Prosím, poraďte střídavá péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 12:59
Prosím poraďte střídavá péče

Ahoj, máme problém s manželovo 15 ti letou dcerou. Spolu máme kluka a dceru a já mám syna z prvního manželství.
Dcera manžela je 14 dní u mamky a týden u nás. Začalo to od léta, kdy dcera byla na mě drzá a když byl muž v práci, dělala mi peklo. Tento týden se to vyhrotilo, kdy ona pozdraví tak, že se na nás nepodívá, je věčně naštvaná, negativní, prostě děs. S manželem si říkáme už aby šla k mamce. Včera jsem s ní měla rozhovor, kdy o a řekla, že u mamky se jí líbí víc a nechce se už stěhovat, tak se jí ptám a jak to tedy chceš a ona, že neví. Mamka jí prej řekla, ať si sama řekne, jak to chce, ale o a prostě neví. U nás je naštvaná, nelíbi se jí tu, ale jezdí sem. Situace je už vyhrocená, kdy i muž je z toho unavený a trápí ho to. Dost se jí od mala věnoval. Vůbec tedy nevím, jak to už dál řešit, co byste dělaly vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32836 příspěvků 10 inzerátů 08.02.18 13:03

Nedat jí najevo svoji naštvanost nebo zoufalost, chovat se k ní nadále pěkně, zeptat se jí, co ji trápí a když je protivná, nechat být. Nejspíš to bude jen puberta. :kytka: Zkuste se poradit s dětským psychologem tady v poradně: https://www.emimino.cz/…psychologie/

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 18890 příspěvků 08.02.18 13:06

Nedělala bych nic. Sama neví co chce, klasická puberta. Špunty do uší, třezalku na nervy a hodně trpělivosti.

Ou
Závislačka 4721 příspěvků 08.02.18 13:08

No tak hledejte způsob, jak společně komunikovat, tak, aby to k něčemu vedlo. To že se podobně bude chovat puberťačka z rozpadlé rodiny je v celku pochopitelé.

Vy jste ti dospělí, vaší zodpovědností je začít hledat cesty, které budou průchozí.

A nebo prostě můžete zůstat v konfliktu a svést to na ní, že o na je ten problém. Jen se pak nedivte, že se to časem vyhrotí ještě víc, protože v době, kdy možná ještě šlo změnit patologické vzorce, ve kterých žijete jste to neudělali.

Ou
Závislačka 4721 příspěvků 08.02.18 13:09

Jinak ano - přesně teď potřebuje konstruktivní pozornost a ocenněí od otce, jakkoliv to tak nemusí vypadat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 13:15

No ale ona tady prý být. nechce, chce být prej s mamkou, nebaví jí stěhování. Sama ale tedy neví jak to chce. Manžel se věnuje všem dětem, ale ona nechce nic ani za náma přijít dolů

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 13:16

My s ní mluvíme, ale ona je stále negativní

Lama Lama
Hvězda diskuse 47272 příspěvků 08.02.18 13:16
@Anonymní píše:
Ahoj, máme problém s manželovo 15 ti letou dcerou. Spolu máme kluka a dceru a já mám syna z prvního manželství.
Dcera manžela je 14 dní u mamky a týden u nás. Začalo to od léta, kdy dcera byla na mě drzá a když byl muž v práci, dělala mi peklo. Tento týden se to vyhrotilo, kdy ona pozdraví tak, že se na nás nepodívá, je věčně naštvaná, negativní, prostě děs. S manželem si říkáme už aby šla k mamce. Včera jsem s ní měla rozhovor, kdy o a řekla, že u mamky se jí líbí víc a nechce se už stěhovat, tak se jí ptám a jak to tedy chceš a ona, že neví. Mamka jí prej řekla, ať si sama řekne, jak to chce, ale o a prostě neví. U nás je naštvaná, nelíbi se jí tu, ale jezdí sem. Situace je už vyhrocená, kdy i muž je z toho unavený a trápí ho to. Dost se jí od mala věnoval. Vůbec tedy nevím, jak to už dál řešit, co byste dělaly vy?

co bych dělala? snažila se přežít. Podle mě je to normální puberták. :nevim: neví, co chce, je věčně nespokojený…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 13:22

Hm ale u mamky taková neni, manžel jí nabízel spoustu aktivit a nic se jí nechtělo u mamky je jiná právě

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 13:23

Řekla že jí vyhovuje že maky muž neni v týdnu doma a jezdí jen na víkendy ale je to divný ptže vím, že vztah mají pěkný. U mamky má další sourozence

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 08.02.18 13:28

Mně přijde, že chceš slyšet: Pošlete ji bydlet k mámě.
Musíte si sami dojít k nějakému závěru, ideálně i s matkou pubošky. Ale hodit ji teď na krk mámě, když si s ni nevíte rady, je takové zbabělé. Že se jí nechce pendlovat se teda vůbec nedivím, ale pokud sama jednoznačně neřekne, že chce žít u mámy, nedělala bych nic. Musíte ji ale dát najevo, že by to tátovi nevadilo, že se neurazí, že ji chápe a možná by jednal stejně. Přece jen v 15ti už chce každý svůj prostor, své soukromí.

terinka4444
Hvězda diskuse 65764 příspěvků 08.02.18 13:30
@Anonymní píše:
No ale ona tady prý být. nechce, chce být prej s mamkou, nebaví jí stěhování. Sama ale tedy neví jak to chce. Manžel se věnuje všem dětem, ale ona nechce nic ani za náma přijít dolů

Ani se jí nedivím. Přeci vám přesně říká, co chce. Nechce se neustále stěhovat jak balík a chce zůstat u mámy. To že říká, že neví, jak to chce, to může pramenit z toho, že nechce ranit otce. Takže ať otec převezmu tu roli a návrhy jí dá on. Tak aby to vzešlo od něj a ona nemusela mít pocit, že ho opouští. Něco jako zlato přemýšleli jsme s tvojí mámou, mluvili jsme o tom( samozřejmá je nejdřív debata s její matkou) a máme nějaké návrhy na změnu když stávající vztah ti nevyhovuje. Šlo by zůstat u mámy a k nám jednou za 14 dnů na prodloužený víkend plus každou lichou středu bychom se viděli odpoledne a vymyslete návrhy, které by byly akceptovatelné. To dítě je už velké a jasně dává najevo, že střídavka jí tedy nevyhovuje ani omylem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 13:31

No vycházím z toho co sama řekla

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 08.02.18 13:40

Tak když nechce, ať nejezdí :nevim: bych jí řekla ať si je tedy u matky a k vám ať přijde kdykoliv bude chtít, že jí rádi uvidíte, ale nutit jí nebudete. Ať třeba tedy jezdí na víkendy pokud bude chtít. Z jejího pohledu bych taky furt nechtěla lítat sem a tam.

dedrichov
Závislačka 2654 příspěvků 08.02.18 13:40
@terinka4444 píše:
Ani se jí nedivím. Přeci vám přesně říká, co chce. Nechce se neustále stěhovat jak balík a chce zůstat u mámy. To že říká, že neví, jak to chce, to může pramenit z toho, že nechce ranit otce. Takže ať otec převezmu tu roli a návrhy jí dá on. Tak aby to vzešlo od něj a ona nemusela mít pocit, že ho opouští. Něco jako zlato přemýšleli jsme s tvojí mámou, mluvili jsme o tom( samozřejmá je nejdřív debata s její matkou) a máme nějaké návrhy na změnu když stávající vztah ti nevyhovuje. Šlo by zůstat u mámy a k nám jednou za 14 dnů na prodloužený víkend plus každou lichou středu bychom se viděli odpoledne a vymyslete návrhy, které by byly akceptovatelné. To dítě je už velké a jasně dává najevo, že střídavka jí tedy nevyhovuje ani omylem.

ano, souhlasím. Toto je velmi rozumné řešení

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama