Nábytek pro mimčo

didcikk
13.7.13 13:43

Prosím o radu pro mimčo

Čekáme miminko a řeším pár věcí, nebudu se tu ptát na počet oblečků atd. Každému vyhovuje něco jiného ale chci se zeptat na trošku jiný věci.
Chci koupit nábytek pro mimčo v ikei, příjde mi tam pěkný, kvalitní i za dobrou cenu. Postýlku budeme mít v ložnici a jak to řešíte když máte byt jste v kuchyni hodně a v obýváku? Přece mi nebude malá ležet v ložnici, chci koupit houpačku od fisher price nebo lehátko ještě nevím co ale v tom se pohodlně nevyspí, takže nějakou postýlku? Nebo s čím máte zkušenosti?
Pak se chci zeptat jestli kupovat přebalovák líbí se mi tento ale říká si zda to není zbytečné kamarádka moje přebaluje normálně na posteli nebo kde se dá a tohle nikdy neměla a taky žije :). A poslední co řeším co koupání? Mám koupit vaničku klasickou a do ní třeba tu pěnovou podložku? A ještě se chci zeptat kolik těch bavlněných plen stačí 10? Myslím ty pod hlavičku atd..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13801
13.7.13 13:46

Dítě mi spalo jen v ruce (přes den). Přebalovák jsem neměla, přebalovala jsem na zemi. Měla jsem malou vaničku na zemi v obýváku, lehátko jsem nepoužívala. Měla jsem neblijící dítě, takže 10 plen stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4152
13.7.13 13:50

Přebaluji na pračce v koupelně. Mám na ni takovou tu prebalovaci podložku z ikea. A koupala jsem v kyblíku, teď ve velké vaně. Postylku v ložnici a v obýváku jsem mela kolibku (po mně) a potom hrací dělí s hrazdickou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 13:50

Nevím, jak to funguje teď, ale jako malá jsem měla postýlku s kolečkama - když mamka byla v kuchyni, dovezla si postýlku se mnou tam. Pak jsme měli ještě „košík“ na kolečkách, ve kterém spinkaly snad všechny děti z rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4152
13.7.13 13:51

Jo a kamarádka ma mimco v kuchyni ve starším vajicku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017

Miminko jsem měla v obýváku v postýlce, přebalovák ne, plínek třicet. Na koupání vaničku, do ní nic, až od doby, co sedí, tak protiskluzovou podložku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22690

Mám na postýlce kolečka a přejížděla jsem. Ale to bylo jen na nutné vaření, jinak jsme byli v obýváku, ležela na válendě a prostě jsem od ní odbýhala. Jak byla pohyblivější, tak byla na zemi. Máme sice barák ne byt, ale zatím bydlíme taky jen v jednom patře. A FP houpací lehátko máme taky, je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
13.7.13 13:52

My jsme měli kolébku na kolečkách a nemůžu si to vynachválit :palec: kde jsem potřebovala tam jsem si malýho dovezla a byl pořád semnou :) přebalovák jsem neměla, přebalovala jsem většinou v postýlce. Vaničku jsme kupovali tu klasickou, když byl větší koupala jsem ve velké vaně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Lenka

Ahoj já koupila přebalovák a vůbec ho nepoužívám. Také přebaluji v posteli. Já mám postýlku na kolečka a když někde potřebuji být tak si jí beru sebou kuchyn atd… co se týče lehátka koupila jsem ho vibruje, hraje a je polohovatelný. Malé jsou 5 měsíců a příjde mi že v něm sedí a na takhle malé mimčo si myslím je zbytečný. Lepší je koš pro miminko tam máš jistotu že leží, a krásně se přenáší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
22690

A přebalovák jsem měla ten na postýlku, teď máme obě postýlky v ložnici, tak mi ho manžel přišrouboval na starou komodičku z mého pokojíčku. Nábytek jako takový, krom postýlek, jsme pro miminko nekoupily žádný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
13.7.13 13:53

Lehátko si kup, když budeš vařit nebo něco dělat můžeš jí nechta v něm, když ti usne jednoduše ji přeneseš do postýlky.
Já si koupila jen přebalovací podložku, ale tu jsem využila jen 4 měsíce, u přebalování se hrozně kroutí tak přebaluju všude možně na zemi,postely.Je to lepší.
Vaničku kup jestli chceš, já malého koupala ve vaně, koupe se většinou s tatkou,–) a nebo se mnou,–)Od narození

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
13.7.13 13:54

Přes den spí normálně v ložnici v postylce, na ruce, u mě v šátku, nebo v mojí posteli, prebalovak máme jen tu podlozku na postylku, nad tím navrtane a pevně prichycene 2 poličky na pleny a pod. koupeme v kybliku a jen 2× týdne, miminko se neuspini, když nekoupeme, tak otru všechny zahyby mokrou zinkou, vanu ani vanicku nesnese, hystericky řve, v kybliku drží jak beranek ani necekne, rozerve se až když ho vyndam, latkových plen mám 20, ani je všechny nevyuzijeme a to syn často ublinkava po jídle ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Měla jsem nakoupený balík větších látkových plen a dva balíky menšch látkových plen a pak ještě pár pěkných barevných s obrázkama. Ty jsem používala v létě na přikrytí nožiček nebo kočárku. Bohatě mi to stačilo.
Přebalovák jsme měli v koupelně, ale dovedu si představit obejít se i bez něho. Asi je to lepší na záda, že se nemusíš u miminka hrbit. Postýlku jsem měla v ložnici, máme malý byt tak nebyl problém tam co chvilka zaskočit se podívat. A dítě mi hodně dlouho taky spalo pouze v náručí :P
Vaničku doporučuji tu bílou z Ikea. Má super stabilitu, je relativně prostorná takže ji užijete i později. Ze začátku jsem koupala i v umyvadle, drobek se tam vešel na jedné ruce a druhou jsem oplachovala. Měla jsem pujčený koupací kbelík a párkrát jsme ho použili, ale rozhodně bych ho nekupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
shellysss

Co se týká spinkání, tak náš malej se přes den v lehátku vždy krásně vyspinkal. Jinak taky spinkal na rozložený sedačce v obýváku. Přebalovák jsem měla půjčený a byla jsem s ním moc spokojená, měla jsem vše při ruce :D. A na koupání jsem měla vaničku a v ní látkovou plínku, aby malej neklouzal :D

• Nahlásit
  • Citovat
7385

Ikea je pěkná, ale kvalitní ne. Nevydrží dlouho. Houpacka je super věc. Mám taky fp rainforest, od jiné maminky za 1800 a je jako nová. Postylku jsem koupila novou, ale klidné jsem mohla ušetřit a koupit od jiné maminky a novou koupit jen matrac. Pořídila jsem i nanny za ušetřené penize za houpacku. Prebalovak není potřeba. Záleží jak budeš koupat. Když mimco vytahnes z vany kam ho položit. Musí tam být teploucko a nemůžeš ho nést přes celý být bez ručníku. Já to dělala v kuchyni na stole. Vanicku a prebalovaci podložku jsem měla vedle sebe. Plinky stačí tak 15 ks. Lehátko do vanicku je zbytečnost, das mu tam plinku a pod hlavičku ruku, druhou myjes. Úplně v klidku. Ono to miminko takové „vegetativni“ nebude dlouho a nevyuzijes to. Jinak bylo v postýlce, ma kolečka, v kočárku nebo v houpačce. Teď to další budu mít i v šátky navíc, mám to první dítě malé a nedůvěřují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama