Prosím o radu ohledně kojení

27.10.19 11:55

Prosím o radu ohledně kojení

Ahojte holky. Moc prosím o radu Vás zkušenějších. Máme doma 7 denní miminko. Z porodnice jsme bohužel odcházeli s příkrmem, ale doma se mi krásně rozjelo mlíko. Jenže miminko saje tak 15 minut a usíná. Za chvíli se probere dám mu z druhého prsa a opět pije 15 minut a usíná. Potom vydrží spát jen hodinu a znovu chce nakojit, ale už mám tak dodělané bradavky, že už ho vždycky musím dokrmit příkrmem :( dá se s tím něco dělat? Nějak to upravit ať nám to lépe funguje? Přijde mi že jenom kojím :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2702
27.10.19 12:00

@Janičcka92 Jani a z čeho soudis, ze mu těch 30 minut nestačí? Pláče? Ono prostě kojit po hodině je v 7 dnech docela běžné :nevim:

Jinak pokud se správně přisává, tak bradavky bolet přestanou, až si zvyknou :palec: pokud tě ale bolí při sání ostře, tak se nejspíš prcek přisává špatně a je třeba opravit techniku (mrkni na Mamila.sk nebo si pozvi laktační poradkyni)

Příspěvek upraven 27.10.19 v 12:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
27.10.19 12:00

@Janičcka92 pokud chceš kojení zachovat, musíš kojit podle potřeby. Jestliže usíná, budit, já mezi oběma prsy v pauze vždycky přebalila, malý se probudil a pil dál. Bradavku můžeš mít zničené špatnou technikou kojení, nebo si prostě ještě nezvykly. Musíš dítěti dostat do pusy co největší část dvorce i s bradavkou. Já u druhé(3,5 měsíce) kojit taky chtěla, mléka bylo dost, ale malá neprospívala, na kojení se nebudila a po dvou minutách usínala. Nakonec skončila na UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22618
27.10.19 12:05

Kojení na začátku bolí a je normální že kojíš tak často. Časem tak do měsíce se to upraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 12:09

@Bídžej někdy právě nevydrží ani tu hodinu, takže treba za půl hodiny chce znovu jenže ty bradavky se nestačí vzpamatovat a už mě to opravdu bolí. Tak to vzdám a dám mu UM. To vydrží déle spát tak to už ho potom zase nakojim. Jde na něm prostě vidět že má hlad, pořád hledá pusinkou a cuca si ruce. Když už je najezeny pořádně tak je spokojený a spinká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
27.10.19 12:11

Na bolavé bradavky mi pomohl purenal není nejlevnější ale fakt to zabralo za dva dny jsem o nich nevěděla a kojila radostné dál :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 12:13

@Aduš8 taky právě prebalim a to se probere. Pak dám druhé a za chvíli zase usíná tak ho probiram to chvili zabere a stejně pak prostě usne. A za půl hodiny znovu k postýlce.. Bolí to hlavně ze začátku jak se přisaje, pak už se to dá. Akorát se mi prostě nemají kdy zahojit bych řekla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 12:15

@Enli jj ten mám tak mažu o sto šest a nechávám i větrat atd. Ale když z nich malý pořad saje tak se asi neuzdraví. Nebo já už nevím co dělám špatně :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
27.10.19 12:16

Šestinedělí je jen o kojení a někdy i nonstop a bolavé bradavky si zvyknou a budou odolnější, po kojení je vždy namaž a větrej. Když máš dostatek MM, dokrmu se zbav, nebo si na to zvykneš buď ty nebo miminko a bude po kojení. To zvládneš. Každá jsme to překonala a naučila co a jak. Jen buď v klidu s miminkem, intuice tě navede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 12:19

15 minut u prsa je pro sedmi denní miminko až dost, z flašky se napije víc, protože mu to snadněji teče. U prsa se více unaví. Prostě bych krmila podle potřeby malého. Na bradavky mi pomohl bepanthen, ale prodávají celou řadu výrobků. Tento je dobrý, že se nemusí před přiložením umýt. Vydrž pár dní bradavky si zvyknou. Držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
27.10.19 12:26

Taky mě strašně bolely bradavky, úplně se mi vždycky kroutily prsty u noh, ale že bych nepřiložila a dala UM, to mě nenapadlo nikdy. A to byl savec obrovský…kojila jsem klidně 45 minut vkuse a za chvíli zase. Bolest přešla někdy po šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1967
27.10.19 12:29

Podle me mas spatnou techniku. Saje i s dvorcem? Ja kojila v podstate nonstop a nic me nebolelo. Mrkni na net, tam je obrazku plno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
27.10.19 12:31

Ještě dodám, že novorozenci mají malý žaludek, rychle se zasytí, ale taky jim rychle vytráví. Tím, že mateřské mléko je lehce stravitelné, vytráví jim rychleji, než umělé mléko, které je vyrobeno z kravského mléka a tráví delší dobu. Miminka nemají prsa jen na jídlo, ale i k pití, mazlení, dudlání, k útěše a cítili vůni maminky. Ocitlo se najednou ve světě, který nezná a je velký a chladný. První 3 měsíce života miminka, se popisuje dokonce jako 4.trimestr, kdy dítě potřebuje být v bezpečí u mámy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 12:34

Mne bolelo kojeni hodne dlouho, ale taky bych to neresila UM… Zkus pozvat laktacni poradkyni, zkontroluje techniku, poradi a psychicky te podpori!;) u bolesti pri kojeni muze byt hodne pricin a laktacni poradkyne spoustu z jich muze hned poznat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6077
27.10.19 12:35

Trápení s bolestivýma bradavkama znám. Buď se miminko špatně přisává, ale i s dobrou technikou také mohou bradavky bolet, než si na to zvyknou. Hlídej, ať v pusince netahá jen za tu bradavku, ale ať má v pusince i dvorec a pusinku hodně otevřenou. Pokud tomu tak není, vlož mu svůj malíček do koutku úst, děťátko se pustí a zkus znovu přiložit, příp. rukou víc nacpi to prso do otevřených úst. Kup si Purelan, maž jak o život, hlavně hned po kojení, doma choď pokud možno navolno nebo aspoň často vějtrej. Mokré vložky z podprsenky okamžitě vyměň a nenechávej prsa ve vlhku. Malinkému miminku 2×15min stačí, rozhodně bych nebudila, když usne. Až se samo vzbudí, dej druhé prso. Pokud to není nutné, tak se teď netrap s odsávačkou.

Dávám rady z vlastní zkušenosti. A ten Purelan opravdu doporučuji! Sice mi nepomohl hned, 2-3 týdny to trvalo, ale i v začátcích tlumil bolest a pálení z malých ranek. A teď jsem přebytek použila i na suché rty. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama