Mám jako prvorodička pár otázek

7
30.1.20 17:12

Prvorodička a pár otázek ????

Ahoj jsem prvorodička a mám plnou hlavu otázek strachu a stresu 8o

1. 20.2. mám termín a hrozně se bojím porodu páč mám hrozně nízký práh bolesti bojím se že to nezvládnu :( Je to opravdu tak moc velká bolest?
  2. Můj přítel teď přechází do jiné práce (vyšší plat a šizení od agentury) no a za 3 týdny mám termín. Bojíme se že mu nedají otcovskou dovolenou a že nebude moct být u porodu když to vyjde zrovna v čas kdy bude v práci, nevím jak tajto všechno funguje :/ má někdo zkušenosti?

3)Mý rodiče (spíše mamka ) mě straší že nebudu zvládat miminko a fretku zároveň… Mám se opravdu obávat toho že to nebudu zvládat? 4)Tím že mi není 18 tak zákonný zástupce bude přítel ale to soud sepíše až po tom co mě pustí z porodnice. Co když u porodu bude miminko muset na nějakou operaci a bude potřeba souhlas zástupce? Kdo ho bude dávat přítel nebo má mamka?
Předem děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31604
30.1.20 17:16

Marihuano, měla jsi raději tahat kačera než plodit děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.1.20 17:18

@Burj Chalifa blbí kecy si prosím nechte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
30.1.20 17:21

No když máš takovýhle otázky tak to fakt nevím jak se dokážeš postarat o miminko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
30.1.20 17:22
@Sarihuana píše:
@Burj Chalifa blbí kecy si prosím nechte :)

můžeš mi klidně tykat a oprav si gramatiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9631
30.1.20 17:23
@Týnka20 píše:
No když máš takovýhle otázky tak to fakt nevím jak se dokážeš postarat o miminko…

A odkud to má vědět, neví tak se zeptá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
30.1.20 17:24

1)Ano opravdu to hodně bolí, ale existují prostředky na zmírnění bolesti při porodu. 2)Na otcovskou má nárok ze zakona. 4) otec dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.1.20 17:28

@JancaS84 Děkuju moc za Normální odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15196
30.1.20 17:30

1.Ano porod bolí, ani se to nedá s ničím srovnat, taková druhá bolest prostě není, ale můžeš si říct o něco na bolest (ne že bys teda dostala něco co to úplně zastaví)
2.na otcovskou nárok má, ale počítejte že bude mít min peněz (jako na nemocenske)
3. Jak budeš zvládat záleží na tobě, jak si to dokážeš zorganizovat, ale první dny- týdny fakt moc času není než si člověk zvykne a najede na jiný režim.
4. Netuším, nemáte sepsáno předem otcovstvi z matriky? Jinak by nejspíš rozhodovala tvoje mamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.1.20 17:32

@Kriss Tina No právě že nemáme na matrice nám řekla že otcovství se sepíše až po porodu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5512
30.1.20 17:37

@Sarihuana a ty chceš aby se dítě jmenovalo po otci? Nebo po tobě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
30.1.20 17:38
@Sarihuana píše:
@Kriss Tina No právě že nemáme na matrice nám řekla že otcovství se sepíše až po porodu :/

Myslím, že to jde i předem, ale přes soud. Ale těžko říct, jestli by jste to jeste stihli. Tak v tom případě by rozhodovala spíš tvoje mamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 17:48

1, Ano bolí to. Nevím jak moc jsi bolístka, ale dá se to vydržet. Já nepotřebovala žádný oblbováky zas tak hrozný to nebylo. Při nejhorším ti něco dají na bolest.
2, Má nárok ze zákona. Dobré by bylo aby to, že se blíží porod řekl dopředu a ne čau jedu rodit.
3, Já měla psa a když se narodilo dítě tak jsem zvládala oba. Tak snad fretka není tak náročná.
4,Nejspíš mamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.1.20 17:49

@lovean spíše po otci moje příjmení zní hrozně a k výběru jména se vůbec nehodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12972
30.1.20 17:51

@Sarihuana 1. já jsem zas pořád čekala, kdy přijde ta hrozná bolest, kdy si budu myslet, že umřu, ale nepřišla - ale překvapilo mě, jak těžké je dítě vytlačit, je to prostě fyzický výkon - před porodem jsem odpočívala a při porodu poslouchala zdravotníky, co kdy mám dělat a jak dýchat - myslím, že to pomáhá - ovšem před porodem jsem zvracela
2. na otcovskou je zákonný národ, to už ti psali
3. nevím, kolik práce je s fretkou, bylo by dobré, kdyby ti ji někdo hlídal prvních 14 dní nebo měsíc, pak už se zaběhneš a dá se to
4. nevím - a jen velmi malé procento miminek má takový problém, že by se muselo operovat, tak to dopředu neřeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama