První příkrmy - jak předejít zácpě?

52
2.11.20 11:13

První příkrmy - jak předejít zácpě?

Maminky, potřebuju poradit. Plně kojím, budeme začínat s příkrmy. Ale máme problémy se zácpou, mudr. řekla, že můžeme zkusit švestkovou šťávu, v žádném případě prý u nás nezačínat mrkví, ale jsem z toho zmatená. Všude se píše, že se má začít zeleninou, pak masozelenina a pak až to ovoce. Nebo můžu začít nějakou zeleninou jako dýně a i k tomu dát trochu té šťávy? :nevim:

Jsem už zblbá, naše mudr. pořád jen spěchá, zvlášť teď, což tedy chápu. Dala mi nějakou brožuru, telefon mi nebere, tak já nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6593
2.11.20 11:24

Pokud trpí na zácpy tak přidej do jídla lactulosu, pomáhá, příkrmy dělej vodnatejsi, přidej kousek másla. Příkrmy si zařad kdy chceš ty, ne tvoje doktorka. Já prilrm ze začátku kupuju, třeba takovou dyni tu nikdo nejí tak nevím co bych s ni dělala, protože ze začátku sní opravdu par lzicek. Stavu dat můžeš, ale je poměrně výrazná a dítě zvyklý jen na mléko to obvykle nechce, protože na jinou chuť není zvyklé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
2.11.20 11:27

Začni nějakou jinou zeleninou, třeba tou dýní, když bude mít zácpu, tak přidej trochu té švestkové šťávy. A nedávej to moc husté. Z mrkve je zácpa. Není potřeba to tak hrotit, zelenina se doporučuje první, aby si dítě zvyklo na jinou chuť než sladkou. když začneš hned sladkým ovocem, nemusí pak zeleninu chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47667
2.11.20 11:37

U kluka jsem začínala jablkem, pak další ovoce. mrkev, ačkoliv jsem do ní dávala máslo snesl až po dlouhý době, jinak mu způsobovala zácpu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
2.11.20 11:37

Takže byste daly zeleninu - třeba tu dýnu a třeba před dalším kojením pár lžiček šťávy? Může se to takhle všechno v jeden den míchat? Omlouvám se, už z toho blbnu, ale nechci udělat nějakou chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47667
2.11.20 11:43
@jájinka007 píše:
Začni nějakou jinou zeleninou, třeba tou dýní, když bude mít zácpu, tak přidej trochu té švestkové šťávy. A nedávej to moc husté. Z mrkve je zácpa. Není potřeba to tak hrotit, zelenina se doporučuje první, aby si dítě zvyklo na jinou chuť než sladkou. když začneš hned sladkým ovocem, nemusí pak zeleninu chtít.
:zed: :zed: kdy se tenhle nesmysl konečně přestane šířit. Ochutnala jsi někdy mateřské mléko?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
2.11.20 12:02

A fakt má zácpu, nebo prostě jen kaka treba jen jednou za 10 dnů?
Já u prvního začínala mrkví a Dcera se mi totálně ucpala, takže nyní jsem koupila dýni s bramborem, s mrkví počkám.. Jinak se doporučuje dát do té mrkve trošku olivoveho oleje a pomazat i anální otvor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
2.11.20 12:07

Klidne maslovou dyni, ridkou s malicko maslem nebo malilinko olejem. Pripadne cuketa je nasladla. Ja zacinala u dcery cuketou, brokolici, kvetakem, ale ona mela ekzem z kvasinky, tak proto zelene.

Klidne pokud ti vezme, tak svestkovou stavu muzes. Se vsim opatrne. Nejdriv je ten prikrm stejne jen oliznuti lzicky, max jedna, dve lzicky, nez si zvykne na nejakou chut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
2.11.20 12:09
@lucenka píše: :zed: :zed: kdy se tenhle nesmysl konečně přestane šířit. Ochutnala jsi někdy mateřské mléko?

Ted nechapu. Ja ochutnala a MM jsem mela nasladle (mam to v pameti, neni to tak dlouho, co jsem kojila). Co je na tom divnyho? Tys mela jaky? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
2.11.20 12:10

Muzes zacit cuketou nebo tou dyni.. K tomu vzdycky maslo nebo olivovy olej. Nebo cervenou repu, ta zacpu zarucene nezpusobi. :D Udelej to vodnatejsi a zacinej po lzickach, kdyz trpi na ty zacpy. Moje deti byly popelnice, ty si nikdy na lzicky nehraly, od zacatku do sebe byly schopny sesoukat velky porce, ale zacpu nemivaly, tak jsem mnozstvi nikdy neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47667
2.11.20 12:10
@Kukacka123 píše:
Ted nechapu. Ja ochutnala a MM jsem mela nasladle (mam to v pameti, neni to tak dlouho, co jsem kojila). Co je na tom divnyho? Tys mela jaky? :think:

Sladký. Takže je nesmysl, že dítě by nejedlo zeleninu, pokud by před tím dostalo něco sladkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
2.11.20 12:11

@Kukacka123 Děkuju a můžu v jeden den dát v čase oběda trochu té dýně třeba a v ten samý den i trochu švestkové šťávy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
2.11.20 12:14
@lucenka píše:
Sladký. Takže je nesmysl, že dítě by nejedlo zeleninu, pokud by před tím dostalo něco sladkého.

Ale to MM neni sladke tolik, jak nektere ovoce. Takze to chapu a i jsem se s tim setkala, ze dite pak odmitalo zeleninu, ktera je ter bez chuti oproti ovoci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
2.11.20 12:15
@slunicko117 píše:
@Kukacka123 Děkuju a můžu v jeden den dát v čase oběda trochu té dýně třeba a v ten samý den i trochu švestkové šťávy?

Nevidim duvod, proc ne. Samozrejme bych dala malilinko, abys videla, ze nejak spatne nereaguje…a treba 2-3 dny to same. Hlavne nezapomen na ten olej ci maslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
2.11.20 12:15

Můžeš klidně začít dýní, ale i cuketou, květákem, batátem… nebo klidně čímkoli, co má ten den na stole rodina, ve světě bývají klidně první příkrmy i ovoce, těstovina, maso. Pokzd se budeš držet zeleninového pyré, určitě je fajn do něj přidat kvalitní olivový olej. Švestkovou šťávu jsem zkoušela, u nás byl efekt nulový, znovu bych do toho nedávala prachy. A po jídle hned dokojit, ať se doplní i tekutiny - můžeš klidně i nejdřív nakojit a pak teprve nabídnout příkrm (Tak to ostatně doporučuje třeba i WHO). K příkrmu zkus nabízet vodu, ale třeba mně dítě téměř nepilo až zhruba do roku (krom mlíka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat