Průhledné mléko, slabé?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.12.19 18:21

Průhledné mléko, slabé?

Ahoj mám 3 týdny po porodu, kojím s kloboučky. Doteď jsem se na to moc nesoustredila, ale z jednoho prsu mi malá pila klasický bílý mlíko, a když jsem jí dala ke druhému teklo mléko průhledné. 8o myslíte že je slabé? :nevim: přibrala krásně..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10712
30.12.19 18:34

Ne, není. Mléko se přizpůsobí potřebám miminka. Vůbec to neřeš, důležité je, že miminko přibírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35455
30.12.19 18:35

Žádné slabé mléko neexistuje, to jsou jen babské žvásty. Mléko se opravdu s věkem dítěte mění a není potřeba ho sledovat, běžným okem opravdu nic nepoznáš. Důležité je, aby dítě pilo, přibíralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19828
30.12.19 18:44
@Tiger-lily píše: Žádné slabé mléko neexistuje, to jsou jen babské žvásty. Mléko se opravdu s věkem dítěte mění a není potřeba ho sledovat, běžným okem opravdu nic nepoznáš. Důležité je, aby dítě pilo, přibíralo.

no, neni.

Moje mama mela slabe mleko, vsichni 3 jsme po nem byli podvyziveny chudacci. Jakmile se preslo na UM; tak jsme krasne pribrali a zacali rust. Sestra mela na pul roku vyslovene podvahu a jakmile zacala pit UM, tak explodovala rustem. A nedostatkem mleka to nebylo, mama ho vzdy mela vic nez dost, ale proste ta kvalita za moc nestala.

Kamaradka mela opacny problem. Jeji plne kojena dcera mela na 6m krasnych 11kg. Zrejme kojila smetanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21860
30.12.19 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj mám 3 týdny po porodu, kojím s kloboučky. Doteď jsem se na to moc nesoustredila, ale z jednoho prsu mi malá pila klasický bílý mlíko, a když jsem jí dala ke druhému teklo mléko průhledné. 8o myslíte že je slabé? :nevim: přibrala krásně..

Ano, je. Kdyz moje mleko (zakalena voda) videla pediatricka, tak pochopila, proc syn porad rve. Bylo to hlady. Takze moje mliko na zizen, pak UM na jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35455
30.12.19 18:49

@warita Vzhledem k tomu, že jste ty vzorky asi na rozbor neposlaly, tak je to jen domněnka. :nevim: Koukni např. sem . Nevím, jak jste byli podvyživení, ale třeba já měla prý v roce 9 kg a byla jsem kojená, moje děti měly v půl roce přes 10, taky kojené. Teď je třeba dcera cca stejně vysoká i těžká jako já v jejím věku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35455
30.12.19 18:52

@warita Ještě mmch k barvě, jinou barvu má přední a jinou zadní mléko a je potřeba nechat vysát jedno prso pořádně, takže může být chyba i v tomto, že nechá odsát jen trochu z jednoho prsa a trochu z druhého a to „hutné“ tam zůstane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 18:54

@Tiger-lily to je možná nas případ, kojila jsem z jednoho, teklo bílé. Dala jsem ji na druhé, a teklo průhledné.

• Citovat
  • Nahlásit
56917
30.12.19 19:03

Pokud krásně přibírá, neřeš barvu mléka a užívej ;)
Jinak já když odstříkám, tak je krásně vidět to přední a zadní - většina kalíšku je průhledná, nahoře bílá vrstvička. Kojím druhé dítě, přibírají dle tabulek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
30.12.19 19:04

Ze začátku teče z prsa mliko na žízeň co je průhlednější pak teče hustsi na hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19939
30.12.19 19:25
@warita píše:
no, neni.

Moje mama mela slabe mleko, vsichni 3 jsme po nem byli podvyziveny chudacci. Jakmile se preslo na UM; tak jsme krasne pribrali a zacali rust. Sestra mela na pul roku vyslovene podvahu a jakmile zacala pit UM, tak explodovala rustem. A nedostatkem mleka to nebylo, mama ho vzdy mela vic nez dost, ale proste ta kvalita za moc nestala.

Kamaradka mela opacny problem. Jeji plne kojena dcera mela na 6m krasnych 11kg. Zrejme kojila smetanu.

Slabé mléko je fakt nesmysl. To by musela být sama žena těžce podvyživená, ale pak by mléko spíš neměla vůbec, než nekvalitní.
Za tím bude nějaké jiné vysvětlení, třeba špatná technika kojení, kdy se dítě napije málo, není například schopné toho tolik vypít, a pak z lahvičky to jde lehce.
Nehledě na to, že UM je vysoce kalorické, plné cukrů, a po něm naopak děti přibírají často až nenormálně moc. Štíhlejší batole je přece jen obratnější v pohybu, lépe leze, vstává, obrací se, a taky to není v začátcích taková zátěž na klouby (u všech zvířat se překrmování mláďat považuje za rizikové právě proto, že rychlý růst s vysokou váhou představuje neúměrnou zátěž vyvíjejících se kloubů).

Mléko mění barvu jak s věkem dítěte, tak i s dobou kojení, na začátku přisátí vypadá jinak, než na konci sání. Zezačátku také tělo produkuje mlezivo, které postupně ustupuje normálnímu mléku, to má taky jinou barvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9520
30.12.19 20:19

@warita @cecetka Slabe mleko je blbost a nezalezi ani tak na tom, kolik toho mleka mas, ale kolik toho dite realne vypije. Muzou ti mleko odkapavat kudy chodis, ale dite muze mit treba spatnou techniku sani a vypije toho malo. Ja jsem treba mela problem s kojenim jen u jednoho ditete ze tri a paradoxne jednim z duvodu bylo, ze jsem mela ze zacatku extremne hodne mleka. Syn nepotreboval vubec sat, stacilo mu dat bradavku do pusy a polykat, mleko teklo v dostatecnem mnozstvi bez sani. Kdyz se pak upravila laktace, spatne to nesl, nesal, malo pribiral. Drtiva vetsina lidi v me situaci by presla na UM a myslela si, jak nema slabe mleko. Ja jsem nepresla na UM, to obdobi jsme prestali a syn pote, co si to rozmyslel a zacal efektivne sat, zase pribiral pres kilo za mesic (a prsa uz jsem v te dobe mela splaskla, ze by clovek vubec nerekl, ze jeste kojim). Cili podle tech blabolu jsem behem kojeni tohoto ditete kojila smetanu, pak vodu a pak zase smetanu. Mmch, to mleko vypadalo vzdy uplne stejne - ze zacatku kojeni pruhledne, pozdeji belejsi a belejsi. To je naprosto normalni stav. Stejne tak u ostatnich dvou deti, u kterych problem nebyl a ktere pribiraly vicemene tabulkove rovnomerne.
Ony tyhlety domnenky jsou zpusobene, si myslim, castecne tim, ze v pline clovek nevidi, kolik to dite nacura, jakou ma frekvenci a jake mnozstvi tekutiny vycura na jedno kojeni (vazeni je hodne nepresne). V papirovce tim tuplem vidi clovek velke prd. Ja jsem delala bezplenkovku a tam sla krasne videt ta prima umera - mensi mnozstvi moci = pomalejsi pribirani. A bylo uplne jedno, jak casto a jak dlouho bylo to dite na prsu, jakou melo mleko barvu nebo jak jsem mela nebo nemela nalita prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9520
30.12.19 20:35
@Tiger-lily píše:
@warita Vzhledem k tomu, že jste ty vzorky asi na rozbor neposlaly, tak je to jen domněnka. :nevim: Koukni např. sem . Nevím, jak jste byli podvyživení, ale třeba já měla prý v roce 9 kg a byla jsem kojená, moje děti měly v půl roce přes 10, taky kojené. Teď je třeba dcera cca stejně vysoká i těžká jako já v jejím věku. :nevim:

Ja jsem mela v roce 8kg (jako jedno z mala deti te doby kojena uplne bez UM) a nevidim v tom naprosto zadny problem. Netusim, kolik jsem toho vypila, ale co vim ted, ze mam rychly metabolismus a presto, ze pomerne dost jim a i kdyz jim prevazne zdrave, tak jim i sladke, smazene, zivocisne tuky atd atd. a jsem velmi stihla a naprosto spokojena. Nemenila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19828
30.12.19 21:02
@Hoa Mai píše:
Ja jsem mela v roce 8kg (jako jedno z mala deti te doby kojena uplne bez UM) a nevidim v tom naprosto zadny problem. Netusim, kolik jsem toho vypila, ale co vim ted, ze mam rychly metabolismus a presto, ze pomerne dost jim a i kdyz jim prevazne zdrave, tak jim i sladke, smazene, zivocisne tuky atd atd. a jsem velmi stihla a naprosto spokojena. Nemenila bych.

no nevim, U nas to jenom metabolizmem nebylo. 8kg na roku mi prijde hodne malo, moje dcera mela 10. Prospivala krasne. Je pekne rostla, stihlounka je taky, zdrava jako ripa. Dcera je od porodnice na UM.

Ja byla plne kojena, zakrsla, vecne nemocna.

Tim nechci nejak vyzdvihovat UM nad MM. Ani omylem. Pokud miminko prospiva, hezky pribira a roste, tak asi neni moc co resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19828
30.12.19 21:09

@Hoa Mai neni to uplne pravda, co rikas ohledne kvality mleka.

I u chovneho dobytka jsou dost rozdily mezi kravami a mlekem, ktere davaji. V mlekarne to je jedno, protoze tam se doveze vsechno, co se nadojilo v kravine, smicha se to a hotovo. Kdyz mas ale mensi statek a treba jenom jednu kravu nebo dve, tak uz mas porovnani.

Manzel je ze statku a rikal, ze kazda krava davala jine mleko. Jinak chutnalo, jiny podil tuku/proteinu. Od nekterych krav byl lepsi tvaroh, od jinych zase maslo. A je nasnade, ze stejne tak, jak jsme kazda jina po telesne strance, tak i prsa nam kazde funguji trochu jinak. Nektere zeny maji mleka na rozdavani, jine bojuji s nastartovanim laktace. Nektere zeny pri kojeni hubnou, jine nabiraji vahu. Etc etc etc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat