Strach, zmatek z porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Betuska21
Povídálka 14 příspěvků 04.02.18 22:41
Strach ,zmatek z porodu

Ahoj,
jsem velmi ráda, že stránky jako emimino existují. Protoze je zde skvělá podpora, pomoc. Ráda bych Vás také požádala o pomoc či radu. Je, to asi trošku trapné. Je mi dvacet a s přítelem čekám první dítě. Jsem v šestém měsíci. Prošla jsem si spoustou dní, kdy jsem si nebyla absolutně jistá vůbec ničím, obzvlášť ne naším vztahem a prací. Dále se mnou taky, po celou dobu těhotenství strašně cloumaji hormony. A to bude asi důvodem, mého podivného emočního rozladění. Opravdu nevím, co mám dělat. Mám obrovský strach až paničkou hrůzu, z porodnice a porodu samotného. Bojím se, že porod ani pobyt v nemocnici, vůbec nezvládnu. Stydím se, za to, že jsem takový srab. Zaroven však vím, že už bych se měla chovat dospeleji. Ale, já si vůbec nepřipadám dospělá. Přítel mě sice v mnoha věcech chápe a snaží se mě vyslechnout, ale nechci ho s tím neustále obtěžovat. :( :( Prosím poraďte mi.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

ivulebobule
Kecalka 276 příspěvků 04.02.18 22:57

Taky jsem mela strach, to je normální, zkus si přečíst knihu Hypnoporod (neboj, není to zadna alterativni ujetina :D ),mně ta knížka uklidnila a pozitivně naladila, dokonce jsem se začala těšit a díky ni jsem u porodu nepanikarila…držím pesti, neboj, to zvladnes :palec:

Milis666
Kecalka 165 příspěvků 04.02.18 22:58

Kdyby byl porod takovej horor, tak by ženský už neměly další děti.

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 04.02.18 22:59

@Betuska21 : ja mela hruzu z bolesti, normalne ji zvladam velmi spatne. Kazdy je jiny, na me zafungovalo jedno - informace, informace, informace. Moje vybrana nemocnice poradala predporodni kurzy, nejlepsi vec, co jsem mohla udelat. Seznamila jsem se s prostredim, poznala nekolik porodnich asistentek, vzali nas kouknout na porodni pokoje, vsechno nam vysvetlili, najednou to nebyla „velka neznama“ a ja se v zasade na porod i zacala tesit. Jsem teda v zahranici, ale pokud vim, aspon nejake kurzy, nebo minimalne navstevy porodnic delaji i v CR.
(A mimochodem, pocit dospelosti je dle meho mytus, ja na nej furt cekam a to mi je o 15 let vic nez tobe ;) )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 23:01

@Betuska21 známá měla také strach, ne z bolesti, ale nedokázala překonat stud ani u gynekoložky, takže by ani neporodila, protože se vždy stahovala, nakonec měla císaře na přání. Její gynekoložka se po tom, co jí vyváděla v ordinaci s tím, že při vyšetření odmítala dát nohy od sebe nakonec i k císaři přiklonila. Takže možnost císaře je také, ale otázkou je, jestli je to výhra…

Fonty
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 04.02.18 23:02

@Betuska21 ahoj cítila jsem se před prvním porodem podobně, i když těžko říct kde je hranice kdy to člověk zvládne sám a kdy pomůže odborník. Mě asi pomohlo „vypnout“. Připustit že to nelze obejít a co se má stát se stane. Soustředila jsem se na potom..na to co bude po porodu.. faktem je ti nezbývá nic jiného než to zvládnout.. když sem se v myšlenkách příliš upínala k představám jak to bude tak mi pohlcoval panicky strach. Zakázala jsem si na to myslet. Pobyt v porodnici je oproti porodu hračka :) já brečela když jsem měla jít domů… bála jsem se že to nezvládnu.. v porodnici jsem cítila jistotu že mi někdo poradí a řekne co a jak…
Jinak mám dva kluky, 2,5 roku a rok. Tak hodně štěstí

Betuska21
Povídálka 14 příspěvků 04.02.18 23:10

Ahoj,
všem Vám velmi děkuji za Vaše příspěvky. Moc, jste mi pomohli. :) :).Na předporodni kurzy, se v dohledné době s přítelem chystáme, tak třeba budu pak klidnější.:)

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 04.02.18 23:11

Buď v klidu též s přítelem čekáme první dítko je nám 22 a věř že ten strach z porodu mám od samého začátku, ale zase si říkám když to zvládli ostatní že to zvládnu i já i ty :kytka:

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 04.02.18 23:35

@Betuska21 @Petruna21 : no reknu vam holky, temer kazda se desi porodu, ale vite co, ono je to (s trochou stesti) jeden den…24 hodin a je po tom (vetsinou)…pak nastava ta prava sranda :P Ale kdyz pak kouknete na to sladce spici mimino (kdyz konecne usne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) a reknete si, ze to stalo za to :lol:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 04.02.18 23:38

@beruska9 Jo tomu věřím :) něco protrpime ale pak nejkrásnější nás čeká na konci. Ale strach mám tedy veliký :roll:

Betuska21
Povídálka 14 příspěvků 04.02.18 23:40

Petruna 21: Děkuju, tak jsem ráda, že je na tom někdo podobně jako já. Ano, zvládli to jiné ženy, tak to snad zvládneme taky.:D

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 04.02.18 23:45

@Betuska21 Přesně tak :palec: určitě v tom sama nejsi já ten strach mám vážně od začátku :roll:

Reflex
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 04.02.18 23:46

Hlavně se nenech zmagořit alternativníma stránkama o tom, jak ti doktoři chtějí jen jít domů a ubližujou matce i dítěti, separujou je a od toho se odvíjí různé deprivace a kdoví co ještě. Nejdůležitější je klid a trochu důvěra v personál, moc to nehrotit, z porodnice budeš doma za 3 dny a už si na ní ani nevzpomeneš.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.02.18 23:51

Epidural!!! :pankac: prospala jsem půlku porodu :palec: cítíš jen tlaky, supr věc :pankac: :D :*

zudina
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 05.02.18 00:01

Ano, porod straslive boli, je to nejhorsi bolest co si dokazes predstavit, ale proste tim projit musis. Ja bych teda podruhy uz sla jedine na cisare, podruhy bych to nedala.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Nepochopitelná slova popálené Týnuš z Turecka. Hurá, oheň mi přivál fanoušky!

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) je štěstím bez sebe. Všechno špatné se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >