Prošlý nutrilon

14.12.19 08:39

Prošlý nutrilon

Ahoj holky,
asi jsem neudělala nejlíp a koupila jsem najednou velké balení nutrilonu 3. Než jsem ho stačila použít, dvě neotevřené krabice mi prošly. Dají se ještě použít? Jsou cca 2 měsíce po doporučené době spotřeby.

Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2250
14.12.19 08:43

Já bych to za sebe dítěti nedala.
Asi by se nic nestalo, ale člověk nikdy neví. Může mít pak průjem atd. A za to to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
14.12.19 08:45

Nedala bych určitě. Je to pořád sušené mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
14.12.19 08:51

Já dceři dala a nic jí nebylo a chutnalo jí. Je to minimální trvanlivost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3762
14.12.19 08:55

Já dala. Měla jsem na výběr nedat vůbec nebo dát 2 měsíce prošlý Nutrilon. Tam nebylo co řešit. Ale hned ráno jsem letěla koupit nový. Z těch 3 dávek přes noc syn vůbec nic neměl (bylo mu 5 měsíců). Což nutně neznamená, že jiné dítě by z toho taky nemělo problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14984
14.12.19 10:40

Pokud je to minimální doba trvanlivosti a jedná se o nějaké větší dítě (třeba kolem roku), tak bych to asi riskla. Samozřejmě bych mléko před podáním ochutnala, zda to nechutná divně. U menšího dítěte bych ho nedala a vyhodila. A pro příště si ho dej do mrazáku ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
14.12.19 10:41

@nozu to se nesmí píšou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.19 11:37

Dala bych. Mluvila jsem o tom s doktorkou a ta mi říkala, že se tomu nic za dva měsíce nestane (měla jsem podobný problém). Prý by váhala až u roku.
Kdysi jsem četla, že našli sušené mléko z 2. světové války a prý bylo naprosto v pořádku.
Moje máma vzpomínala, že když bouchl Černobyl, tak mi na doporučení doktora dávala UM, tehdy jsme žili v SSSR a dostala od něj nějaké UM ze Švédska (byli jsme Češi u Slovenského doktora), které bylo prošlé několik let a bylo v pořádku. To mi byly 2 roky. Doporučoval to místo kravského, které bylo kontaminované.

• Citovat
  • Nahlásit
14984
14.12.19 22:37

@Bubla Bůčková fakt? Kamarádka ho dávala do mrazáku běžně. Tak to se omlouvám za případnou špatnou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat