Domácí porod

8.7.11 12:08

Domácí porod

Ahoj holky, prosím, najde se tu někdo, kdo mi napíše, že rodil doma a jaké to bylo? Moje malá princeznička se mě chystá opustit v srpnu a já bych chtěla rodit doma. Už za týden musím začít chystat pokoj na porod. Nemůžu říct, že bych se bála, spíš se těším. Bude to snad už poslední - třetí - porod. Mrzí mě reakce okolí na mé rozhodnutí. Cítím se v tomhle sama. Mám úžasného manžela a skvělou porodní asistentku, ale jsme jen tři.
Chtěla bych slyšet, že je i někdo jiný, kdo veřejně řekne - rodila jsem doma a jsem na sebe pyšná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
heakleita
8.7.11 12:17

Ahoj! Já tedy zkušenost nemám,ale zrovna včera jsem viděla dokument o porodu doma. Sama jsem rodila v porodnici a celkem dlouho s komplikacema. V tom dokumentu byly rodičky uplně uvolněné a odrodily úplně parádně.vlastně na nich nebylo znát,že vůbec rodí.. Dokonce tam mela jedna i ohromný orgazmus pri tlaceni prcka.. 8-o Nevim,jak se to jmenovalo,ale dávali to na čt2 někdy v noci…

• Citovat
  • Nahlásit
8651
8.7.11 12:19

Rodila jsem doma syna. Veřejně to klidně přiznám a ráda zájemcům objasním, proč jsem se tak rozhodla a co to obnáší, ale nevyžádané informace nedávám, to se mi neosvědčilo :lol: Moje okolí to povětšinou bere tak, že doma by sice sami nerodili, ale respektují mou volbu a většinou i částečně chápou mé motivy. Jen jedna část rodiny o tom neví, neb by je asi ještě zpětně trefila hrůzou mrtvice :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8651
8.7.11 12:20
heakleita píše:
Ahoj! Já tedy zkušenost nemám,ale zrovna včera jsem viděla dokument o porodu doma. Sama jsem rodila v porodnici a celkem dlouho s komplikacema. V tom dokumentu byly rodičky uplně uvolněné a odrodily úplně parádně.vlastně na nich nebylo znát,že vůbec rodí.. Dokonce tam mela jedna i ohromný orgazmus pri tlaceni prcka.. 8-o Nevim,jak se to jmenovalo,ale dávali to na čt2 někdy v noci…

Orgasmický porod, bude repríza, viz http://www.ceskatelevize.cz/…micky-porod/.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1495

ahoj,ja jsem teda nerodila doma,ani bych nechtela,ale bydlim v UK,kde domaci porod je docela normalni vec. dokonce kdyz jsem tu byla tehu,tak me moje porodni asistentka do toho nutila (tehu nedopadlo dobre,takze jsem to nemusela resit).
tohle je tvoje osobni vec,ale chapu obavy treba tvoji rodiny nebo okoli,ze chces rodit doma.muze se stat cokoliv a pri komplikacich pojedes stejne do nemocnice.nebo taky ne.
moje kamaradka v USA rodila druhe dite doma,chtela do vody,ale nestihly napusit ani vanu..;-))preji hezky a hlavne bezproblemovy porod.doufam,ze pak napises denicek,jak to dopadlo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308

Vím, že tohle slyšet nechceš, ale nedá mi to, promiň… Já mám za sebou dva porody a rodit doma, jsem už po prvním porodu mrtvá!!! A to jsem měla naprosto bezproblémové těhu, byla jsem relativně mladá, aktivní, chodila jsem do práce do 34. týdne a cítila jsem se skvěle. A kdybych náhodou přežila, Bůh ví, jak by u druhého porodu dopadlo mimčo… A jestli budu někdy rodit potřetí, frčím do porodky okamžitě. Blízkost kvalifikovaného a vybaveného personálu a ozvy miminka na monitoru mě moc uklidňovaly. Ale je to samozřejmě jen můj názor. Musíš se rozhodnout sama, ale rozmýšlej i s ohledem na bezpečnost a ne jen na vlastní prožitky. Ať tak či tak, přeju hezký porod se šťastným koncem a uzlíčkem v náručí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.7.11 12:21

Ahoj,
děkuji za reakci. Jedná se o dokument Orgasmický porod. Tento dokument jsem viděla už několikrát. Myslím, že je to přelomový dokument. Nemohu ale souhlasit s tím, jak je porod podobný orgasmu.
Ten dokument taky poukazuje na to, že uvolnění je u porodu moc důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8651
8.7.11 12:23
elija píše:
Vím, že tohle slyšet nechceš, ale nedá mi to, promiň… Já mám za sebou dva porody a rodit doma, jsem už po prvním porodu mrtvá!!! A to jsem měla naprosto bezproblémové těhu, byla jsem relativně mladá, aktivní, chodila jsem do práce do 34. týdne a cítila jsem se skvěle. A kdybych náhodou přežila, Bůh ví, jak by u druhého porodu dopadlo mimčo… A jestli budu někdy rodit potřetí, frčím do porodky okamžitě. Blízkost kvalifikovaného a vybaveného personálu a ozvy miminka na monitoru mě moc uklidňovaly. Ale je to samozřejmě jen můj názor. Musíš se rozhodnout sama, ale rozmýšlej i s ohledem na bezpečnost a ne jen na vlastní prožitky. Ať tak či tak, přeju hezký porod se šťastným koncem a uzlíčkem v náručí :kytka:

Podobné „výlevy“ nemá cenu moc komentovat (nenapsala jsi, jak přesně proběhl tvůj porod a čím se zkomplikoval), snad jen to, že PA nosí k porodu doppton, tj. poslouchátko ozvů a ta moje současná má dokonce normální monitor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
8.7.11 12:24

Uvolnění je u porodu určitě důležité…já to ale nedokázala…a pochybju,že bych to dokázala kdekoliv..ale nemuzu posoudit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8651
8.7.11 12:27
herakleita píše:
Uvolnění je u porodu určitě důležité…já to ale nedokázala…a pochybju,že bych to dokázala kdekoliv..ale nemuzu posoudit

Možná kdybys měla adekvátní podporu (dula, PA, kterou déle znáš a věříš jí) a byla přesvědčena o tom, že porod je úplně normální věc, cítila by ses úplně jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.7.11 12:28

Ahojky holky,
děkuji za reakce všech.
Ivusku obdivuji, že se takhle veřejně otevře - moc díky.
Já rodila dvakrát v nemocnici. První porod paráda - pouze s PA. Druhý byl vyvolávaný. Mimi bylo obrovské a lékařům se do císařského řezu nechtělo. Dopadlo to tak, že malý měl zástavu ještě v břiše. Tak nám jen mezi zuby řekli, že to asi nedopadne dobře, ať se připravíme.
Porodila jsem spontánně, protože na císaře bylo pozdě. Bohužel jsem zpětně zjistila, že tíseň plodu se projevovala už dvě hodiny před samotným porodem.
Jsem zdravotní sestra a viděla mnoho dobrých, ale i špatných konců porodu.
Mám porodní asistentku, které věřím, má svůj doppler a nejsme blázni - při jakkémkoliv projevu problému volám záchranku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5044
8.7.11 12:29

Já jsem rodila v porodnici a doma bych asi porod nedala (spíš kvůli tomu, že jsem si v porodce i ráda poležela a nechala se lenošně obsloužit od sestřiček :-) ), ale rozhodně tě neodsuzuju. Je právo každé ženy rodit tak, jak chce.
Přeju ti rychlý a klidný porod v domácím prostředí a ať si jej spolu s manželem hezky prožijete a užijete :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mmonica
8.7.11 12:30
Lenka76 píše:
ahoj,ja jsem teda nerodila doma,ani bych nechtela,ale bydlim v UK,kde domaci porod je docela normalni vec. dokonce kdyz jsem tu byla tehu,tak me moje porodni asistentka do toho nutila (tehu nedopadlo dobre,takze jsem to nemusela resit).
tohle je tvoje osobni vec,ale chapu obavy treba tvoji rodiny nebo okoli,ze chces rodit doma.muze se stat cokoliv a pri komplikacich pojedes stejne do nemocnice.nebo taky ne.
moje kamaradka v USA rodila druhe dite doma,chtela do vody,ale nestihly napusit ani vanu..;-))preji hezky a hlavne bezproblemovy porod.doufam,ze pak napises denicek,jak to dopadlo :mavam:

Lenko, nezlob se na me, ale tomu, ze Te porodni asistentka nutila rodit doma neverim
ja vim, ze zdravotnictvi tu neni extra, ale tomuhle proste neverim
Tady nikomu nic nenuti, domaci porod je mozny, ale nevsimla jsem si , ze by zdravotnicky personal byl pro to kdovijak nadseny,
Jestli se mi v UK neco libi, tak je to prave to, ze Ti nikdo nic nenuti a vse Ti vysvetli,

• Citovat
  • Nahlásit
8.7.11 12:31

Ivusko - taky si myslím, že porod je zcela normální a přirozená věc. Těším se na něj.
Uvolnění u porodu jsem prožila poprvé. To se mnou byla má kamarádka PA, co měla službu. Povídaly jsme si - porod dcery byl moc krásný, intimní. Žádná světla, cizí lidi. I když to bylo v nemocnici, moc ráda na to vzpomínám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
8.7.11 12:31

Porod doma bych nechtěla, v porodnici mi bylo „dobře“ a byla ráda, že nic nemusím :lol: Ale zajímalo by mě, kdo při domácím porodu ten čurbes uklízí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama