Rekvalifikační kurz kadeřnice v Brně - poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 18.01.19 09:02
Provozovna kadeřnictví

Ahoj holky, dcera má jeden rok a tak začínám přemýšlet co potom. Vím jistě, že do hospody se vrátit nechci. Vystudovaný mam cestovní ruch. Zde nemám jak využít. Přemýšlím o tom že bych si udělala rekvalifikační kurz kadeřnice. Tímto vás chci poprosit jestli někdo muže doporučit kurz v Brně? Dále se chci celkove zeptat, jestli někdo takhle začal na živnost? S přítelem stavíme a bude tam jedna místnost která by se třeba dala využít, jen nemůžu nikde najít žádné pravidla pro otevření kadeřnictví, nevíte co by místnost musela splňovat? Celkove uvítám jakoukoliv radu a názor. Děkuji a přeji pěkný den :hug:

Reakce:
Victoria1988
Kecalka 215 příspěvků 18.01.19 09:14

Kdysi jsem se o to také zajímala a tuto myšlenku jsem zavrhla,když jsem se dozvěděla,ze na první rok práce po kurzu bych musela mít garanta-kadernici.
Zda to platí stále ,nevím,ale asi ano. Je to myslím podmínka živnostenského oprávněni

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7833 příspěvků 18.01.19 09:15

@Tereza100p já tak zacinala hned po škole, ale nedalo se, bez nějaké vybudované klientely sem to musela brzo zabalit. Co musí provozovna obsahovat nevím přesně ty hygienické normy, ty se možná i měnily, musí to mít určitý počet metrů, světla, větrání, tuším i sociální zařízení, každá blbost musí splňovat přísné normy. Navíc to vybavení není levná záležitost, tam to jde do desítek tisíc. Osobně když už bych s tím začínala, tak jedině pod někým jako zaměstnanec, rok dva si nadělat praxi, nějaké kurzy mimo (protože jak ve škole tak na tom kurzu se učí základy, ale ne to co zrovna letí), zjistit jaké značky mi budou vyhovovat, udělat si aspoň malý okruh stálé klientely. Ono to fakt není sranda, konkurence je obrovská, ty materiály nejsou zrovna levné, musíš platit energie, sociální a zdravotní, navíc ta kadeřnice se musí pořád učit, pořád chodit na nové kurzy seznamovat se s trendamaa a novýma přípravkama (ty kurzy jdou taky do tisíců) a když pak příde pár zákaznic za měsíc dostáváš se spíš do mínusu. Já se takle v mínusu motala skoro rok než sem to vzdala a to sem nastoupila už do zajetého kadeřnictví v centru města.

Victoria1988
Kecalka 215 příspěvků 18.01.19 09:17

Takze zřejmě první rok by bylo potřeba pracovat v nějakém kadernickem řetězci a to je bohužel za úplne minimum.
Popripadne najít nějakou holcinu,která bude jakoze garant a dostane nejaky peníz za to. Určitě vše jde obejít,ale je potřeba mít ty správne zname

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 18.01.19 09:17

Děkuji moc, na tohle jsem se také chtěla zeptat. Někde jsem se dočetla , to co pište vy . Na jiné stránce psali ze potřebuji tři roky praxe než půjdu na živnost. Jsem z toho zmatená.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7833 příspěvků 18.01.19 09:23

Já myslím že ten garant už neplatí, začínala jsem 2012 hned po škole na ŽL a žádného garanta sem nemusela mít. Leda by to zas obnovili :think:

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 18.01.19 09:24

Holky moc děkuji, kdyby vás ještě cokoliv napadlo budu ráda :)

Victoria1988
Kecalka 215 příspěvků 18.01.19 09:26

@Kriss Tina Škola 3 roky je něco jiného než par hodinový kurz.
Zakladatelka spis přemýšlí o kurzu než jít na SOU

lilith1
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 18.01.19 09:37
@Tereza100p píše:
Ahoj holky, dcera má jeden rok a tak začínám přemýšlet co potom. Vím jistě, že do hospody se vrátit nechci. Vystudovaný mam cestovní ruch. Zde nemám jak využít. Přemýšlím o tom že bych si udělala rekvalifikační kurz kadeřnice. Tímto vás chci poprosit jestli někdo muže doporučit kurz v Brně? Dále se chci celkove zeptat, jestli někdo takhle začal na živnost? S přítelem stavíme a bude tam jedna místnost která by se třeba dala využít, jen nemůžu nikde najít žádné pravidla pro otevření kadeřnictví, nevíte co by místnost musela splňovat? Celkove uvítám jakoukoliv radu a názor. Děkuji a přeji pěkný den :hug:

Nechci ti ubírat nadšení, ale ke kadeřnici, která má cestovní ruch a na kaadeřnici jen rekvalifikaci bych teda fakt nešla.. Chápu to třeba u mani-pedikérek, ale rekvalifikovanou kadeřnici fakt nee.

Victoria1988
Kecalka 215 příspěvků 18.01.19 09:42

@lilith1 jj u nás na vesnici byla Ukrajinka ,která si udělala kurz a střihala jeden styl a chodilo k ni par ženských a jednou já hloupá jsem šla i já a nic moc a pak se mi holky v práci smáli,ze ty jsi byla tam a tam :mrgreen:

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 18.01.19 09:45

Lilith1 I za tento názor Děkuji . Ani kdyby ti kamarádka řekla že je šikovná za Dobrý peníze? Aji tak by ti to vadilo, že má jen kurz ?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 18.01.19 09:46

@lilith1 trosku usmevne :lol: zajimalo by me,jak to zjistis,ze ma jen kurz a ne skolu?

Aduš8
Závislačka 3455 příspěvků 18.01.19 10:16

@Twixinka no, zjistíš. Bohužel většinou pozdě, když ti dotyčná spálí vlasy, nebo odejdeš se zelenou hlavou. Kadeřnictví není jen o stříhání vlasů, zvlášť v dnešní době. Je to složitá chemie, člověk se to tam učí tři roky, takže nevěřím, že se to dá dohnat za jeden kurs.

Tereza100p
Stálice 59 příspěvků 18.01.19 10:26

Holky teď to nechci ňák obhajovat, ale řekla bych že vyučak dnes dostane spousty telat .Holky v 15-18 tam chodí z povinnosti aby zavřeli pusu rodičům a hlavně tu školu co nejvíce odflaknout. Kdežto ženská která si to sama plati, má už rodinu a nakou povinnost to třeba bere jinak a dá tomu vic úsilí, nemyslíte? Samozřejme neříkám že je to tak vždy. Jen příklad, že ten výuční list taky není vše. Spousty lidi má i maturitu a ve finále neumí žádnej jazyk , jen měli štěstí. .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >