První příkrm - kaše na noc?

127
11.11.19 21:00

Prvni prikrm kase na noc ?

Zdravím maminy prosím o vaše zkušenosti :) mám mimi 5mesicu Dr nám doporučila začít s prikrmy. Říkám si proč ne -i když normálně kojim v době obeda dáma zeleninu plus dokojim (malému chutná ). Ale večer je zas hrozne hladoví i po kojení a v noci se často budi. Slyšela jsem, ze někdo dával na večer kaši? Tak nevím zda to není na začátek moc 2 prikrmy za den? A kdy mohu zařadit další? Dáváme 14dni ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13484
11.11.19 21:03

Já začla dávat kašičku tak 2 týdny po zavedení zeleniny, ale nedávám těsně před spaním a zkoušela jsem po troškách jestli ho to nezabetonuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11871
11.11.19 21:05

@Lesanka22 Já bych začala do zelenin dávat maso nebo spíš vařit vývar. Pak jsem dávala ovoce na svačinu a potom, co jsem zkusila lepek v poledne (nudle, tětoviny aj.) nebo piškoty do ovoce, jsem začala s kaší. Ale dávala jsem dopoledne. Večer jsem dávala zeleninový vývar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
11.11.19 21:14

@P4ja a to uz mužů dat vývar takto brzy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11871
11.11.19 21:17
@Lesanka22 píše:
@P4ja a to uz mužů dat vývar takto brzy?

Tak nemyslím hned, ale klidně za ty 3 týdny až ještě víc zvládnete zeleninu. Za mě lepší uvařit zeleninu ve vývaru než dávat dítěti takhle brzy kaši a ještě na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
11.11.19 21:43

Já jsem ridkou kaši na noc dávala cca od 10m. Kojeny děti se v noci budi většinou častěji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
901
11.11.19 22:13

Ahoj. Já dostala od své Dr schéma, kdy a čím začít. My jsme tedy začínaly až v 7m. Napřed zelenina na oběd (různé druhy), pak i maso (drůbež), následně dopolední ovocná svačinka (z počatku lepší tepelné upravit), pak odpolední jogurt (laktóza) a nakonec kaše (lepek). Vždycky cca po 14ti dnech. A nové věci vždy jen jednu denně. Zbylo jen ranní a noční kojení, po odstavu v roce malá spala celou noc a k snídani jsem začala davat UM. A ze začátku se vyhnout potenciálním alergenům, seznam mi taky dala pediatricka. Malá rozhodně nechodila spát hladová po plné porci kaše a beztak se budila dokud jsem ji úplně neodstavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
11.11.19 22:14

Za me jste tedy zacala s prikrmy zbytecne brzy pokud kojite. Ale jinak urcite kasi ne na noc. Je hodne tezka do briska. Kase se ma davat rano. Jinak urcite ne instantni, ale doma varenou-ryzovou, jahlovou, kukuricnou, pohankovou…po zavedeni lepku ovesnou…

Jinak jeste ke kojeni a prikrmum-do roka se ma miminko nejprve nakojit a pote az dat prikrm. Prioritou je kojeni. Prikrmy v tomto veku neslouzi k,,najedeni,,,ale k seznameni se s potravinami. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 22:58

Normálně bych dala kasi, akorát třeba hodku dvě před spaním. Nedelala bych z te kaše takovou hrůzu jsou to lehce stravitelné obilniny, které by měli tvořit podstatnou součást jídelníčku + uměle mleko. Syn spal celou noc od narození, pak se začal budit dala jsem masozeleninu k obědu a po 14dnech kasi večer. V 6m a zase spi celou noc :) A lepek nicemu nevadi naopak by se měl alespoň ochutnat nejpozději do konce 6mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13041
12.11.19 08:08

Pokud máš pocit, že má večer hlad, klidně kaši zkus. Dala bych nějakou mléčnou rýžovou, ale ne těsně před spaním. Ale počítej s tím, že po kaši může bolet bříško. Já jsem ji dceři začala dávat v půl roce dokonce jako první příkrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
12.11.19 08:18

My to měli nějak takto. Začali jsme kolem 5m. Nejdříve měla tu dýni (kupovanou poprvé ve skleničce), pak jsem fakt jednodruhová zelenina, jen uvařit a pak mixnout s kapkou oleje (olivový, nebo malinko másla). Postupně jsem ty zeleniny už míchala různé druhy dokupy. Povařila ve vodě. Nebo super je na páře. Měla jsem parní hrnec na elektřinu, je to ještě zdravější. Po měsíci jsem dávala maso. Kupovala jsem ve farmařském, telecí, krutí, kuřecí z obchodu. Ono miminku stačí 2×2cm na jednu porci. Takže po měsíci byla na tom že měla pořád mlíko, a jen oběd. Po dalším měsící jsem odpoledne dala přesnidávky a banán. Tak jsme jeli další měsíc. cca 3-4 denně mlíko, oběd, svačina. Kolem 8m jsem dala poprve kaši (já o kaších četla, a neni to nic super od 4-5m, jsou to prostě sacharidy, a nedávala bych večer, je to těžké, může bolet bříško v noci), takže kaši na snídaní (dělala jsemhodně domáci ovesná, rýžová…), a občas i ty kupované, ale jsou dost sladké. Takže v 8m měla ráno kaši nebo bílý jogurt, nebo banán. pak UM, pak oběd, odpoledne svačina (zase bud banán, nebo přesnidávka, nebo jogurt… pak už jen UM.
a kolem 10m jsem začala dávat večeři. Polévky. Zelennové.. různé. Jednodruhové, vícedruhové. Zahuštěné červenou čočkou, kuskusem (ten jsem dala poprve kolem 6m na zavedení lepku), někdy nezahuštěné jen zelenina. Polévky jsou super, večeři je i nyní ve třech letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11167
12.11.19 08:36

@Lesanka22 na noc kasi urcite nee, je tezka do briska, plna sacharidu a naopak by mohlo mit dite krouceni a boleni bříška. Samozřejmě ne vsechny deti, ale byva to tak.
Kase je nejlepsi do dopolednich hodin.
V tomto obdobi jsem kojila i 6× za noc,jak.kdy.Muzou rust zoubky klidne.
Na veceri jsem davala huste zeleninove polevky.Ale o dost pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
12.11.19 09:39

@Veru1987 je tak to zní super a vás postup je asi i podle mich představ takže se toho budu plus minus držet :D :) ja jen ze plno maminek kase dává, ale také se mi to moc nezdá tak se ptám :) moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
12.11.19 09:53
@Lesanka22 píše:
@Veru1987 je tak to zní super a vás postup je asi i podle mich představ takže se toho budu plus minus držet :D :) ja jen ze plno maminek kase dává, ale také se mi to moc nezdá tak se ptám :) moc děkuji

Děkuji za pochvalu, já to hodně hrotila to jídlo. Ve třech a půl už to má volnější, ale i tak řeším. A snažím se aspon nějaké zásady zdravého stravování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
12.11.19 13:42

Já jsem se dost inspirovala návodem z této stránky http://www.kojeni.net/…prikrmu.html
Ty rady mi tam přijdou celkem rozumné a je to napsáno dost podrobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama