prosím o radu - málo spermií

22
17.4.04 10:02

prosím o radu - málo spermií

ahoj, těžko se mi to píše, ale přítelův spermiogram nedopadl moc dobře, vyšel jen 10% živých spermií, vím je to web jen o ženských, ale kdyby jste některá z vás také měla takové problémy, napište mi, koupila jsem mu vitamín E + selen, na další jdeme za měsíc, no holky jsem nešťastná, když mě nakonec rostou folikuly tak se najde zase příčina jiná, děkuji za rady, jinak všem snažilkám přeji brzoučko // a těhulkám zdravé mimísky
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1930
17.4.04 10:24

Milá Zdenko,
já tě asi moc nepotěším. Můj manžel má stejné problémy, já mu pořád cpu vitamín E a beta karoten, ale je to k ničemu. Zatím mu nevyšel ani jeden spermiogram dobře. Možná to chce i změnu životosprávy, ale s tím já u svého manžela teda nepochodím.
Moje kamarádka měla asi před 10 lety stejný problém, ale jejímu manželovi doktor předepsal nějaké prášky na 3 měsíce (bohužel si už nepamatuje, co to bylo, ale prý to mělo podpořit pohyblivost spermií) a po těch 3 měsících se jim povedlo otěhotnět!!!
Mají kluka 9 let a krásnou holčičku 5 let (tu už bez léků!!).
Takže se hodlám na toto při další návštěvě svého doktora přeptat.
Nezoufej, případně existuje umělé oplodnění s metodou ICSI, i když u nás bohužel nefunguje ani to.
Hodně štěstí a brzo // !!!!
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
17.4.04 10:36

ahoj dadlo,
no já jsem se to dozvěděla v pátek, byla jsem z toho přešlá mrazem, no napřed jsem měla problémy já, začala jsem stimulovat vajíčka a povedlo se mi to, narostli pěkné folikuly, a nic, tak jsem nesla vzorek na vyšetření a tam j¨mi to řekli, je to jen 10% spermií, tak dostal antibiotika a já jsem mu koupila vitamínky, vím je řešení umělé oplodnění, ale raději bych to chtěla klasickou cestou, no za měsíc budeme mít další možnost na vyšetření, já jsem skončila se stimulací, protože je to k ničemu, děkuji za odpověď, jsi hodňoučká, vím je to jiné téma než jsme zvyklí, ale myslím si, že problémy se spermiemi jsou také na běžícím pásmu,
dadlo, budu ti držet palečky ať brzoučko //
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
17.4.04 22:57

ahoj, Zdenko!
Já teda nemyslím, že je tohle web jen o ženských :) Dokonce sem občas pár chlapů zajde. Ale vážně.
Před nedávnem jsem četla knížku o cvičení Ludmily Mojžíšové (myslím, že se jmenuje „10 cviků, které změní váš život“, ale abych moc nekecala… jsem přece jen docela sklerotik). Byly tam asi dva cviky i pro chlapy na zlepšení spermiogramu. Zkuste se poradit s nějakým fyzioterapeutem, který touto metodou cvičí. Nevím, jak je to účinné, ale proč to nezkusit.
Přeji brzy co nejvíc mršek ocasatých a vzápětí vytouženého mimíska.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.4.04 22:03

holky,můj manžel má diagnozu ASTENOTERATOSPERMIE, má 100%spermií patologických, 95% nepohyblivých. DOstal na tři měsíce Clomhexal, v květnu jde na kontrolní spermio po léčbě, tak zatím nemůžu hodnotit jak zareagoval na léčbu. Jo a jinak jsem mu taky koupila vitamíny, hlavně zinek, selen, vit. E

• Nahlásit
  • Citovat
2518
18.4.04 23:12

Ahoj Zdenko!!!

Ráda bych Ti poslala také několik rad, ale bohužel s tímhle zatím zkušenosti nemáme :( . Zítra jdu k lékařce, určitě pošle přítele také na spermiogram (snažíme se již 8 měsíců a dnes opět přišla „rudá teta“), takže uvidím a snad Ti potom budu moct poradit.

Přeji brzy //!!! Hodně štěstíčka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
19.4.04 08:15

holky , děkuji za rady, no uvidím, dostal antibiotika, prý je tam zánět, moc bílých krvinek, tak uvidím, jdem na testy za 1 měsíc, mám docela strach, protože napřed to byl můj problém, nedělaly se mi vajíčka a teď když se to srovnalo tak je další problém
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
19.4.04 09:17

Zdenko, držím mooooooooooooooooooooc palečky, aby Vám to co nejdřív vyšlo!!!!!!!!!!!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
19.4.04 09:58

holčiny, děkuji Vám, je to opravdu strašný pocit, napřed bylo zjištěno, že já mám problém s cyklem, s ovulací, tak jsem brala clostilbegyt + utrogestan a když se mé tělo umoudřilo tak zase nastal jiný problém, v příteli, je to k pláči, lékař nám nedal moc naděje, prý se uvidí za měsíc, dostal antbiotika, prý je tam vidět zánět, mnoho bílých krviek, tak uvidím, ještě jednou děkuji a přeji brzoučko //
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
985
20.4.04 07:40

Zdeni, my dvě už jsme to spolu probraly, ale stejně si nejsem jistá, jestli jsem ti říkala, že můj doktor mi doporučil pro oba vitamín E a Zinek.
Mimo jiné by tyhle dva doplňky měly pomáhat i spermijkám, tak myslím, že tím se nic nezkazí.
Jinak ti poradit nemůžu, ty to víš…
Měj se, Pája.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3427
20.4.04 09:18

Pro Zdenku

Ahoj Zdenko, nezoufej, z vlastní zkušenosti vím, že i spermiogram se může vylepšot. mému manžílkovi zjistili vyšší hodnotu prolaktinu a taky měl špatný spermiogram (málo spermijí a ještě málo pohyblivé). Dostal pilulky na snížení prolaktinu, ale bohužel pak kontrolní spermiogram vyšel ještě hůř než ten první. Smířili jsme se s umělým oplodněním s metodou ISCI a i když náš první pokus dopadl neúspěšně, světě div se manžel§v spermiogram byl najednou v den mého doběru vajíček naprosto v pořádku a divili se proč jsme měli předem dopmluvenou metodu ISCI.
Takže ti chci tím říct, že i podle lékařů je problém se spermijkami hodně proměnlivý a vymůže se to zlepšit tak nějak zničeho nic. Jinak manžel taky bere vitamín E a zinek. Přeju hodně štěstíčka Maru (ze snažilkovského deníčku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.4.04 11:22

Ahoj Zdeni,
umím si představit, čím si teď procházíš a že Ti všichni můžou říkat, jak to není konec a že dnešní medicína umí zázraky…
Už jsem to tu psala, i my si s manželem prošli nečím podobným, loni před Vánoci jsme se dozvěděli výsledek: 2,1mil živých (odpovídá cca 10% z toho co ještě považují za normál- 20mil) a z toho pouhá 3%progresivně aktivních- jinými slovy akce-schopných. Vánoce stály za starou „belu“, na Silvestra jsem byla doma… a dnes, dnes jsem ve 12 týdnu těhotenství.
Takže se vrátím na začátek a nařizuji Ti (vám) jste na to přeci 2 - HLAVU VZHURU a NEPROPADAT ZOUFALSTVÍ!!!
Hned v lednu jsem nakoupila vitamíny o kterých jsem jen zaslechla, že by mohly pomoct: Vitamín E (ten nejsilnější - 400mg),Selen, Zinek, MegaC a Koenzym Q10 - prý zvyšuje aktivitu těch schopných, začali jsme zdravě žít: sportovat, zelenina nám lezla doslova ušima (ještě že je u Lidla tak levná- hlavně brokolice, špenát, rajčata,lilek, květák…)
Všechny slipy co byly ve skříni jsem vyměnila postupně za trenkoslipy…dali jsme i na ty babské rady jako je „sprchování studenou vodou“ brr… to jsem manžílkovi opravdu nezáviděla. Musím říst že tohle období jsme si pěkně „užili“, začátkem února proběhl kontrolní spermiogram s výsledkem o 100% lepším, ale stejně nás čekalo umělé oplodnění, termínově to vycházelo na polovinu dubna a tak jsme měli první týden v březnu podepsat papíry a já měla podstoupit hormonální stimulaci…, ale MS, která se měla dostavit 1.3. nedorazila, začala jsem doufat, doktoři v Gestu byli pesimisté, že prý sugesce a tak jsem si nechala udělat krevní testy v soukromé laboratoři - s pozitivním výsledkem.
Věřím, že jsme k tomu hodně přispěli, milovali jsme se podle chuti, jen jsem si pohlídala termín OVU a 4 dny předstírala nezájem, ale manžel taky nebyl zrovna při chuti, měl totiž chřipku a na Valentýna, což byl náš den D měl ještě ráno horečku skoro 39…
Tak snad je to dost inspirativní a povzbuzující…
Přeju hodně pevných nervíků a brzy // a kdyby to přeci jen nešlo tou cestičkou přírodní, fakt už dneska medicína umí zázraky…
Kráčmerka a „fazolka 11+2“

• Nahlásit
  • Citovat
22
20.4.04 13:48

holky děkuji za povzbuzení, je to opravdu velmi příjemné když si člověk může vymluvit a hlavně když někdo má zajám tomu človíčkovi pomoci, děkuji holky, děkuji maru, pájo, kráčmerko, no my jsme vyměnili slipy za trenkoslipy, koupila jsem mu vitamín E, a teď bere antibiotika, tak se uvidí jak dopadneme 14. května, ještě jednou děkuji
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
20.4.04 20:31

Ahoj, manžel má oligoastenozoospermii ( jak tvrdím já je jich mršek málo a ještě jsou líné) tak jsem mu mimo různé vitamíny koupila Tribulus Terrestis (Kotvičník pozemní) je to přírodní stimulant mužského hormonu testosteron. Tvrdí, že příznivě ovlivňuje spema, zvyšuje kvalitu, počet a pohyblivost spermií. Pozor - už jsme je měli od dvou výrobců a ceny se dost liší jedny - Energyman 60 tablet za 370,– a druhé nevím jak se jmenovali 120 ks za 400,–
Všem přeji hodně štěstí a brzo // !!!!
Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.4.04 09:11

Ahoj vsem,

zrovna vcera jsem objevila neco, co by vam mohlo pomoci. Koupila jsem si kazetu cviceni pani Mojzisove a posledni dva cviky jsou tam venovane muzum prave s temito problemy. Myslim, ze by to za pokus stalo. Cviky se daji najit i na internetu. Iva.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama