Prý bude tlustý a mám mu omezit jídlo

216
27.5.21 14:40

Prý bude tlustý a mám mu omezit jídlo

Ahoj, potřebovala bych si trochu postěžovat na svojí mámu a tchyni. Mám pětiměsíčního syna na UM a již měsíc na příkrmech. Podle mamky a tchyně ho moc přecpávám a měla bych mu to omezit, což mi přijde jako blbost a ani nevím, jak bych to měla jako udelat. Malý měří 68 cm a má 8.5 kg a jeho jídelníček vypadá takhle:
7:00 - 230 ml UM
10:30 - 120 g příkrmu
13:30 - 200 ml UM
16:30 - 200 ml UM
20:00 - 230 ml UM

Myslíte, že je to fakt hodně? Na bříško netrpí, v noci se ani jednou nevzbudí.. Podle jejich slov bude už jako malej hodně tlustej a my pak budeme nešťastný z toho, jak kila shodit.
Děkuji za uklidnění. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
27.5.21 14:45

@Letynka16 neřeš je.. Máš spokojeny dítě a hotovo.. Jako 200 ml um nedá ani můj 7 měsíční, ale on to nikdy nedal podle tabulek, takze asi tak.. Jed si dal podle svého, až bude mít normální jídelníček a pohyb, tak se ukáže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7383
27.5.21 14:46

Neřeš je
Normalni pěkný mimino

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6396
27.5.21 14:47

@Letynka16 Myslim, že to je blbost, kdy jindy může být člověk beztrestně tlustej než jako mimino :lol: Moje dcery se kojily furt a vazily taky víc než dost, jakmile začaly chodit vybehaly to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21679
27.5.21 14:49

Neřeš to, moje děti měly obě v půl roce 10,5kg, v roce 13kg. Jak začaly běhat, tak to všechno vylítaly. Ony jsou obě matinky éterické víly? Pokud ne, tak jim doporuč, aby se staraly především o svoji váhu. Dětem se totiž omezuje strava jen dost těžko. To si představujou jak? Že necháš dítě hlady brečet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9923
27.5.21 14:50

Nenech si do toho kecat a dělej si to podle sebe. Miminka tlustá nejsou. Těžko mu nasadís dietu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
27.5.21 14:52

U miminka bych to neřešila. Je spokojený, ty jsi spokojená. To ho jako máš nechat řvát hlady? Poslala bych je, kam slunce nesvítí a pokračovala si ve svém. Tlustý být vůbec nemusí. Záleží jaké stravování mu nastavíte vy rodiče, až bude na pevné stravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
27.5.21 14:53

Taky mě doktorka seřvala, že malého přežírám. Ale co jsem asi tak měla dělat? Prostě měl hlad, vypil co vypil. Mám ho nechat řvát hlady jenom proto, že dle doktorky je to moc? Nikdy nepil podle tabulek, většinu času pil míň než by měl, ale měl období, kdy pil prostě trošku víc.
Když jsem na příští kontrole doktrorce lhala, že pije míň než minule, tak byl najednou ukázkové mimino. „Kdyby jste se mojí radou řídila dřív, nemusely jsme ten výstup vůbec míň.“ Od té doby úsměv a kývu. Od mlíka se syn odstavil úplně v 15 měsících, kdy už pil těžce podprůměrem toho co by měl. A je úplně v pohodě, žádný vyžranec.
U tak malých dětí bych se toho nebála. Taky může přijít ona populární fáze „nejím nic“ a budete ráda, že má z čeho hubnout :D
Jakmile se naučí chodit a bude běhat, tak nebude podle mě problém shazovat. U většiny dětí se divím, z čeho vůbec existují, když celý den lítají jak magoři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9119
27.5.21 14:55
@Letynka16 píše:
Ahoj, potřebovala bych si trochu postěžovat na svojí mámu a tchyni. Mám pětiměsíčního syna na UM a již měsíc na příkrmech. Podle mamky a tchyně ho moc přecpávám a měla bych mu to omezit, což mi přijde jako blbost a ani nevím, jak bych to měla jako udelat. Malý měří 68 cm a má 8.5 kg a jeho jídelníček vypadá takhle:
20:00 - 230 ml UMMyslíte, že je to fakt hodně? Na bříško netrpí, v noci se ani jednou nevzbudí.. Podle jejich slov bude už jako malej hodně tlustej a my pak budeme nešťastný z toho, jak kila shodit.
Děkuji za uklidnění. ;)

jsi prvorodička, že ty chudinko? :,( To si ještě vyslechneš „chytrých“ rad a odsouzení za prd :roll:, připrav se na to :hug: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
27.5.21 14:55

Co rika tchyne a mama je sumak, kdyby bylo neco spatne, tak ti to rekne pediatr..vubec bych se s nini o tom nebavila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
27.5.21 15:03

V klidu, můj syn vážil také tak… však on to brzo vyběhá :))) takhle malé dítko má jíst pokaždé když si řekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21679
27.5.21 15:31

@LilyJane já se takhle musela chechtat v nemocnici na pohotovosti. Když jsem tam rozbalila půlroční desetikilový mimino, co bylo navíc nedonošený, tak jsem vyslechla přednášku, že dávám moc um a jak je to blbě a mám to omezit. Když jsem doktorce řekla, že to dítě je poctivě odkojený, tak jsem u ní najednou byla supermatka a borec… :mrgreen: Taksi vyber… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20957
27.5.21 15:40

No předej dítě na tři dny matince a tchýni až jim tři dny prořve hlady tak je to ho moc rádi nakrmí aby měli klid
nejhorší je hladový dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
27.5.21 15:41

Buď klidná. Dítě ( takhle male) jí jen tolik kolik samo potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
27.5.21 16:13
@Letynka16 píše:
20:00 - 230 ml UMMyslíte, že je to fakt hodně? Na bříško netrpí, v noci se ani jednou nevzbudí.. Podle jejich slov bude už jako malej hodně tlustej a my pak budeme nešťastný z toho, jak kila shodit.
Děkuji za uklidnění. ;)

Důležité je jak dítě prospívá a co říká pediatr. Názory ostatních ber s rezervou nebo je rovnou vypoustej. Chlapeček krásně papá a má se k světu. Těžko bys mu odpírala jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat