Prosím o názor, můžou to být kazy?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela25
Závislačka 2948 příspěvků 25.04.18 08:49
Prosím o názor, můžou to být kazy?

Ahoj, prosím nemělo vaše dítko něco podobného? Na fotce je to možná špatně vidět. Synovi jsou 2 roky, na horních jedničkách se mu pod dásní začaly dělat bílé a hnědé skvrny, můžou to být kazy? Zoubky čistíme, ale evidentně teda špatně :( jsem z toho dost špatná. Naše zubařka je bohužel na mateřské, měla by se cca za měsíc vracet, tak zkouším alespoň tady, jestli by to někdo nepoznal :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dedrichov
Závislačka 2621 příspěvků 25.04.18 08:57

To vypadá na plak a zubní kámen z nedostatečného čistění, snad by pomohl solo kartáček

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 25.04.18 09:02

Syn to má podobné, má skoro 3roky a přední vrchni takové jako „nažrané“ žádný plak..(zkusila jsem to normálně nehtem či to jde seškrábnout a ne.. je to spíš „schádek dolů“… ) Když jsme byli u naší zubařky řekla, že máme přijít až bude mít problém :nevim: :zed: :zed: :zed:

Jenomže nedostatek zubařů a sehnat dobrého nebo vůbec nějakého je nadlidský úkol… čistíme zoubky o 106 někdy se mu to tak líbí, že je chce čistit i 3× denně… Taky nevím no..

Michaela25
Závislačka 2948 příspěvků 25.04.18 09:03

@dedrichov Děkuji, vyzkouším ;) nevíte, jestli jsou speciální pro děti?

Klidně uvítám i tip na zubní pasty pro děti. Používám Odol nebo Signal, tak třeba koupit nějakou lepší :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 65191 příspěvků 25.04.18 09:05
@Michaela25 píše:
@dedrichov Děkuji, vyzkouším ;) nevíte, jestli jsou speciální pro děti?Klidně uvítám i tip na zubní pasty pro děti. Používám Odol nebo Signal, tak třeba koupit nějakou lepší :nevim:

elmex kids, to mi doporučil zubař, čistila jsem tím zuby oběma dětem

dedrichov
Závislačka 2621 příspěvků 25.04.18 09:06
@Michaela25 píše:
@dedrichov Děkuji, vyzkouším ;) nevíte, jestli jsou speciální pro děti?Klidně uvítám i tip na zubní pasty pro děti. Používám Odol nebo Signal, tak třeba koupit nějakou lepší :nevim:

U nás jedeme v elmexu, i na doporučení zubařky. Solo je jeden druh, pokud vím, stejný jako pro dospělé. A na odvápněné plošky mám doporučený elmex gelée, je volně prodejný v lékárnách

Michaela25
Závislačka 2948 příspěvků 25.04.18 09:06

@Andrea.Tom Syn čištění zubů nenávidí, takže já čistím s hysterickým řevem :,( možná proto to má takhle, že mu to pořádně nevyčistím. Teď mě to hrozně štve, čistím 3× denně.

dedrichov
Závislačka 2621 příspěvků 25.04.18 09:06

Jo a kartáček dětský curaprox

aquawoman
Kecalka 438 příspěvků 25.04.18 09:07

Co a jak malý pije? Asi počínající kaz, nebo odvápnění zubní skloviny, tohle je typické pro kaz z láhve. Dejte si do google baby bottle caries. Dočišťovat jednosvazkovým curaprox kartáčkem, nanášet GC Tooth Mousse (na posílení skloviny). Někteří doporučují gel od elmex, ale ten je ofiko od 6 let.

Příspěvek upraven 25.04.18 v 09:10

Michaela25
Závislačka 2948 příspěvků 25.04.18 09:07

@dedrichov O tom jsem četla, ale uvádějí pro děti až od 6 let…že ho nesmí spolknout, tak nevím, jestli risknout :)

terinka4444
Hvězda diskuse 65191 příspěvků 25.04.18 09:11
@Michaela25 píše:
@dedrichov O tom jsem četla, ale uvádějí pro děti až od 6 let…že ho nesmí spolknout, tak nevím, jestli risknout :)

ne, to je elmex junior 6-12 let, pak je elmex kids od prvního zoubku do šesti let, bez fluoru, mohou to polknout. A kartáček curaprox, klidně kids

mooch
Extra třída :D 13647 příspěvků 25.04.18 09:12

Začínající medové zoubky - lepší než elmex je GC Tooth Mousse

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 25.04.18 09:13

@Michaela25
Neproblematičtější je ucucávání džusíků a jiných sladkých limonád, u citlivých dětí i mlíko v noci.

Čistíme elmex pastou a dětským kartáčkem od Tee Pee - mají s obrázkama. :-) Třeba by to pomohlo. I když mladší syn taky nerad. Zubařka radila sednout si s ním, vzít si ho na klín, pustit pohádku a čistit, nemusí být jen večer, ale jednou za den pořádně vyčistit. Zubař zase radil, pro extrémně odmítavé děti, elektrický kartáček.

aquawoman
Kecalka 438 příspěvků 25.04.18 09:14

@terinka4444 Ten, který mají na mysli, je opravdu elmex gel od 6 let. Jediné co je dříve je ten GC tooth mousse

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 25.04.18 09:15

My čistíme zoubky curaprox kid :) A teda pasta normál ta jejich růžová odol nebo co to je

Je ale fakt, že má pořád flašku s plastovým brčkem, že by proto? budu mu dávat asi pití jen do hrníčku :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama