Reklama

Co využít proti komárům - Pangamin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elishevah
Povídálka 14 příspěvků 10.04.18 05:11
Proti komárům - Pangamin?

Ahoj.
Chtěla bych se zeptat, po jaké době od braní Pangaminu na vás přestali jít komáři. Přemýšlím, že si ho zítra koupím, protože si pamatuju, jak jsem na něj slýchala vždy jen samou chválu, a že pomáhá i proti klíšťatům, atd… Ale předpokládám, že asi nemůžu čekat zázrak ihned, takže přemýšlím, že k tomu musím ještě něco přikoupit (repelent?), aby mi to fungovalo hned, protože jsem tak poštípaná, že už ani nespím a jenom čekám, kdy ke mě nějakej zmetek zase přiletí, abych se ho zase bezúspěšně mohla pokusit chytat (tohle další noc fakt nevydržím). :roll: Taky bych se chtěla zeptat, co jiného krom pangaminu by jste mi doporučili, aby to účinkovalo ihned (pokud repelent, tak ideálně nějaký přírodnější)… a aby to bylo fakt spolehlivé, protože na komáry jsem fakt mucholapka, jdou vždy jen na mě a nebo jsem pokaždé poštípaná první z celé domácnosti. :? A pokud máte zkušenosti s pangaminem - kolikrát denně jste ho brali? V příbalových letácích na netu vidím samé šílené dávky a lidi vesměs píšou, že si to berou, jak chtějí,… tak nevím, no. :)

Reklama

Reakce:

terrka83
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 10.04.18 06:30

Tak u nás manžel bere tak 5-6 tabletek najednou a to nepravidelně, jak si vzpomene. Pravidelně to bere jen když se mu udělá opar - obsahují hodně vitamínu B. Na tom obale je myslím napsáno 6 tabletek za den. Jsou to jenom pivovarské kvasnice, takže si myslím, že to užívání je trochu volnější. Hlavně přispívají k lepšímu trávení :D :D :D Ale to, že se to bere kvůli komárům, jsem vůbec nevěděla, dík za tip, asi mu začnu taky uzobávat :D :D

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 10.04.18 06:54

Jato mela davat detem, aby pribraly, tak abyste nebyla bez stipancu, ale tlusta :mrgreen:

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 10.04.18 07:47

Ja bych spis nez repelenty a kvasnice resila site do oken a vyhubit komary v loznici a celem dome.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 10.04.18 07:47

@e008 přesne to mne napadlo :mrgreen: musela jsem ho jist ve velkém jako mladší, abych nabrala. Jinak mne tedy proti komarum nepomáhá vůbec, naopak těm mrchám chutnam - asi vědí, ze na ne mam alergickou reakci a chtějí mi dopřát trochu oživení do života :lol: smrt komarum

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 10.04.18 08:00

Není lepší dát do zásuvky RAID? :palec:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31635 příspěvků 10.04.18 08:48

Nad postel bych dala moskytieru a pořídila bych si elektrickou plácačku na hmyz… komáři se tím zabíjí líp než rukou. A samozřejmě sítě do oken.
Případně ještě takový ten elektrický zabíječ hmyzu do pokoje. Ale s tím zatím nemám osobní zkušenosti.

elishevah
Povídálka 14 příspěvků 10.04.18 10:29

@nozu Sítě do oken u nás úplně nejdou, máme taková ta stará dvojitá okna… Možná jsou tam samy o sobě mezery, když jsou dřevěná a staršího data…

@e008 @Tichošlápek To už jsem někde četla, ale někdo píše, že po něm hubne, někdo zase, že to nemá vliv, někdo tvrdí, že je potom jen větší chuť k jídlu, která se ale dá vydržet… Ale trochu mě to děsí, na přibírání jsem fakt háklivá. :oops: Ale nemám asi moc možností, no. :,(

@MaminkaLucka Právě nevím, jak moc je dobré to dýchat, no. :nevim: Nevěřím, že je to úplně ok… Jako párkrát - budiž. Ale abych to tam měla minimálně každou noc odteď až na podzim…? A myslím, že i zvířatům by to dost vadilo. :nevim: Já bych si normálně koupila repelent, ale zase si říkám, jestli je ok si to na sebe stříkat po celym těle každej večer, když od toho tak smrdí oblečení a lepí kůže… a bude to stejně hrozný jako ta věc do zásuvky, pokud bych nesehnala nic přírodního (bohužel mi přijde, že nic lehkýho/přírodního nemá moc šanci fungovat, komáři si mě zatím našli vždy a všude :( ).

@lucenka Díky, zkusím… Dá se sehnat moskitiéra v nějakém kamenném obchodě? (nějaká kvalitní/funkční, abych jich nemusela kupovat vícero)

elishevah
Povídálka 14 příspěvků 10.04.18 10:31

@terrka83 - Díky. :) Já právě vím, že to babičky užívaly hlavně proti těm komárům a spousta známých si to vychvalovala, že to dlouhodobě brali, pak jeli s ostatními na vodu a všichni byli poštípaní od hlavy až k patě, ale ti, co brali pangamin, ne. :lol:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 10.04.18 13:09

Naše nejstarší dcera má každý rok s tímto problém.
Je vždy rozskrabaná do krve, je to strašné.
Má také přehnané reakce na hmizi štípnutí.
Takže nic jiného, než do té zásuvky nemůžu udělat.
O něčem přírodním také nevím. Jen snad, říkávalo se, vitamin B. Ale to kvůli klíšťatům.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama