První vztahy

Anonymní
29.6.20 23:13

První vztahy

Ahoj,
Chci se s vámi poradit. Bude to vše znít dost dětinsky, ale bohužel mi chybí ta mamka, které bych se mohla takhle svěřovat. Chápu, že některé z vás to budou brát s humorem a budou chtít psát nějaké posměšné poznámky, ale ráda bych slyšela váš názor jako od blízkých lidé, kteří byli taky mladí.
Je mi 17 let a mému příteli je 19. Chodíme spolu od 15. Je ke mně hrozně hodný (bohužel až moc). Máme se rádi a je to hrozně hezký vztah. Všichni kolem nás říkají, že to až není možné jak se máme rádi a jak nám na sobě záleží. Ale bohužel poslední dobou to přestává mezi námi jiskřit, je to takové mdlé. Prostě jak kdybychom spolu byli už 15 let. Už tam nejsou motýlci, šimrání v břiše a tak. Což mě mrzí v tomhle věku. Občas už pomýšlím i nad rozchodem a nějakou pauzou. Nebo zkusit i jiné klučiny. Co si o tom myslíte? Mají první vztahy cenu? Nebo zkoušet (v přiměřeném množství :D) dál? Jak řešit tohle?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23671
29.6.20 23:16

Přecházíte se zamilovanosti do vztahu. Pokud se máte rádi a klape Vám to, tak ten vztah má smysl. Pokud budeš chtít pořád cítit tu prvotní zamilovanost, tak ti žádný vztah nevydrží. Taky si občas říkám, že je škoda, že jsem těch začátku neměla třeba víc, ale pak se uklidním a jsem ráda za super chlapa, s kterým si rozumím a který mě má rád a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
29.6.20 23:18

@Aspera Takže tomu asi žádná pauza nepomůže..
jenže je čaj přecházet už do vážného vztahu v 17? Není to brzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17474
29.6.20 23:23
@adoreadore píše:
@Aspera Takže tomu asi žádná pauza nepomůže..
jenže je čaj přecházet už do vážného vztahu v 17? Není to brzo?

Je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 23:27

@terien Díky za názor!
pokud to je brzo, tak jak to řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
120
29.6.20 23:33

To záleží na tobě, jestli je to brzo, ne? ;) Já byla s prvním přítelem taky od 15, vydrželo nám to 11 let. Tím, jak jsme dospěli, jsme se samozřejmě oba změnili a každý chtěl od života něco jiného. Rozešli jsme se v dobrém já si vyzkoušela i něco jiného a teď jsem šťastná se svým partnerem, se kterým mám dceru. První vztahy mají smysl, minimálně tě naučí, co od vztahu a života chceš. Jinak, taky jsem chtěla zkusit i jiné muze, tak jsem to zkusila a teď jsem za to ráda. Ale věřím tomu, že jsou lidé, kterým první láska vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2643
29.6.20 23:35

Je to brzo, ale na druhou stranu, je možné, že druhého takového už nepotkáš… V tomhle ti nikdo neporadí…já jsem ráda za zkušenosti, ale první dlouhodobý vztah jsem měla až od 19 let a stejně nevydržel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
29.6.20 23:40

@welovefashion Jenže to je hrozně složité. Jestli dát přednost zkušenostem nebo někomu koho už nemusím potkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
29.6.20 23:42

Bohužel občas mám právě potřebu zkusit i jiné klučiny. A přijde mi to ode mě strašně hnusné. On to totiž bere tak, že chce jen mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23671
29.6.20 23:45

@adoreadore to je na tobě, jak se cítíš. Potřebuješ ještě užívat, zkoušet vztahy atd. A nebo máš tohoto partnera ráda a klidně s ním strávíš život. Já jsem byla o 5 let straší, když jsem potkala manžela a jsem ráda, že jsem ho potkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6857
30.6.20 00:28

@adoreadore Věřím, že někomu může vydržet vztah i od 15ti, pokud je spokojený a nelákají ho jiné vztahy a zážitky. Z tvých příspěvků je jasné, že tě láká vyzkoušet i něco jiného. Možná tě jen pálí dobré bydlo, možná jsi ve vztahu znuděná, možná nevidíš ve vašem vztahu budoucnost. V tom případě se s přítelem rozejdi, nepotřebuješ naše svolení. :nevim: Jen ti motýlci vždycky po čase přestanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
30.6.20 00:45

Ten prechod od zamilovanosti k lasce je podle me v tom, ze toho druheho hluboce milujes, chces s nim byt, vsechno do sebe zapada a prevlada pocit, ze „takhle je to spravne“. A je to tak silny pocit, ze ho rada vymenis za ty motylky.
Pokud tohle necitis a dokonce chces pauzu, jine kluky apod., tak to nema smysl v tom zustavat.

Jako jo, casem si muzes rict, ze to byla chyba, ale to si reknes az z pozice tech zkusenosti. A jinak je neziskas. Jsou neprenositelne. A rozhodovat se ted jen rozumem proste nejde. To ti tu vyssi lasku neprivola.
Ber to proste tak, ze ze sebe ted nemuzes udelat tu starsi zkusenejsi otriskanejsi mavnutim proutku. Proste tudy cesta nevede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 09:08

Jsem s přítelem od 14 a už je to 7 let. Pro oba první vážný vztah. Samozřejmě byli občas krize, ale ustáli jsme to a teď zažíváme zase krásné období :srdce: Občas bych samozřejmě také chtěla zažít zase takové to pobláznění, ale to ti stejně nevydrží a myslím, že na nikoho tak skvělého bych už nenarazila. První vztah má výhodu, že jsme se tak nějak „vytvarovali“ pro sebe navzájem a proto si vyhovujeme. Jen teď z hlavy mě napadají minimálně dva vztahy, které jsou spolu také od tak raného věku a ty jsou spolu ještě déle než my.
A ostatní neposlouchej. Babička mi taky říkala „takových ještě bude“ a teď nám peče koláče na svatbu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2643
30.6.20 11:32
@adoreadore píše:
@welovefashion Jenže to je hrozně složité. Jestli dát přednost zkušenostem nebo někomu koho už nemusím potkat.

jo, vítej v dospělosti, vztahy a rozchody nejsou většinou jednoduché, já takto bilancovala několikrát…zkus tomu dát šanci, pokud zjistíš, že jste víc kámoši než partneři, tak to nejspíš opravdu nemá cenu zůstávat spolu… Máte společné zájmy? Stejný názor na politiku, život, výchovu dětí? Klape Vám to v intimní oblasti? Toto bývá důležitější než motýlci v břiše :-)

Ale samozřejmě láska je důležitá, zůstat s někým jen ze zvyku, navíc pokud nemáte závazky, to není dobré :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 12:16

Dvě kamarádky mají dneska šťastnou rodinu s jejich prvním (a jediným) partnerem. Jedna začala se svým budoucím manželem randit snad v 16ti, druhá v 18ti. Ta první slavila minulý týden 10 let se svým (teď už) manželem. ;)

Možná už nejsou tak „crazy zamilované“ jako minule, ale pořád je zjevné, že jeden bez druhého nemůže. :kytka: Takže rozhodně to jde, a navíc si myslím, že je to i hodně romantický.

Rozhoduj se ale samozřejmě podle sebe, nevíme, co máš v hlavě a jestli to bude zrovna tento případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama