Protéká záchod, co s tím?

LuciTau
28.5.12 20:22

protéká záchod, poraďte prosím

Ahojky holky, mám takový problém, včera nám vypli vodu a zaply jí dneska dopoledne a od té doby nám protéká záchod, a já když jsem sundala to pokloupko (máme ten s vytahovacím splachopvadlem) tak jsem koukala že protéká protože nateče víc vody a přetéká do takové díry, no ted si nevzpomenu jak se tomu říká, ale jak to mám prosím udělat aby nateklo jen tolik vody kolik má? 8o
díky za každou odpověd :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
28.5.12 20:27

Nejspis ti vyjel plovak ja nevim jak to popsat.Je to naboku v te nadrzce ja tom jak natika voda takove vyjete kolecko.Asi sem ti nepomohla co?
Nejspis to bude ono ale jak ti to posat nevim ja na to dosla sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
28.5.12 20:31

No já tam měla plovák a ten se o něco zasekne, když se nádržka naplní. Někdy do toho stačí jen šťouchnout a zakvrdlat tím, ale časem jsem tam pak musela něco nechat vyměnit. No mám dojem, že jsem ti asi taky moc nepomohla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380
28.5.12 20:32

kasli na to a zapoj nejakyho chlapa ;) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14091
28.5.12 20:33

Nám to teď dělá taky… bohužel mi máme plovák úplně v čudu… naštěstí mám vedle wc páčku na vypnutí vody jen do wc… takže hned potom co se napustí nádržka vodu vypínám než se koupí novej plovák :roll:
Zkus se podívat jestli můžeš zavřít vodu jen do wc, a nebo juknout dovnitř do nádržky jak vypadá plovák jestli sedí dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14091

Nám to teď dělá taky… bohužel mi máme plovák úplně v čudu… naštěstí mám vedle wc páčku na vypnutí vody jen do wc… takže hned potom co se napustí nádržka vodu vypínám než se koupí novej plovák :roll:
Zkus se podívat jestli můžeš zavřít vodu jen do wc, a nebo juknout dovnitř do nádržky jak vypadá plovák jestli sedí dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749

Zkus zavexlovat s tou tyčkou, která vede od splachovadla. Mohlo by to uvolnit ten plovák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuciTau
28.5.12 20:34

a ten plovák je v tom trychtýřku a nebo je polyesterovej a na straně v té nádobě? já jsem netchnický tip, a chlap je pryč :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
24324
28.5.12 20:35
@Luciked píše:
a ten plovák je v tom trychtýřku a nebo je polyesterovej a na straně v té nádobě? já jsem netchnický tip, a chlap je pryč :cert:

Zazvon na souseda to bude lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
28.5.12 20:39

Plovák je to polystyrenový. Zkus jestli jde nazvednout taak, aby se voda zastavila. Myslím, že jak pustili tu vodu, tak se tam uvolnila nějaká nečistota a ta zablokovala ten napoštěcí mechanismus, zkus zahaprovat tím plovákem, třeba se to uvolní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
28.5.12 20:39

No nám jde u nádržky ta část co se za ní tahá odšroubovat. A pak se nadzvedne celé to víko a tam to už uvidíš. Ale jak píše dajdula zkus nejdřív tu tyčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuciTau
28.5.12 20:47
@kattkka píše:
Zazvon na souseda to bude lepsi.

když mě je to v tuto dobu blbý asi vyonu vodu a zítra sjedu k dědovi, ale když koukám na ten napouštěcí ventil, tak ten je starý jako metuzalém :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
24324
28.5.12 20:53
@Luciked píše:
když mě je to v tuto dobu blbý asi vyonu vodu a zítra sjedu k dědovi, ale když koukám na ten napouštěcí ventil, tak ten je starý jako metuzalém :nevim:

Vypni to radsi.Jestli je to stary tak at na to koukne muz.Ja bych na nekoho zazvonila i tedkom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
28.5.12 20:57

Není to žádná věda, zvládneš to sama. Když pohneš ramenem, na kterém je ten polystyrenový plovák směrem dolů, mělo by se napouštění zastavit. Pak zkus pro jistotu spláchnout znovu, jestli to bude fungovat.

Pokud není uvolněný ten kloub, který to drží, tak to bude v pořádku. Jinak se to musí dotáhnout nebo asi vyměnit. U nás stačilo vždycky upravit jen ten úhel který svírají ta ramena, aby byl ten plovák ve správné výšce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuciTau
28.5.12 21:10

díky moc za rady, ten plovák je strašně volný to polyesterový zkusím to nějak nadzvednout :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama