První těhotenství a strach

20.4.20 08:34

První Těhotenství a strach

Ahoj holky, jsem na začátku těhotenství a je to první a ze všeho mám tak trochu strach taky jste to tak měli? A doporučili by jste mi nějakou knížku? Děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3144
20.4.20 08:41

Na strach se priprav, těhotenství je jen zacatek a slaby odvar… budes mit strach cely zivot, to, ze se ti podari odnosit dite jeste nic neznamena… je treba tomu strachu nepodlehnout. Knihy neporadim, to jsem nikdy necetla. Emimino vi vsechno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.20 08:45

@Kaileee Je mi to jasný :see_no_evil: asi jsem z toho jen nervózní :person_facepalming:‍:female_sign: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24740
20.4.20 08:52
@Monickenzi píše:
Ahoj holky, jsem na začátku těhotenství a je to první a ze všeho mám tak trochu strach taky jste to tak měli? A doporučili by jste mi nějakou knížku? Děkuji. :)

Nějaké obavy jsem měla, většinou zmizely a objevily se jiné. Raději moc nečti. Dej na instinkt. Až se to narodí, občas ti ouvej bude. Těhotenství je fakt jen začátek. Ale přesto bych to nikdy nechtěla vrátit do stavu bezdětného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16057
20.4.20 09:06

Vítej ve světě matek, strach uz budeš mit do smrti :D knížku neporadim, ja se ridila vlastnim rozumem, ale co ti poradim je, nečíst na netu vsechny možné katastroficke pribehy, diagnozy, priznaky a kdesi cosi, co prvorodicky akorat vydesi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14537
20.4.20 09:07

Doporučuju knížky od dvojice autorů Praston&Child. Jsou to čtivé a napínavé thrillery a garantuju ti, že přestaneš myslet na těhotenství ;). Navíc ti nejspíš vydrží až do porodu. Knížky o těhotenství nečti, stejně jako hororstory na internetu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
20.4.20 09:09

Za sebe mohu říci, že nejhorší ze všeho pro mě byl první trimestr těhotenství, potom už to bylo jen lepší a lepší.. Porod sice bolí, ale je to otázka pár hodin a máš to za sebou.. Pak ještě 2-3 dny po porodu bolí kojení a při močení to stipe, ale je to lepší a lepší. A pak je to už za odměnu, procházky s kočárkem, mazleni s miminkem, jeho první úsměv, slova, kroky.. Pak už si to budeš užívat :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
20.4.20 09:18

Dobrý to bude! Neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.20 09:22

Moc děkuji holky. Horor story na netu nečtu jen sem z toho nesvá no ikdyž od sestře sem hlídala už od mala ale přece jenom je to něco jiného když to bude moje. Moc se těším ale jak říkám trochu obavy z toho mám :think: ale moc děkuji cítím se hned klidnější :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
20.4.20 10:13

První těhotenství jsem měla velký strach, abych přežila první trimestr, aby bylo miminko zdravé, aby těhotenství pokračovalo v pořádku, později strach z porodu, potom strach o narozené miminko… A už se těch obav nezbavíš. :mrgreen: Asi je to normální, hlavně nevyhledávej špatné scénáře. Četla jsem jen jednu vtipně sepsanou knížku, co jsem dostala. Bylo to stejně zbytečné. A když je potřeba, tak na emiminu ti vždycky někdo poradí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama