Šli byste bydlet k rodičům partnera?

Anonymní
7.2.21 12:21

Prosím o názor a radu..

Ahoj holky prosim o názor..
Mám, vymodlene dítě po ivf, je nam půl roku je to celý můj svět..
Potřebovala bych znát názor s přítelem sme na bytě cca 8 km od rodného bydliště. V menším městečku nájem 13500 plus výdaje. O barácku nebo svem bydleni uvažujeme ale situace je hold těžká a při placeni nájmu se neda moc ušetřit.
Je tu možnost jít k jeho rodičům. Já mám svou mamku taky na té vesnici ikdyz z tama nepocházíme (jak jsem byla malá tak sme, se tam přestěhovali.)
Jde o to že nevím co mám dělat, nechci se vrátit zpět, nikdy se mi tam nelíbilo dost mi ublizovali v dětství a bohužel se to semnou nese celý život ikdyz jsem dospělá. Kamarády tam nemám zadne..
Pořád váhám zda zatnout zuby na tři roky treba vydělat korunky a jít do svého pokud se něco naskytne.. Vím z logického pohledu není co řešit ale já vím že tam budu trpět… Ale jde mi hlavně o syna nechci ho tam dávat ani do školky.. Jsou tam maminky které mají stejné dítko jako já, a to bych neprekousla hlavně kluli minulosti představa že mu dělá někdo zle nebo se s ním nebaví rozumíte.. Nechci to tu celé rozepisovat ale bylo to spatne…
Jeho rodiče jsou fajn takový aktivní, snad by to bylo v pohodě ale těžko říct… 😕 Jsem z toho špatná… Co by ste dělali? Šli by ste tam? 😑 Nechci být sobec to zas ne, ale mám strach..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1339
7.2.21 12:25

Ne, nesla! Souziti s tchanovci ani rodici nedela dobrotu a zvlast, pokud nemate dobre vztahy uz ted. I rok nebo dva je hooodne dlouha doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
7.2.21 12:25

Zalezi co chces v budoucnu. Muzes porad bydlet v najmu a byt v poho lokalite atd. Pak se na par let kousnout, nasetrit a postavit si vlastni kde budete chtit. Ja bych sel do druhe moznosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
7.2.21 12:26

Kamaradi to udelali tak, ze si nejdriv vzali hypoteku a koupili maly bytecek, kde prezivali, ale za hypoteku dali min nez za najem, postupne byt dali do lepsiho stavu a pak za par let byt prodali za vic a koupili si domek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 12:27

Nene to jsem špatně napsala.. Vztahy jsou dobré s jeho rodinou. Teda zatím mám aspoň ten pocit. Jsou hodní a snaží se i pomáhat. Ale já mám ráda svůj klid… A byla bych nebo bych se cítila pořád jako na návštěvě..

• Citovat
  • Nahlásit
1339
7.2.21 12:31
@Anonymní píše:
Nene to jsem špatně napsala.. Vztahy jsou dobré s jeho rodinou. Teda zatím mám aspoň ten pocit. Jsou hodní a snaží se i pomáhat. Ale já mám ráda svůj klid… A byla bych nebo bych se cítila pořád jako na návštěvě..

Za sebe ze zkusenosti vim, ze bych nesla. I dobre vztahy se ve spolecne domacnosti narusi. Jine to je pri navstevach a jine pri kazdodennim spolecnem ziti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 12:31

@tartaletka to z ní zajímavé jenže můj je v tomto ohledu hrozně opatrný nevím někdy ho nechápu. Když se s ním chci bavit tak se cuka.. Jelikož teď prostě na to není.. A on si myslí asi že ho tlačím lusk a pojď barák ale to není pravda.
Mame šílenou sousedku, denně hraje na klavír o její dceři nemluvím malunky mi doma nespí protože to nejde buď křičí dupe a nebo z něčím mlátí… A to má asi 12 let.. Už jsem je slušně prosila jestli by to nešlo ale ne… Mám z toho hlavu na dranc denně chodíme ven v jakémkoliv počasí aby se mi dítě vyspalo…

• Citovat
  • Nahlásit
75
7.2.21 12:33
@Anonymní píše:

Nikdy, nikdy, nikdy.
Jsou zlatí, protože spolu nebydlíte.
Moje osobní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 12:33

@Kosopemi právě to je pravda… Bohužel nebude cesty zpět pokud bych tam šla.. A o to jde.

• Citovat
  • Nahlásit
2395
7.2.21 12:36

Dvougenerační bydlení nikdy, mám odzkoušeno. Nebydlela bych ani s vlastními rodiči, natož s rodiči partnera. Nedělá to dobrotu, i kdyby byli ze zlata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 12:37

@K2 8611
Děkuju za názor.. No tak to asi nechám tak nebo nevím.. 😕

• Citovat
  • Nahlásit
32809
7.2.21 12:39

Vydržet, najít si třeba přivýdělek a šetřit. A pokud stěhovat, tak třeba do menšího levnějšího bytu. To by nešlo? Prostě sednout a hledat kde ušetřit. Svoje děti mám ráda, i jejich partnery, ale bydlet v jednom domě, to by nešlo. Ledaže by byl plot a dva vchody. Aby nešlo jen tak přeběhnout chodbu. A nechtěla bych třeba slyšet, že se pohádali nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 12:42

@inkakřivák to máte naprostou pravdu.. Mohli by sme být v přízemí no v bývalém pokoji mojeho a oni nahoře. Ale pořád bych musela nahoru do koupelny a navari a to si nedokážu představit jak by tohle fungovalo.
No dívala jsem se na nájem.. Máme 3kk za 10 tisíc plus energie.
No a 1+1 u nás chtějí skoro 10 tisíc
2+1 to samé. Jsou to šílené částky za dva pokoje třeba.

• Citovat
  • Nahlásit
3210
7.2.21 12:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky prosim o názor..
Mám, vymodlene dítě po ivf, je nam půl roku je to celý můj svět..
Potřebovala bych znát názor s přítelem sme na bytě cca 8 km od rodného bydliště. V menším městečku nájem 13500 plus výdaje. O barácku nebo svem bydleni uvažujeme ale situace je hold těžká a při placeni nájmu se neda moc ušetřit.
Je tu možnost jít k jeho rodičům. Já mám svou mamku taky na té vesnici ikdyz z tama nepocházíme (jak jsem byla malá tak sme, se tam přestěhovali.)
Jde o to že nevím co mám dělat, nechci se vrátit zpět, nikdy se mi tam nelíbilo dost mi ublizovali v dětství a bohužel se to semnou nese celý život ikdyz jsem dospělá. Kamarády tam nemám zadne..
Pořád váhám zda zatnout zuby na tři roky treba vydělat korunky a jít do svého pokud se něco naskytne.. Vím z logického pohledu není co řešit ale já vím že tam budu trpět… Ale jde mi hlavně o syna nechci ho tam dávat ani do školky.. Jsou tam maminky které mají stejné dítko jako já, a to bych neprekousla hlavně kluli minulosti představa že mu dělá někdo zle nebo se s ním nebaví rozumíte.. Nechci to tu celé rozepisovat ale bylo to spatne…
Jeho rodiče jsou fajn takový aktivní, snad by to bylo v pohodě ale těžko říct… 😕 Jsem z toho špatná… Co by ste dělali? Šli by ste tam? 😑 Nechci být sobec to zas ne, ale mám strach..

Ty mas strach ze strachu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
7.2.21 12:48
@Anonymní píše:
@inkakřivák to máte naprostou pravdu.. Mohli by sme být v přízemí no v bývalém pokoji mojeho a oni nahoře. Ale pořád bych musela nahoru do koupelny a navari a to si nedokážu představit jak by tohle fungovalo.
No dívala jsem se na nájem.. Máme 3kk za 10 tisíc plus energie.
No a 1+1 u nás chtějí skoro 10 tisíc
2+1 to samé. Jsou to šílené částky za dva pokoje třeba.

Tak to uz vubec. Pokud to neni dvougeneracni dum, tak bych o tom ani neuvazovala. Koupelna a kuchyn jsou 2 tezce treci plochy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat