Jaké množství prvního příkrmu?

102
4.11.20 09:24

První příkrm - množství

Ahoj maminky, měla bych dotaz. V sobotu jsem začala s příkrmama - zeleninou. Synovi je 5,5 m, do té doby jinak plně kojený. Začala jsem mrkví a teď zkouším dýni. Myslela jsem si, že sní pár lžiček a budu postupně přidávat. Ale hned od začátku snědl vždy vše a pořád otevírá pusu, že chce ještě :) Už včera jsem mu dala 100g dýně. Kupuji skleničky od Hippu, protože jsem si myslela, že se mi ze začátku nevyplatí vařit :) Mám mu pořád přidávat, když chce? Plná dávka by měla být těch 150-200g? Zdá se mi to právě moc brzy, když jsem začala teprve před 5 dny, aby třeba snědl už celou tu malou skleničku 125g. Taky se mi v noci často budí, tak nevím, jestli už mu nestačí MM a nemám zkusit na noc kaši? Ale tu jsem chtěla zavést až tak za 2 měsíce. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19005
4.11.20 09:45

@Lucek35 Dávala bych tolik, kolik si řekne. A s tou kaší nvm. Můžeš to zkusit, ale taky ti to nemusí pomoci vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6142
4.11.20 09:47

Za začátku má spís ochutnávat, zvykat si na jinou konzistenci atd. Víc bych mu zatím asi nedávala a kdyžtak ho jeste dokojila. Děti se v noci casto budi, kaši bych ještě určitě nedávala, klidně až v 10 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
4.11.20 09:48

Taky teď začínám s příkrmy a malej je to samý. Už druhý den by do sebe klidně nacpal tři čtvrtiny skleničky.
U nás je to ještě složitější, že je alergik a bojím se mu u nevyzkoušenýho dát víc (třeba dýni zkouším teď podruhý a má po ní průjem, takže to vypadá, že neprochází). Na kontrole jsem se na to ptala doktorky a ta říkala, že zezačátku určitě víc nedávat, i když chce. První dva týdny jsem tak od všeho dávala půlku skleničky (cca těch 60 g) a teď jsem to zvedla na 90 g a nový věci míchám aspoň první dva dny s těmi, co už prošly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
4.11.20 09:51

Jinak kaše nevím, to jde zatím mimo a neřeším - nechci ji do toho ještě míchat. V noci se mi budí cca po těch 3-5 hodinách, tak dostane mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47667
4.11.20 09:59

Nikdy jsem příkrmy nevážila a dávala jsem tolik, kolik chtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9442
4.11.20 10:13

Zezacatku bych s tim fakt brzdila, i kdyz chce. Pro streva je to velka zmena a zmeny je dobre delat pozvolna. Kasi bych zatim nedavala, buzeni v noci na kojeni je normalni.
Pak bych zacala bezlepkovou bez cukru, i kdyz ja ji teda davala k snidani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61700
4.11.20 11:29

Davej, dokud basti.. Je fajn, že mu chutná :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
4.11.20 14:39

Kaše je lepší k snídani, na večeři dej spíš taky zeleninu/masozeleninu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
4.11.20 20:29

Na začátku jsem dávala vždy jen pár lžiček, takový „ochutnávky“ kvůli reakcím. Změna druhu vždy po 2-3dnech. Ale taky máme jedlika a byl to někdy boj o další sousta :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
5.11.20 13:36

Mně se právě syn v noci budí i každou hodinu :,( A po příkrmu vždy dokojím. Včera jsem teda dala asi 70 g a dnes 80 g, ale přijde mi, že by si fakt ještě dal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13859
5.11.20 14:41

Dávej co sní, já po příkrmu ještě dokojila. Ale zatím nové duhy by měl jen ochutnávat a moc nemíchat, aby jsi přišla na případnou alergii.
Jinak domácí strava je určitě chutnější. Kdyby si hledala nějaké recepty, tak spoustu jich je tady ve skupince Vaříme pro kojence a batolata ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat