Průvan u miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zlutasek_L
Povídálka 26 příspěvků 05.06.19 07:38
Průvan u miminek

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak řešíte horko u střešních bytů. My teda jedině průvanem, ale od té doby, co máme teď malýho - jsou mu 4 měsíce, tak se to snažím omezovat. Nicméně občas nechám průvan, i jednou přes noc jsme měli. Malému jsem čepičku nedávala, nemá žádnou úplně tenoučkou. Zatím je ok. Každá kamarádka radí jinak a některé dávají miminka do průvanu normálně, aby se hýbal vzduch. Jaký na to máte názor vy a zkušenosti?

Reakce:
Petula306
Kecalka 417 příspěvků 05.06.19 07:40

3 měsíce. Taky mám doma průvan a dítě zatím nic neříkalo :lol: venku taky pofukuje ;)

Alyss1
Závislačka 3119 příspěvků 05.06.19 07:42

Na pruvan jsem si nikdy nehrala. Bez vetraku bychom v lete umreli. Vetram porad, nejvic pkna v celem byte a vetrak. Pokud mimino cerstve nevykoupes a nedas ho primo pod vetrak, tak to v tehle vedrech nic neudela. Nebo nebudes chodit ven kdyz fouka vitr?! Pak jsou to ty sklenikove kyticky, co jsou hned nemocne…

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 05.06.19 07:45

Já jak teď ráno neudělat pořádný průvan máme doma na zdech. Na miminko mám v obýváku multifunkční kolébku, vždy jde otočit nějak tak + má stříšku, aby miminko neleželo přímo v průvanu. No lepší čerstvý vzduch než vydýcháno a milion stupňů.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 05.06.19 08:06

Loni v těch největších vedrech byly malé 2-3m a průvan +větrák měla v pokojíku pořád. A bez čepičky ;)

Edit: jen dodám, že malá samozřejmě nelezela v tom hlavním proudu vzduchu

Kriss Tina
Extra třída :D 10626 příspěvků 05.06.19 08:09

Taky máme střešní byt, mám zatažené žaluzie a všude otevřené ventilace, trochu se ten vzduch hýbat musí. Jediné co teda nepouštím v místnosti kde je syn je větrák.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 05.06.19 08:10

V tomhle počasí stejně takový průvan, aby ho ofouklo, neuděláš. Jen mu nech vzduch. Horší je přehřátí.

ugluk
Hvězda diskuse 46655 příspěvků 05.06.19 08:19

Lepší průvan než přehřátí. Ale v tomhle počasí je to průvan teplého vzduchu. Pokud nedáš rozehřáté mimčo do proudu studeného vzduchu, nevidím v tom problém. Teď to ještě ujde, ale bude hůř, a pak bude každá metoda ochlazení legitimní :-) Když bereš ven, taky může foukat vítr, tak prostě přiměřeně odstíníš a je to, a že kolikrát ten vítr je mnohem silnější a studenější.

Zlutasek_L
Povídálka 26 příspěvků 05.06.19 08:32

Jee dekuju holky, jak říkám, uz je to par dni, co ho trochu zvykám a nic. A jak uz se psalo, venku taky trochu fouká ze.
Po koupání samozřejmě nedávám do pruvanu a při prebalovani take se zavirame.. leží a spinka v obýváku, kde mam většinou balkon dokořán a když je nejhůř (což uz je teď, ptz teplota v bytě je cca 28-29 stupňů), tak otevřu okno v koupelně či v ložnici, aby to profouklo..

Zlutasek_L
Povídálka 26 příspěvků 05.06.19 08:45

Jeste se zeptám. Maji Vaše mimi na noc krátký rukáv? Malý ma totiž teple ručičky, ale paže studené. Ma kombinezu na noc i den stejnou, krataskovou s krátkým rukavem a ponožky. V noci spi v pytli a nozicky jsou teple, ale ty paže jsou studené.. bojím se, aby mu nebylo zima 8o

ugluk
Hvězda diskuse 46655 příspěvků 05.06.19 08:50

Zatím mi spí v dlouhém overalu (dlouhý rukáv i nohavice) přikryté bambusovou dečkou, ale my měli v noci nějakých 23 stupňů.

Heivka
Závislačka 3990 příspěvků 05.06.19 08:58

@Zlutasek_L Dcerka má taky pořád studené ruce, když jí přiobleču aby je měla teplé tak je zase zbytek těla zpocený. Je fakt že já abych měla teplé ruce tak musím být taky pěkně uhřátá (nízký tlak). Jinak co se týče průvanu, syn se narodil do největší vlny veder a spal mi jenom když mu do košíku mířil vzduch z větráku na nejnižší rychlost, jinak mu bylo horko a byl protivný. Dcerka je taky narozená v létě a nikdy jsem jí před teplým průvanem neschovávala ani po koupání ani při přebalování a je spokojená a zdravá.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9572 příspěvků 05.06.19 09:04

@Zlutasek_L Ahoj,

nevím jak moc se ti v bytě hne vzduch, ale já i když otevřu protilehlá okna, tak prostě když venku nefouká, tak mi to průvan v pravém slova smyslu prostě neudělá :nevim: Jen to nažene čerstvý vzduch z venku (večer).

Samozřejmě bych nenechala postýlku a malého přímo v průvanu, aby na něj nefoukalo, ale zároven, aby se vzduch hnul. Mě třeba ani jedna z holek neměla ráda větrák a jakmile je ofoukl tak řvaly - takže jsem ho dala na komodu a foukal tedy uplně mimo jejich patro :mrgreen:

Já v létě dávám na noc mokré osušky - ta vlhkost ochladí vzduch - máme ložnici v podkroví a bohužel sousedy s elektronickou plašičkou, kteráý pípá celé noci a někdy mi to už leze krkem a nejsem schopná usnout, takže musím větrat přes chodbu :roll: a kupodivu ta osuška docela hodně ochladí vzduch…

A studené ruce nevadí - u dětí se hlídá hrudník a zátylek - jak podchlazení, tak přehřátí.

Zlutasek_L
Povídálka 26 příspěvků 05.06.19 10:20

@chs.jasmin prave že moc nehne, ani když je průvan. Přes den leží v OP, kde je otevřeno (ale u okna neleží) a občas otevřu prave v koupelně, ať se vymění vzduch. V noci spi s námi v ložnici, kde mame otevřeno střešní okno, ale taky neleží pod nej, ale uz je od nej cca dva metry, mame malou ložnici. Tam proste na noc musí byt otevřeno, jinak je to humus. Jenže ja jdu spat, mam otevřeno a přítel je v OP a taky ma otevřeno, takže privirame dveře, aby na nej nefucelo. Do toho pes, ktery si otevírat dveře :roll:

Váš příspěvek
Reklama