Prosím o pomoc s porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GeorgeBB 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 12:25
Prosím o momoc s porodem

Zdravím, chtěl jsem vás všechny poprosit o pomoc s co nejpřírodnějším porodem.
Snažím se najít nějaké informace na internetu, ale není to jednoduché.
Nechci zde diskutovat, zdali ano nebo ne porod doma a pod. Chci poprosit o konkrétní rady.
Břiblížím situaci…moje přítelkyně je cizinka a česky nemluví, pojištění má i v ČR ale na porod se nevztahuje, pochází ze země, kde se doma rodí běžně a i ona sama se doma narodila. Je ve 36 týdnu a zatím žádné problémy, miminko je natočeno hlavičkou dolů, byla celkem 3× na prohlídce.
A k mojí otázce…poradíte mi, kam se obrátit v případě, že chceme rodit v souladu s přírodou, bez nemocnice (vyjma nutnosti)? Neexistuje třeba nějaké místo, kde se rodí přírodně?
Každá rada nám pomuže, děkujeme.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

lisma
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 06.02.18 12:33

V ČR máte možnosť rodiť doma alebo v pôrodnici, iné možnosti bohužiaľ nie sú. Ak budete zvažovať domáci pôrod, skúste začať na stránke unipa.cz a nájsť pôrodnú asistentku v okolí, ktorá vám poskytne informácie. Riešite to dosť na poslednú chvíľu…

Sailah
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 06.02.18 12:35

Normálně si najděte soukromou porodní asistentku a s její pomocí můžete přirozeně porodit doma jen si to sami musíte uhradit

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 06.02.18 12:37

Rodin doma, nebo v porodnici. Ale pokud doma, tak si myslím, že takhle krátce před porodem neseženete kvalitní PA… a nebo rodit doma bez PA a modlit se, aby do dobře dopadlo.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20065 příspěvků 06.02.18 12:38

Ty možnosti, kam se obrátit, jste podle mě vyčerpali tím, že jste se rozhodli to do 36TT nijak neřešit :?
Existují „porodní báby“, které domácí porody vedou, je to nějak na hranici zákona, nicméně to jde…Ale taková ženská si na sebe podle mě nevezme riziko vzít si do péče někoho, o kom nic neví (prenatální vývoj, pravidelné kontroly, kontakt s rodičkou i její rodinou,…).
Jinak můžeš zkusit projet internetem např. „ambulantní porod“, jsou tam odkazy na rady, jak odrodit v porodnici ambulantně a co je k tomu potřeba. Nemám osobní zkušenost, takže nemůžu dát radu na přímo nějakou stránku.

Příspěvek upraven 06.02.18 v 12:39

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 12:39

Byla jsem na kurzu - Porodní dům u čápa. Během těhotenství jsem tam byla i na individuálních konzultacích, poradně. Po porodu rady ohledně kojení. Velmi vstřícné prostředí.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 06.02.18 12:42

@GeorgeBB
Zavolej Janě (http://m.dulyservis.webnode.cz/ ) - funguje i v místní poradně. Je z Ostravska, ale pokud si odjinud, nejspíš bude vědět, kam tě nasměrovat. A hodně štěstí, ať to stihnete připravit :kytka:

P4ja
Kelišová 6572 příspěvků 06.02.18 12:46

Ve 36tt asi vlasní porodní asistentku nebo dulu. Ale dost pochybuju, že takhle pozdě si to nějaká troufne. Vždycky je to o znalosti, rodičky, prostředí atd.

Ale hlavně držím palce, aby to všechno dobře dopadlo.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 06.02.18 12:59

Bohužel to vypadá, že jste si nepřečetli nic. většina porodnic se už dnes snaží vést porod přirozeně, tedy nezasahovat, obzvlášť, když si to přeje rodička. Zasahují jen v případě komplikací. Pokud chce kamarádka rodit doma, tak samozřejmě může. Copak je to za pojištění, že se nevztahuje na porod? Na to odborník nejsem, ale mám za to, že kdo má zaplacené zdravotní pojištění u některé ze zdravotních pojišťoven, má nárok na péči v rámci veřejného zdravotnictví. Takže to vypadá, že pojištěná není :? Dále jsou porodní báby, které pracují na hraně či za hranou zákona a nevezmou na sebe případné riziko, ale jak už tu někdo psal, kontaktovat je už je nejspíš pozdě, ovšem zkusit to můžete.
Informace o domácím porodu najdeš i tady: https://www.emimino.cz/…/porod-doma/
nebo v této diskuzi: https://www.emimino.cz/…porod-74939/
nebo v poradně: https://www.emimino.cz/poradny/dula/

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 06.02.18 13:01

@GeorgeBB Myslím že to řešíte moc pozdě. V porodnici rodit nechcete (zřejmě kvůli penězům když zmiňuješ to pojištění), PA na domácí porod je také drahá a navíc bych řekla že si vás nevezme do péče takto pozdě. Takže můžete asi doufat v hladký průběh porodu doma… :nevim: Rozumné to moc není, ačkoliv snahu o přirozený porod plně chápu a podporuju.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 06.02.18 13:02

@Tiger-lily
Např. běžné cestovní pojištění porod nehradí, nehradí ho ani komerční pojištění pro zahraničního zaměstnance. ;)

stinga
Závislačka 4377 příspěvků 3 inzeráty 06.02.18 13:12

@GeorgeBB ta soukromá PA k porodu doma stojí cca 10000,–- - bylo to tu v nějakém deníčku

kjhui
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 06.02.18 13:12

Já tedy s porodem doma nesouhlasím, o čemž tato diskuze není, ale jestli vám to pomůže v rozhodování - jestli si pamatuju správně z výpisu tak za porod a následné tři dny v porodnici (krajské) tam bylo 6tisíc + 2tisíce + plus nějaké stokorunové položky alá denní poplatek a nějaké testy, takže pokud by byl porod bez komplikací tak do deseti tisíc by se vešla jako samplátkyně.. nevím kolik se platí za dulu, ale pokud jde jen o peníze tak si porodem doma nějak extra nepomůže resp. porodem ve špitálu extra finančně nepřitíží
a druhá věc, jak píšou děvčata, taky mám tu zkušenost že pokud je to bez komplikací, tak porod vede PA a doktor jen vedle pije kafe kdyby něco, takže lze zažít i přirozený porod i ve špitále..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 06.02.18 13:16
@Vlaďka 83 píše:
@Tiger-lily
Např. běžné cestovní pojištění porod nehradí, nehradí ho ani komerční pojištění pro zahraničního zaměstnance. ;)
:think: Jak je to tedy s pojištěním zahraničních zaměstnanců? Nepředpokládám, že by tu byla na výletě a chtěla porodit 8o nebo možná dnes je už všechno možné

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 06.02.18 13:19

Nebo jít do porodnice, odrodí jí i bez pojištění, ale pak si porod zaplatí. Zase všechny porodnice v čr nejsou kruté 8)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >