Protialkoholní léčebna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 13:17
Protialkoholní léčebna

Snad chápete, proč anonymně.
Už co si pamatuji od dětství tak moje máma pila pivo. Bohužel posledních 5 let je to už kritické. Zadlužila se, je v exekuci. Nestačí jí výplata na jídlo atd. Její přítel jí už taky nechce dávat peníze, protože všechno propije. Je schopná vypít denně 9 piv. Moc nejí. Je živená vlastně na pivě. Už několikrát zkoušela přestat, ale jak dlouho jí to vydrželo neví, vždy před námi schovává flašky. Tvrdé nepije, jen pivo. Už jsem jí jednou řekla, že jí odvezu na léčení. Včera jsem byli u ní s malou a návštěvě a opět byla opilá. Mě to vadí, takže jsem na ní hnusná a dopadne to tak, že radši odjedu než abych na ní musela koukat. Dnes jsem zkoušela pátrat jak to vlastně chodí, kdyby se chtěla jít léčit. Mám strach o její zdravý. Tak chci poprosit toho, kdo má zkušenosti aby mi napsal jak to vlastně chodí. Jak se přijímá, jestli si pobyt bude hradit sama atd. Já doufám, že jí tam dostaneme, protože je to horší a horší!

Reakce:
BaMaK
Závislačka 2989 příspěvků 20 inzerátů 17.10.14 13:23

V první řadě tam musí jít dobrovolně. Pobyt hradí pojišťovna, trvá většinou 3 měsíce, první týdny nemůže mít návštěvy, pak se režim postupně uvolňuje. Probíhá skupinová terapie, pracovní terapie, nácvik dne, píšou deník…Pobyt se objednává…trvá to i několik týdnů (ale má to výchovný efekt, je spousta lidí kteří vprvním návalu špatného svědomí chtějí léčbu a pár dní si to rozmyslí), musí přijít střízlivá. A hlavně, musí chtít, úspěšnost není moc velká.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 13:28

@BaMaK Takže i když podstoupí léčbu, tak s tím bude bojovat celý život?

BaMaK
Závislačka 2989 příspěvků 20 inzerátů 17.10.14 13:30

No jasně, doživotní zákaz konzumace…neznám nikoho kdoby vydržel pít alkohol v „rozumné“ míře, postupně zklouznou zpět. A upřímně, znám málo těch, kteří vydrží nepít. Hodně štěstí.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 17.10.14 13:41

Znám dva, kteří na léčení byli a ačkoliv chodí do hospody mezi kamarády, již hodně let abstinují -nesmí si dát vůbec nic z alkoholu a také nedají. :srdce: Takže bych neházela flintu do žita, vyléčit se opravdu může, ale musí chtít.
Na druhou stranu znám jednoho co byl na léčení 9× :cert: a okamžitě když ho propustili zamířil do hospody-takže celá léčba nanic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.17 20:41
už si nevím rady

Dobry den..muj pritel je alkoholik( tak to beru ja) on bohuzel tvrdi ze alkoholik není…denne je to pivo a skoro kazdy vikend tvrdy. a nemuzu snim jit ani na pivco nebo veceri protoze je to pokazde o panakach..Tvrdí ze mu to proste chutna. Cekame rodinu..cely tehotenství jsem nervozní kdy zase prijde opily.. spis ožraly.. Pit neumí protoze prijde v takovym stavu ze to snad neumim ani popsat… jsem tehotna a za mesic se nam narodí mala..cele tehotenství ho akorad zvedam ze zeme..netrefí kolikrat ani do postele.. je potom agresivní a druhy den si nic nepamatuje. Prosím poradte mi co stim???

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >