Protest proti ubírání peněz rodinám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
megee
Kecalka 237 příspěvků 03.04.11 13:03
Protest za lepší budoucnost rodin

Maminky..chtěla bych vás pozvat k nám na FCB,na skupinu proti ubírání peněz rodinám…chystáme protest spojený se skupinou ProAlt…letáček vám se přidám,protest bude 7.května 2011 v Praze…proti změnám v rodinné a sociální politice,dále proti reformám…
pokud se k nám chcete přidat přijdte za námi…pokud máte otázky jsme tu.-)
dále zařizujeme hromadné odjezdy z měst se slevněným jízdným

odkaz na Facebook - Protest proti ubírání peněz rodinám

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
megee
Kecalka 237 příspěvků 03.04.11 13:06

také můžete podepisovat petici a tím vyjádřit svou podporu

a pro více informácí můžete také navštívit náš web www.podporarodin.wbs.cz

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 03.04.11 13:16

Tak jsem si přečetla první stránku a nedá mi to nereagovat.
Jistě je to nepříjemné, že se rodinám ubírá peněz, ale na druhou stranu ubírá se všude.

Porodné - ukažte mi prosím zemi v EU, která tuto částku vyplácí. Její opostatnění je zcestné. Proč by mě měl stát dávat peníze za to, že porodím dítě?

Snížení celkové částky při 4 leté variantě - poku člověk při otěhotnění pracuje, tak má volbu. Pokud ne, tak prostě volbu nemá. Nepracuješ, buď rád alespoň za něco.
Až mě budete za tento názor kamenovat, tak jen za sebe: smlouvu v práci mám na dobu určitou, takže jakmile bych byla těhotná (což plánuju), tak se mnou jasně smlouvu neprodlouží, proto si teď zařizuji ŽL na vedlejší příjem, abych pak neskončila kňučící u dveří sociálky. Prostě v dnešní době se o sebe musíte postarat samy a pokud se vám nechce, tak pak prostě neřvěte.
V ostatních státech ani tato dávka neexistuje (rodičák). Jistě, mají tam školky apod.

Ale dávky nejsou o tom natáhnout ruku, ale začít dělat už něco před tím, abyste tu ruku natahovat nemusely.

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 03.04.11 13:18

buď ráda že dostáváš aspoň nějakou mateřskou, stát není povinen tě živit, o to by ses měla starat sama .. řekla bych k tomu víc ale většinou to nemá moc význam :roll:

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 03.04.11 13:19

lemaz absolutně s tebou souhlasím

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.04.11 13:19

Souhlasi s Lemaz v kazdem bode.

megee
Kecalka 237 příspěvků 03.04.11 13:24

lemaz tak porodné je například na Slovensku :-)

a tady nejde o to natahovat ruku, nejde jen o nás maminky, ale o celý český národ, který pokud budeme dál přihlížet počínání politiků se sklopenou hlavou a zavřenou hubou, vymře…všechny vlády co tu za posledních 20 let byly tuhle zemi rozkradli a po nás teď chtějí aby jsme jejich dluh zaplatili my…

A navíc jsou maminky které se do těžké životní situace dolstali ne svojí vinnou, mají exmanžele, kteří jim neplatí alimenty, ale bohužel jelikož tito nikdy dělat nepůjdou tak jsou i nopostižitelní a to je nějaká spravedlnost, nechceme aby se soc. dávky zneužívali a jsme pro jejich kntrolu komu připadnou, ale není možné aby maminka třeba se 2-3 dětmi vyžila s 5500.-

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 03.04.11 13:30
megee píše:
lemaz tak porodné je například na Slovensku :-)

a tady nejde o to natahovat ruku, nejde jen o nás maminky, ale o celý český národ, který pokud budeme dál přihlížet počínání politiků se sklopenou hlavou a zavřenou hubou, vymře…všechny vlády co tu za posledních 20 let byly tuhle zemi rozkradli a po nás teď chtějí aby jsme jejich dluh zaplatili my…

A navíc jsou maminky které se do těžké životní situace dolstali ne svojí vinnou, mají exmanžele, kteří jim neplatí alimenty, ale bohužel jelikož tito nikdy dělat nepůjdou tak jsou i nopostižitelní a to je nějaká spravedlnost, nechceme aby se soc. dávky zneužívali a jsme pro jejich kntrolu komu připadnou, ale není možné aby maminka třeba se 2-3 dětmi vyžila s 5500.-

No, tak Slovensko bych zrovna nejmenovala. Myslela jsem země, které mají určitou životní úroveň. Slovensko je na tom ještě hůř, než my. Maminka s 2-3 dětmi nežije z 5500,–. Něco se jí doplácí do životního minima, ne? Může si zažádat o příspěvek na bydlení. Tyhle dávky chápu, i když se ve většině případů zneužívají. Bavily jsme se o porodném a o rodičáku. Tam je názor jednoznačný.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.04.11 13:31

Muzes jit pracovat.Jsi zdravi,mlady clovek misto volani CHCEME PENIZE:Volejte CHCEME SKOLKY ABYCH MOHLA DO PRACE.Nezni to preci jen lepe. :wink:

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 03.04.11 13:33

No tak já k tomu mohu asi v tuhle chvíli řici asi to, že buďme rádi, že nevíme, jak to DOOPRAVDY je…

Je třeba snížit populaci, je nás tady už prostě moc. A jestli se to udělá tím, že se z lidí nadělá chudina, která se pak vzteklá vymlátí mezi sebou, nebo vychcípáme na všechna ta éčka v jídle a chemtraily v ovzduší, to je skoro jedno…

Je mi na jednu stranu hrozně líto, že jsem podlehla chtíči mít děti. Do dnešní doby bych už nikdy žádný neporodila. Jsme jako civilizace na konci a bojovat proti tomu takto, je sice hezké, ale je to jako proti větrným mlýnům.
Osobně jsem spíš pro protest, při kterém by tatínkové měly vyšší platy a ne almužny, aby bylo víc polovičních a upravených úvazků pro maminky, dostupné soukromé hlídání, když už teda nejsou školky… apod..
Přijde mi hanba, že odvádím z přivýdělku daně, zdr. a soc. pojištění a to radši vždycky v únoru držím hubu před rodinou, protože by mě za ten čas, co tímhle výdělkem strávím, ukamenovali - jak mi to stát ožere…
Ocenit snahu se živit sám, když už.. to bych brala.
Máme se ještě skvěle, naše děti to už budou mít s tím svým rodičovstvím mnohem těžší…
Anebo taky ne, kdoví… třeba se lidstvo rozhodne pro tu druhou stranu a zdrancovanou Zemi pozvedne a začne si konečně vážit sebe sama..
 NiKi

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 03.04.11 13:35

A co se týče politiky, tam tam se kradlo, krade a krást bude pořád. Nejde o to, jestli tam sedí pan Vomáčka nebo Slepička. Všechno je to verbež. Také se mi některé kroky nelíbí, ale snažím se z toho vyjít co nejlépe.

Zvýší se poplatky u doktora a v nemocnici - uzavřela jsem si pojištění, které mi toto hradí.

Zvýší se DPH - prostě budu chodit tam, kde to mají levnější a nebudu kupovat zbytečnosti.

Nebude na můj důchod - platím si důchodové pojištění.

Prostě v této situaci kopu za sebe a snažím se z toho všeho vyjít co nejlépe.

A v penězích se neválíme. Žijem od výplaty k výplatě, ale prostě stačí si nestěžovat a hledat cestu. Ovšem nee na sociálku.

megee
Kecalka 237 příspěvků 03.04.11 13:38

nikina, kdyby sis petici přečetla tak víš, že nám nejde jen o peníze, ale o větší pošet MŠ a jeslí, o lepší vymahatelnost alimentů, o zlepšení podmínek na trhu práce pro matky s malými dětmi (pružná pracovní doba, zkrácený úvazek) atd…

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 03.04.11 13:38

Příspěvek upraven 04.11.18 v 00:21

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 03.04.11 13:39

No já si myslím, že je to dopředu prohraný boj. V téhle republice to funguje tak, teda když se nejedná o cigány, když nemakáš nemáš a když makáš tak šetři, abys vůbec něco měl. Než jsem otěhotněla a nastoupila na mateřskou tak jsme šetřili každou korunu, abysme pak nemuseli „ožírat zdi“. Podle mě se člověk nemůže spoléhat na to, že dostane porodné a rodičák takový, aby si mohl vyskakovat a juchat a lepší už to nebude......

megee
Kecalka 237 příspěvků 03.04.11 13:39

lamaze a to že maminka se 3 dětma žije z 5500,– je realit, na socíálce jí nic nedoplácí, ex. neplatí výživný a jelikož nikdy makat nebude je nepostižitelný a pokud maminka tam kde žije nemá trv. pobyt tak na příspěvek na bydlení nemá nárok

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >