodnotě Kč :…, maximálně pak jako přílohu soupis věcí. Ty nemáš povinnost na jednotlivé ks dávat cenu. Ty to prodáváš jako balíček. Takový doklad by měl být platný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
2.3.15 10:50

Jsou to spotřební věci, a tudíš se z toho neodvádí žádná daň. Nemusíš nikde uvádět příjem těchto peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
2.3.15 10:51

@jenika1 Moc děkuji za info :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu