Jak ustát bojkotování kojení?

14.12.19 00:03

Jak ustát bojkotování kojení?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak ustát bojkot kojení? Mám 6 týdenního chlapečka, který když mu dám prso, pláče, vyplivává ho a nechce ho, takže musím nakonec dát UM :( odstříkat mi nejde, na jednu dávku odsávám půl dne :roll: myslíte si, že to přestane a vrátí se zpátky k prsu, nebo ho odmítl úplně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47
14.12.19 01:28

Momentalne zazivam stejný problém. Malý (9 tydnu) se vzteka u prsa plive ho, rve. Musela jsem si odsát a moc toho taky netece. Z lahve to me mlíčko vypil krásně. Dala jsem prso chytl zatahal a opet to stejné. Řev a vztekani. Dokrmuju UM protoze nestačí. Honi a pak rve hlady. Je to děs. Snažím se vydrzet ale taky ocením každou radu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5896
14.12.19 01:42

@Míša Andrlová @Deninda95 Určitě řešení jsou a je dost maminek, které to zvládly. Ale hrozně doporučuji neptat se tady a navštívit přímo laktační skupiny, jestli to s překonáním bojkotu myslíte vážně. Tady se to často hemží radami, které nevedou k nápravě, akorát se všichni více trápí (čest výjimkám).

Úplně nejvíc doporučuji kontaktovat laktační poradkyni, která přijede domů a vše vysvětlí a ukáže na míru. Jen pozor na kvalitu těchto LP. V ČR není nikde závazně dáno, kdo ji může dělat a s jakým vzděláním, takže se občas najde někdo, kdo tomu nerozumí a ještě si vezme peníze. Za sebe doporučuji laktační poradkyně z Mamily (mají nejrozsáhlejší vzdělávání a protokoly na řešení problémů). Netvrdím, že nejsou i nějaké jiné dobré, ale tyto jsou v průměru nejúspěšnější. Zavolejte jim i o víkendu, neodkládejte to, každý den bojkotu navíc pak stojí mnoho sil a může se to rychle zhoršit. LP jsou zvyklé fungovat nonstop a nezvednout telefon můžou vždy, takže netřeba se bát „je rušit“.

Příčina toho, proč se takto malé děti nepřisávají, bývají nejčastěji dudlík, láhev, kojení přes kloboučky (přestože znáte mnoho kamarádek, které s nimi kojily a bylo to v pohodě…bohužel to nevypovídá nic o tom, jak to bude s vaším dítětem). Základem je toto zrušit. Není to jednoduché, proto ta osobní návštěva LP doma. Co pomáhá k přisátí nejvíce u bojktových dětí (mám osobně vyzkoušeno), tak přisátí za pohybu (míč, nosítko, chůze) a v polospánku. Využívat toho, co to půjde. Když se toto daří, tak nahrazovat všechny výše zmíněné pomůcky prsem, nedávat dudlík, kloboučky, láhev.

Pokud je dítě už z větší části dokrmováno, je jasné, že nemůžete dokrm okamžitě z minutu na minutu zrušit a hlavně nic takového neposlechnout. Pokud dáte jednou za den ve stresu pár ml, je samozřejmě možné a žádoucí zrušit hned, aby se dále nepodporoval bojkot. Samozřejmě lepší dokrmovat vlastním MM, ale sama NIC neodsaju a kojím 3 roky, takže to někdy není možné. Ale zásadní je podání dokrmu - láhev a stříkačka s prstem podporují bojkot. V takovém případě se dokrmuje cévkou přilepenou na prsu, na jejímž konci je stříkačka s mlékem. Miminko saje, tudíž si nekazí přisátí a podporuje v prsu tvorbu mléka (i sáním naprázdno) a zároveň je dokrmováno, hladem ho nikdo trápit nechce!

Takže pokud se děti ještě přisávají a problém bývá jen někdy nebo na začátku kojení, tak zavčasu zrušit dudlík, láhev, kloboučky, přisávat za pohybu, v polospánku. Kdykoliv byste chtěly dát dudlík, dát prso. Tak se úspěšně dá vyřešit bojkot. Pokud se mimi už nepřisává vůbec, je to horší, ale také řešitelné. Nicméně za každé situace doporučuji volat tu LP a nebojovat sama. Pokud to s kojením myslíte vážně a vydržíte, je to jednorázová investice, která se vyplatí. Oproti kupování UM, lahviček atd. Je potřeba si zavčasu srovnat priority, nebude to pár dní jednoduché, ale řešení je a mnoho maminek ho zvládlo a plně spokojeně kojí! V tuto chvíli neexistuje zázračná rada, která hned zabere, ale série opatření, které vedou k cíli. To je fajn vědět předem. Moje kamarádka do řešení třeba nešla, protože už si ona sama zvykla na „pohodlí“ s lahví a nechtělo se jí se omezovat ve prospěch dítěte…Myslím ale, že i každé dítě má právo být kojeno, tak věřím, že se rozhodnete NA CHVÍLI uskromnit a překonat to, abyste pak nemusely 100× za noc vařit UM atd.

Držím pěsti! Omlouvám se za román, ale myslím, že ty souvislosti jsou důležité k pochopení toho, co se děje a proč se to děje. Kdybyste některá byla z Brna, mám kontakt na dobrou LP, jejich seznam je i na mamila.sk (i české poradkyně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5974
14.12.19 05:27

Treba dite vi samo, co je pro nej dobre.Tady byl zajimavy denicek, kdy dite odmitalo prso a nakonec maminka zjistila, ze mela nejakou bakterii, ktera by dite ohrozila. Takze nekdy je dobre nelamat to pres koleno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.12.19 07:31
@Míša Andrlová píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak ustát bojkot kojení? Mám 6 týdenního chlapečka, který když mu dám prso, pláče, vyplivává ho a nechce ho, takže musím nakonec dát UM :( odstříkat mi nejde, na jednu dávku odsávám půl dne :roll: myslíte si, že to přestane a vrátí se zpátky k prsu, nebo ho odmítl úplně?

Také jsme tím prošly s dcerkou v 6 týdnech, um jsem teda nedavala - trvám na tom, aby pila z prsu, odstrikavaˇ nerada, takže kojim buď hned prinprobuzeni, když je rozepsala, nebo ji přilepšit k prsu a trochu ji u toho houpu, není to úplně bez pláče ale nakonec se vždy přisaje. Také jde kojit ve spánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.19 08:11

@Viki89 zkoušela jsem ho v noci vzít a dát mu prso, stejně začal plakat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.19 08:39

@Deninda95 laktační poradkyně mi napsala, že se jeho přístup může ještě změnit, protože je malý, mám se hodně nabízet, mít co nejvíc kontakt tělo na tělo a nenásilně mu to prso dávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.12.19 09:29
@Míša Andrlová píše:
@Viki89 zkoušela jsem ho v noci vzít a dát mu prso, stejně začal plakat :nevim:

No, malá také v noci plakala - tak dva týdny asi, tak jsem ji prisavala k prsu a u toho pohoupavala… Je to náročný, s prvním jsem tohle nezažila, ale s druhou zase už vím, ze musím být důsledná a zatím já vím lip než ona, co je pro ni důležité. Kdyby se takhle choval první, tak bych to možná vzdala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.12.19 09:31

Podle mě, tady jde o to, kdo koho prevalcuje a přiznám se, ze první na začátku vždy vyhrávál a převálcoval on mě:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.12.19 09:33

Kamarádce to dcera dělala ve třech měsících a v osmi - pokaždé to zvládly a byla kojena do roka a půl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
14.12.19 09:38

Přes den teda, když tohle začne dělat - pritlacim k prsu, houpu u toho, aby neplakáa a byla klidná a natočim ji tak, aby koukala do okna. U toho se vždy uklidní a jakoby zapomene na to, ze ma v pusince prso - pak už to jde samo. Je to nepříjemné, ale co se dá dělat - děti jsou různé a úplně bych se nespoléhala na to, ze do určitého věku vědí, co je pro ne nejlepší… Přeji hodně štěstí - ať se povede toto období překonat! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5896
14.12.19 13:57

@jannina1 Teď to neberte špatně, ale co v takovém případě spíš vyřešit bakterii, než odstavovat dítě od něčeho, co se nikdy nedá stoprocentně nahradit? Plně respektuji rozhodnutí každého, i když s ním třeba nesouhlasím, ale toto mi přijde opravdu jako dost zvláštní důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
16.12.19 13:28

Taky se nabízím, jen mám strach aby zbytecne neshodil a neměl hlad. Zatím se to trochu uklidnilo. Během dne je spokojeny a vypadá, že prsa už stači, ale přijde 8 hodin večer a mrci a pláče často az do půlnoci. Hlad, prdy…Nevím.. cpu si ho k prsu, chovame, cvičíme a v nouzi zkoušíme rourku, nahřívání no prostě skoro vše… Nic nepomáhá. Kojenecká kolika?! Nevíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
16.12.19 13:36

@Deninda95
A jak dlouho před ukládáním na noc bdí a jak staré je miminko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.19 21:31

Hlavní je se nevzdává ait trpělivost. Já měnila polohy u kojení. Třeba má malý jen slabí sací reflex a nejde mu mlíčko dostatečně vytáhnout zkuzte prsa před kojením nahřat mléko pak lépe teče. Stačí v teple vodě namočit plenu a zabalit prso. Mohlo by to zabrat. Malá měla občas taky své dny kdy prso vyplivala ale pak se to zlepšilo. Teď sem měla problém ji naučit na lahev :lol: S odsáváním mám také špatnou skusenost měla sem popraskané bradavky a den sem odsavala ale mléka bylo málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat