Prosím o názor, radu, zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 08:35

Prosím o názor, radu, zkušenosti

Diskusi bohužel nezakládám pro pobavení, ale proto, že chci lépe pochopit, co se stalo. Anonymně, protože nejsem přímý účastník vztahů, nebo prosím celé smazat.

Manželský pár, 15+ let spolu, v podstatě šlo o první lásku ze SŠ, dvě krásné zdravé děti, muž vydělává nadstandardně, žena doma plně se věnující dětem a domácnosti, zřejmě byla na vše poměrně sama, ale k dispozici neomezený budget, a roky to fungovalo.

Problém u třetího dítěte, nešlo přirozeně, co víme, snad 2× potrat, poté neklapla ani 2 IVF. Následně údajně otěhotní přirozeně ALE na vlastní žádost jde na potratovou pilulku, cca o rok později se přijde na nevěru z její strany (nevíme, jak dlouho nevěra trvala, ani s kolika muži), následuje rozvod iniciovaný z její strany.

Co si o tom myslíte? Podle mého buď čekala dítě od milence, anebo možná žádné ani nečekala a zbláznila se z touhy být těhotná a že to nešlo… další varianta je, že e na něco přišlo u screeningu a neměla sílu to sdílet s mužem, anebo že láska vyprchala, což je asi klasika u prvních lásek ze střední, ale nesedí mi ty manévry okolo třetího dítěte, rozejít se přeji jde i kultivovaně s ohledem na děti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2716
7.1.22 08:39

Jak to bylo ví jen ona, ostatní budou jen domněnky, co se asi mohlo stát. Neřešila bych dopadlo to jak to dopadlo, změnit se to nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 08:43

@Jolka86 To je sice pravda, ale nejde to jen tak neresit a prima konfrontace taky nejde. Vsichni z toho vztahu si nesou problemy do budoucnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
236
7.1.22 08:48

V tom může být tolik proměnných, že není důvod se snažit to pochopit. Stejně se nikdy nejspíš nedozvíš detaily, které ji k tomu vedly. Lidé si z toho sice nesou problémy do budoucnosti, ale to by neměla být tvoje starost. Tyhle dlouhodobé vztahy jsou náročné a jen málokdo to bez újmy zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
7.1.22 08:49
@Anonymní píše:
@Jolka86 To je sice pravda, ale nejde to jen tak neresit a prima konfrontace taky nejde. Vsichni z toho vztahu si nesou problemy do budoucnosti.

Tak to bylo a bude vždycky, naše činy, rozhodnutí, ale už se stalo a nelze to změnit. Už jen záleží jak s tím dokáží žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
7.1.22 08:51

To je snad věc těch dvou ne? Pokud by to s někým chtěli sdílet, tak budou :nevim:
Jinak ta tvoje varianta, že „se na něco přišlo u screeningu a neměla sílu to sdílet s mužem“ je nesmysl - screening se dělá ve 12 tt a to už je na potratovou pilulku pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
7.1.22 08:52

Proč to nejde jen tak neřešit?

Jinak když se na něco přijde u screeningu, na potratovou pilulku už je pozdě. Třeba čekala dítě s milencem, ale v takovém případě by bylo logické tajit těhotenství, natož potrat i před manželem, nikoliv to řešit v širém okolí, aby se to pak mohlo probírat na emiminu. Nebo už si v té době uvědomila, že s manželem nestráví zbytek života a další dítě s ním mít nechce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12540
7.1.22 08:52

Možnosti je 100 a jedna. Ale není to tvoje věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
7.1.22 08:53

A proč to řešíš, když se tě to netýká? To snad není tvoje věc, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27395
7.1.22 08:56

A není lepší se nestarat o cizí záležitosti? Proč řešíš něčí manželství, těhotenství atd? I kdyby to byla nějaké blízká kamarádka, nebo příbuzná, tak tobě do toho nic není. Každý má svůj život a nemusí se zpovídat okolí ze svých rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 08:56

Tyka se me to az moc, jsem jedno z tech dvou deti. Doted jsme mysleli ze je otec nejvetsi padouch pod sluncem, prerusili jsme styky, a najednou jsme zjistili par veci a nevim, jsem zmatena.

• Citovat
  • Nahlásit
2716
7.1.22 09:02
@Anonymní píše:
Tyka se me to az moc, jsem jedno z tech dvou deti. Doted jsme mysleli ze je otec nejvetsi padouch pod sluncem, prerusili jsme styky, a najednou jsme zjistili par veci a nevim, jsem zmatena.

Ale to za tebe nevyřešíme, jestli matka hodila vinu na otce a vy děti jste byly na její straně. Tak se můžete otci omluvit. Proč jste s ním přerušily styk? Je to váš otec, co vám udělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11666
7.1.22 09:13

Promiň, ale tatínek vás zajišťoval, máma se starala jen o domácnost a o vás a on je teď ten padouch, se kterým jste přerušili styky? Díky tomu ona měla čas na vás. 8o samozřejmě nevím, co se vše doma stalo, ale píšeš, že manželství bylo spokojené 15 let a skončilo kvůli matčině nevěře. A od.ere to táta :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27395
7.1.22 09:21
@Anonymní píše:

A tata vám jako dětem provedl konkrétně co? I kdyby mezi nimi bylo cokoliv, tak tobě do toho fakt není nic, to je jejich vztah a je to na nich, si to mezi sebou vyřešit. Ty jako dítě máš koukat na to, jak se rodiče chovají k tobě a ne jednoho odsoudit třeba kvůli nějaké pomluvě od toho druhého. Jasně, kdyby to byl nějaký násilník, co mámu řezal apod, tak pochopím ho odstřihnout, ale třeba nevěry jsou jejich věc, těhotenství je jejich věc, kvůli tomu nemáš právo některého z rodičů odsuzovat, rodiče tohle s dětmi normálně nesdílí a ty do toho nevidíš, tak se chovej podle toho, jak se oni chovají k tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23068
7.1.22 09:25
@Anonymní píše:

A myslíš, že tady zjistíme, jak to bylo? Tak obnov styky s otcem a zeptej se ho na jeho pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat